Sxetika me ma8hmata drums

8a h8ele na ma8w apo drummers poso kanei h eggrafh peripou se ena wdeio gia drums poso peripou me idiaitera ma8hmata kai episis poio apo ta duo einai kalutero . Euxaristw ek twn protairwn ! :smiley:

Καλησπέρα!

Για τιμες δεν ξέρω τι παίζει αυτές τις μέρες, εγώ είχα κάνει κάποια μαθήματα αλλά αυτά ήταν 10 χρόνια πρίν…
Πάντως στην ερωτησή σου να προτιμήσεις ωδείο ή ιδιαίτερα, εγώ από την εμπειρία μου πιστεύω πως με τα ιδιαίτερα θα μπορείς να φτάσεις πιο σύντομα να παίζεις αυτά που θες επικεντρώνοντας στις τεχνικές και στους ρυθμούς που σου αρέσουν περισσότερο (πέρα των βασικών έτσι…).Έχεις καλύτερη επαφή με τον δάσκαλο και πρακτικά θα ανέβαινείς επίπεδα πιο γρήγορα.
Από την άλλη στο ωδείο θα σε πηγαίνουν πολύ αργά (υπερβολικά σε μερικά…), αλλά θα έχεις (μάλλον) πιο σωστές βάσεις και σίγουρα θα μάθεις καλύτερα θεωρία…

Ελπίζω να σε βοήθησα…:slight_smile:

euxaristw polu gia thn voi8eia alla mallon 8a paw se odeio dn 8elw na ginw expert apla na ma8w kapoia vasika na paizoume me ta filarakia m !8)

Πρόσεχε τι λές, γιατί και εγώ έτσι έλεγα στην αρχή και τώρα έχω μπλέξει με πολυρυθμία και δεν ξεκολλάω…Είναι να μην σου μπεί το ‘‘μικρόβιο’’…:slight_smile:

xaxaxa se euxaristw file m … :smiley: 8a to psaxw pantws !!!

Εγώ είμαι σε ωδείο και είναι σαν ιδιέτερα ρε…μόνος είμαι (τουλαχιστον σε αυτο το ωδείο στα αλλα δεν ξέρω τι παίζει)

Και το καλό είναι οτι μπορείς να πηγένεις εκεί να μελετάς αν έχεις πρόβλημα σε κάποια πολυκατοικία αν μένεις ίσως.Εγώ πρωσοπικά αυτο το θεωρό προνόμιο,γιατι δεν μπορώ να πέζω όλη την ώρα σπίτι μου,έτσι αν μου κατέβει στις 9 το βράδυ ξερω γω να παίξω κάτι θα πάω εκεί.

Νομίζω τα ιδιέτερα θα σου έρχοντε ποιο ακριβά.Εγώ στο ωδείο δίνω…εμ… 85-90 νομίζω το μήνα

Και το ιδιέτερο νομίζω θα σε χρεώνει με την ώρα κανα 20άρι

Would like some help too. :slight_smile:

Οσοι γνωστοι εχω που μπορουν να με βοηθησουν με ψιλομαθηματα για βασικα ειναι σε φαση black metal και χωσε.

Το λεω αυτο, γιατι οταν το ειχα πει σε καποιον, μου ειχε πει οτι “μπορει να ξερουν πολυ καλα ντραμς, αλλα θα σε μαθουν να παιζεις με βαση το ειδος στο οποιο ειδικευονται” και γι’ αυτο μου ειχε προτεινει ωδειο.

Απο την αλλη, οσοι εχω ρωτησει για ωδειο, δε μου λενε και τα καλυτερα.

Οσοι βιαζεστε να δειτε τον καινουριο Neil Peart, απαντηστε συντομα. 8)

Όχι greeklish φίλος :slight_smile:

Ρε παιδια, αλλαξτε τον τιτλο σε ελληνικα μπας και δωσει κανεις σημασια στο τοπικ. :smiley:

Τί ακριβώς θέλεις να μάθεις?

Aυτα.

Nαι αυτά τα διάβασα…αλλά πιστεύω καλύφθηκες στο θέμα ωδείο ή ιδιαίτερα.
Αν έχεις λεφτά για ξόδεμα και θέλεις κάτι πιο εξειδικευμένο κάνε ιδιαίτερα.