Sylvester stallone vs arnold schwarzenegger

Και οι Ιταλοι ειχαν την Τσιτσιολινα :wink:

σωστο!!!
παντως εμεις οτι και μα***ιες να χουμε κανει στην πολιτικη δε τα χουμε φτασει ακομα αυτα τα μεγαλεια…

Σταλόνε! Οι σκηνές που κρατάει το minigun του ελικοπτέρου, και με δέκα ριπές έχει φάει 10000 άτομα τον έχουν καθιερώσει.

Βασικά το τελευταίο ρόκυ ήταν καλό, εκτος και αν περίμενες να γίνει 20 χρονών πάλι :lol:
είχε feelings της πρώτης ταινίας και δεν εστιάζετε στα του μποξ τόσο. εμένα μ’αρεσε πάντως και δεν είμαι ο μόνος…

Στα του poll τώρα θεωρώ ότι ειναι κάτι σαν το Iron Maiden vs Metallica :lol:
σε εκείνο παίρνω θέση, σε τούτο δεν μπορώ!!!

Με 1000 Sylvester μαγκες!Σαν ηθοποιος μου αρεσε πολυ στο Rocky 1 γιατι πιστευω ηταν εντελως μεσα στο feeling της ταινιας και στο Rambo ειναι σκετη απολαυση (αγαπημενη μου ταινια με Stallone ειναι το "Tango & Cach).Καλυτερο σωμα στο χαλαρο Stallone γιατι στην ακμη του δεν επαιρνε φαρμακακια αλλα ηταν καθαρα αποτελεσμα σκληρης γυμναστικης.Στην τελικη ο Schwarzenegger ειναι ενα παραφουσκομενο και ανεκφραστο πραμα… 8)

μα δεν εννοουσα οτι ηταν αποτυχια σαν ταινια…(παρομοια με τα προηγουμενα ηταν.εκτως απ την ηλικια του μποξερ βεβαια).σε πωλησεις απετυχε και λογικο ηταν…
δεν ειναι ωραιο να βλεπεις εναν 60χρονο να παιζει ξυλο λες και ειναι παιδι…

Δεν μπορώ να διαλέξω ποιος είναι ο χειρότερος!!!
Αλλάζω κανάλι όταν τους βλέπω και τους δυο!!!Εντάξει είμαι βέβαια και λίγο προκατειλημμένη αλλά έχουν τη φάτσα ‘‘είμαι άντρας και θα τα σπάσω όλα!’’

Βασικα γιατι αναρωτιεστε??? ο Chuck Norris τους εχει και τους 2 μαζι

ο τσακ νορρις αγορι μου ειναι αλλη κατηγορια…
κανεις δεν συγκρινεται μαζι του!!!

O σταλονε εμφανισιακα σε σχεση με τον αρνολντ ισως φαινεται καπως πιο “φλωρακος”, δλδ απο τη μια βλεπεις τον αρνολντ με τη σωματαρα αλα μποντιμπιλντερ,με ενα βλεμα “ειμαι ο σκοτωνω”, με τα μπαζουκας και απο την αλλη τον σταλονε που εχει το γυμνασμενο -πιο φυσικο- σωμα με ενα μαχαιρι και 1 χειρομβοβιδα στο χερι.

Οπως ειπα και πριν αυτο που μου αρεσει πιο πολυ στον σταλονε που δεν το εχει ο αρνολντ ειναι το feeling και το πιο φυσικο που παρουσιαζει. Πχ. στο βαρομετρικο χαμηλο βλεπεις εναν σταλονε να προσπαθει να σωσει αυτον που ειναι για να μην πεσει απο το σκοινι στον γκρεμο,ενω παρολο που ειναι πολυ γυμνασμενος κλπ δεν καταφερνει τελικα να τον/την σωσει ενω αντιστοιχα αν ηταν ο αρνολντ θα το ειχε κανει.

Αυτο δεν μου αρεσε στον σβαι σε σχεση παντα με τον σταλονε, οτι σχεδον παντα στις ταινιες δρασης του παρουσιαζοταν σαν ο ατρωτος,ο πιο δυνατος απο ολους, οτι κανεις δεν μπορουσε να τον νικησει κλπ. Ενω αντιθετα ο σταλονε ηταν πιο φυσικος, πιο συναισθηματικος(δλδ μπορει να εβαζε ας πουμε τα κλαματα αλλα δεν θα το εβαζε κατω),δεν θυμαμαι ο σβαι να εχει φαει ξυλο,να τον μαχαιρωσουνε , να του σπασουνε τη μυτη, το χερι, το ποδ, να τον μαστιγωσουν, να υποφερει με λιγα λογια κλπ.

Δικιο εχετε, σαν μια παραλλαγη maiden vs metallica ειναι! Τρομεροι και οι δυο παντως, εχουν βγαλει ταινειαρες!:stuck_out_tongue:

Για να καταλάβω τους συγκρινουμε για το υποκριτικο τους ταλέντο?Δεν θεωρω σοβαρο ηθοποιο κανενα από τους δυο.Εγιναν απλά σταρ λογω του οτι πρωταγωνιστησαν σε εμπορικα επιτυχημενες ταινιες(που ορισμενες απο αυτες αξιζαν οπως το Rocky 1 και τα 2 πρωτα Terminator).Μέχρι εκει…

καλα…εννοειται οτι και οι δυο επαιξαν σε ταινιες μονο και μονο επειδη ειχαν μπρατσα ενω υστερουσαν υποκριτικα…
απλα το συγκεκριμενο τοπικ το εθεσα τελειως στην πλακα.
παντως η συγκεκριμενη συγκριση γινεται απ την αρχη της καριερας τους…και ακομα δεν εχουν καταληξει σε κανενα συμπερασμα.οι αποψεις οπως φαινεται κι εδω διηστανται…:lol:







το αγαλμα απο την εικονα υπαρχει στ αληθεια…
το εβαλαν στην πολη(που δε θυμαμαι ποια ειναι) μετα την επιτυχια των ταινιων ροικι#-o

Απο τη μια ο Schwarzeneger που επιβεβαιωνει το ‘American Dream’, το φτωχό παιδί που διακρίθηκε με την αξία του στον στίβο της ζωής με τη βοήθεια του θεού και της Τεστοστερόνης, που χάριν στο ταλέντο του στην υποκριτική αναδείχθηκε πρώτα σε αστέρα της μεγάλης οθόνης και στη συνέχεια σε κυβερνήτη ολόκληρης πολιτείας. Από την άλλη ο Sylvester Stallone: με τη μητέρα Jackie, διασημη αστρολόγο και πρώην χορεύτρια και τον πατέρα Frank, ηθοποιό, τραγουδιστή και κομμωτή, γεννήθηκε κυριλεκτικά ήδη σε έναν ‘καλλιτεχνικό’ κόσμο, αφού ακόμη και η χαρακτηριστική έκφρασή του οφείλεται σε επιπλοκές στον τοκετό. (Πραγματικά, πώς δεν έχουν σκεφτεί να γυρίσουν τις ζωές τους σε ταινία- μη μιλάω γιατί το βλέπω κάποτε να έρχεται!) Δύσκολη επιλογή. Σαν υποκριτικό ταλέντο δε μου λένε πολλά. Βέβαια έχει φάση να μετράς πόσους έχουν καθαρίσει σε κάθε ταινία τους! Τώρα καθαρά και μόνο με βάση τις ταινίες όπου πρωταγωνίστησαν, χωρίς φόβο και πάθος διαλέγω το Schwarzeneger.Αν και ‘λερώνει’ (αίμα στο χαλί κλπ) λιγότερο, το κάνει με περισσότερο στιλ.

Stallone χαλαρα.Δεν ξερω γιατι αλλα παντα τον συνεδεα με τον Springsteen για καποιο λογο(που δεν μπορω να καταλαβω) οποτε Stalone

ρε φιλε πολυ σκαλωματικο το avatar σου, προσπαθουσα μιση ωρα να διωξω το μυγακι…#-o

Κόναν, τα δύο πρώτα Τερμινέιτορ, Τρου Λάις, Τόταλ Ρικόλ, και γειασας.

Στην Philadelphia ειναι.Οι αλλοι φτιαχνουν αγαλματα για μια ταινια και εμεις εδω οχι μονο δεν κανουμε τιποτα για την κληρονομια μας αλλα την καταστρεφουμε κι αποπανω…

Αχαχαχαχαχα!
Ναι να κανουμε και μεις αγαλματα του Στιβ Ντουζου και του Τσακωνα στο Συνταγμα!