Swans - To Be Kind (2014)

Eγώ μια χαρά play ball :stuck_out_tongue:

Για προτείνετε με τι να ξεκινήσω απο swans. είμαι άμπαλος

Με το live.

Crabsody, με τη σειρά μου να σου πω ότι είσαι ο πρώτος που γνωρίζω που δεν του άρεσε το live των Swans. Μοναδικές εμπειρίες και τα δύο που πήγα.

Αν θες μια ιδέα για το live, άκου τα τρία τελευταία. Αν από την άλλη θες τον πιο solid δίσκο τους, που να συνδυάζει και τον ήχο της τότε περιόδου αλλά και τις γενικότερες διαθέσεις του, Children Of God.
Και επειδή είσαι άμπαλος, άκου το Play Ball.

είχα ακούσει μόνο το The Seer , αλλά δεν μπήκα στη φάση του ποτέ. Για να δούμε…thx :slight_smile:

Τα Children Of God και White Mouth είναι με διαφορά ό,τι καλύτερο έχουν κάνει. Το καλύτερο κομμάτι τους έβερ βέβαια είναι στο Soundtracks και είναι φυσικά το Sound.

Πάντως για να επιστρέψουμε on topic το To Be Kind είναι πολύ καλό. Από τα καλύτερα που άκουσα φέτος.

Στο Plissken λογικά θα είναι μπομπα, αφου ειναι μικρός και “άμεσος” ο χώρος. Από την άλλη τα μεγαλα φεστιβαλ δν τους ταιριαζουν μου φαίνεται αν κρίνω από βιντεο του Πριμαβέρα που χάζευα απο περσι.

Keyser συμφωνω για Toussaint και γενικά για τη διάρκεια του δίσκου. Οσο δισκαρα και να είναι κουράζουν οι συνεχόμενες ακροάσεις.

Εχει ψωμί η δισκογραφία τους παντως, πρεπει να βρεθεί χρόνος για τα παλαιότερα! Μέχρι τότε αρρωστιες με YOUR NAME IS FUCK :!: