Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

ποιος είναι ο ακριβείς τιτλος του βιβλιου’;;;;;υπαρχει στο ελλαντα;;;;

Πότε βγαίνει το ρημάδι στις αίθουσες;; Τόσο καιρό το ψάχνω… :x

νομιζω καπου στον φεβρουαριο… ακριβως δεν ξερω… παντως πλησιαζει η μερα του τζονι!!! :roll:

Peter Haining - Sweeney Todd: The Real Story Of The Demon Barber Of Fleet Street

Δεν ξέρω αν θα το βρεις στην Ελλάδα. Δεν είναι απίθανο, εφόσον λόγω της ταινίας, μάλλον η περί του Sweeney Todd λογοτεχνία θα «ανθίσει», δόξα τω marketing. Πάντως από όσο έχω δει, στο ebay το βρίσκεις αρκετά εύκολα, περίπου στα 14 δολάρια (χωρίς έξοδα αποστολής).

7 φεβρουαρίου

http://www.cine.gr/film.asp?id=709807

thx μαλλον θα ψαξω για το κανονικο βιβλιο : “string of pearls:a romance” ου τομας πεκετ πρεστ

Λοιπον, αν και προς τα μιουζικαλ τρεφω μια αντιπαθεια, το συγκεκριμενο ενιωσα οτι δεν ειχε υπερβολες στο μουσικο κομματι και λογω και του ειδους του(αιμα, Τιμπαρτονικη ατμοσφαιρα και λοιπα) μου φανηκε αρκετα καλη. Δειτε την asap.

Καλά τι ώρα την είδες;;; Πφ, σε ένα δίωρο θα είμαι στην αίθουσα. Τιμ Μπάρτον ρε!!!

Δεν την ειδα σινεμα.:oops: Αν και θα ελεγε.

Πατάω :!:

Έχουμε γεμίσει πειρατές δω μεσα.

εγω θα παω το σαββατο μαλλον. πω το ειχα ξεχασει οτι εβγαινε σημερα!!! ντροπη μου! πειτε εντυπωσεις κ σε μας τα ασχετα πλασματα!

θα παω αυριο και θα σου πω!

Και εγω μαλλον αποψε θα παω!:smiley:

Ο Μπάρτον που όλοι αγαπάμε :smiley:
Απίστευτη ατμόσφαιρα, συγκλονιστικός Ντεππ για άλλη μια φορά…
Αξίζει, δείτε το!

Αυτά που λέει ο από πάνω αν και πιστεύω ότι απευθύνεται σε πολύ συγκεκριμένο κοινό…όσους λατρεύουν τα movies του Burton όσοι δεν τους αρέσει η δεν έχουν δει κάποιο άλλο του έργο(υπάρχουν τέτοια πλάσματα???:stuck_out_tongue: )
τότε σίγουρα αυτή δεν είναι η ιδανική ταινία για να δούν/ξεκινήσουν…:slight_smile:

παιδια μολις γυσησα απο τον κινηματογραφο…η ταινια ηταν τρομερη!!!ολο το κλιμα της αλλα και το τελος της!!!

Αν και μιουσικαλ(δεν τρεφω ιδιαιτερη συμπαθεια στην συγκεκριμενη κατηγορια),το τριπτυχο Burton-Depp-Bohnam Carter είναι φανταστικο.Ο άρχοντας της ατμοσφαιρας σκηνοθετει μαεστρικα(όπως πάντα!!) ενα σκοτεινο σκηνικο,και οι 2 πρωταγωνιστες(απο τους αγαπημενους μου ηθοποιους),δινουν ρεστα.Απίστευτη ταινία.

Συμφωνω σε αυτο.
Λοιπον, γενικοτερα η ταινια ειχε οντως απιστευτη ατμοσφαιρα και μουσικη.Αν και ο Depp ηταν απιστευτος, υποκριτικα πιστευω πως εκλεψε την παρασταση η Bonham Carter που ειχε ενα πολυ ωραιο και παιχνιδιαρικο ρολο!Ουτε εμενα μ’αρεσουν παρα πολυ τα μιουζικαλ αλλα το συγκεκριμενο το ευχαριστηθηκα.Δεν με κουρασε δηλαδη καθολου!Οπως ειπε ομως και ο ks9 ο Burton εχει κανει πολυ καλυτερες δουλειες, χωρις να σημαινει οτι δεν αξιζε.:wink:

Θα πάω σήμερα αν και νταξ, Burton, Johnny Depp, Bonham Carter… Αναμενόμενο αποτέλεσμα.

:smiley: