Symfonia - In Paradisum

Για ποιο λόγο να με προβληματίζει; Ότι γουστάρει κάνει ο καθένας και ότι γουστάρει λέει και εγω πολύ απλά λέω ότι γουστάρω αυτό που θα βγει… Μια υπόθεση έκανα σχετικά με το αν σε συγκινούν οι παραπάνω καλλιτέχνες πλέον και αναφερόμουν στο δικό σου “μπα”. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει η απάντηση αλλά δεν θεωρώ όπως αναφέρθηκε εδώ ότι δεν έπρεπε να γίνει αυτή η μπάντα ΤΩΡΑ. Υπάρχουν πολλοί λόγοι και θα ξεφύγει το θέμα. Περιμένω να ακούσω την μουσική τους και μετά θα πω το ΜΠΑ

τα βλέπεις κάπως περίεργα τα πράγματα…

:roll:

Ενταξει, λοιπον! [χορρορ]Περιμενουμε τον δισκο της χρονιας![/χορρορ] Με μια δοση λεπτου ραφιναρισμενου χιουμορ.

:lol: Έχεις πλάκα όντως. Το ότι γουστάρω μια νέα μπάντα δεν πάει να πει ότι περιμένω και τον δίσκο της χρονιάς απο αυτούς. Μπορεί κιόλας να είναι. Γίνεσαι υπερβολικός και αυτά που λες και δεν αρμόζουν στο παρον θρεαντ. Απλά ένα νέο ήταν για τους φίλους της “power” κυρίως μουσικής. Άμα ενοχλεί τόσο να μην γράφουμε καθόλου. Δεν παίζει πρόβλημα… Τέλος απο μένα με τα οφτοπικ.

Ούτε offtopic είναι ούτε ενοχλεί. Απλά σχολιάζει ο καθένας τι πιστεύει. Και γω θεωρώ ότι θα είναι μια παπαριά και μισή αλλά αν πέσει στα χέρια μου θα το ακούσω.

Βέβαια δεν του δίνω και πολλές ελπίδες για παραπάνω ακροάσεις αλλά ποτέ δε ξέρεις!

Ενας μανιοκαταθληπτικος,ενας εγωιστακος κι ενας στον κοσμο του.Asymfonia χαρακτηρων.

Γενικα υπαρχει καποια περιεργεια για το τι θα βγει(οπως παντα με τα ολσταρ-ντριμτιμ προτζεκτς κτλπ),αλλα δε περιμενω και τιποτα γκραουντμπρεικινγκ.

Καλη φαση.Περιμενω κατι καλο

οντως φαινετε καλη φαση! για να δουμε…

Ένας άθεος (Uli), ένας δεν ξέρω και γω τι πιστεύω (Timo), ένας να φοράει σταυρό στα promo shot (Andre), ένας Βουδιστής (σύμφωνα με τα λεγόμενα του Tolkki για τον Jari), ένας Παπαροκάς που πέρασε τον περισσότερο χρόνο παίζοντας σε Christian Power Metal μπάντες.(Mikko) = Asymfonia θρησκευτικών πεποιθήσεων also. Απο κοπέλες ξέρω γω ένας έχει ξανθιά, ο άλλος μελαχρινή sorry δεν ξέρω για τους άλλους :lol:

Προβληματικοί χαρακτήρες; Χμμμ ξέρω πολλούς: Ritchie, Weikath, Ozzy, Axl… Σχεδόν όλοι μεγάλοι στης μουσικές τους.

Σίγουρα θα είναι ενδιαφέρον :lol:

Να πω την αλήθεια μου είχε λείψει ο Matos… Όχι ότι τα προσωπικά του δεν μου άρεσαν αλλά δεν ήταν ακριβώς αυτά που περίμενα να ακούσω.

για να μην απορείς/παρεξηγηθείς, η λογική πως εχει περισσότερο ενδιαφέρον το να κάνουν συνεργασία τώρα και οχι όταν ήταν στα πάνω τους όλοι, είναι κάπως ανάποδη…
αν το είχαν κάνει παλιότερα θα γινόταν μάχη…
τώρα όσοι έχουν σχολιάσει λένε θα το ακούσω αλλά δεν τρελαίνομαι και με το νέο…

Μηπως επειδη δεν τρελαινονται και τοσο για τους συγκεκριμενους?Και μενα μαρεσουν καποιοι απο αυτους αλλα αν πχ ηταν μεσα ο Kai,Roland,Kiske θα περιμενα πως και πως να το ακουσω

δεν εχει σχέση αυτό που λες…

εγω λέω καθαρά για την άποψη οτι θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον τώρα απο τότε…
δεν γίνεται αυτό…

ακόμη και σε αυτούς που τρελαίνονται για τους συγκεκριμένους, πιο ενδιαφέρον θα ειχε το ολο εγχείρημα όταν ήταν στα πάνω τους…δεν υποτιμώ τους καλλιτέχνες…απλά σημειώνω οτι είναι κάπως λάθος η λογική του [B]AngelCryGr[/B]

σύγκριση μεταξύ τον καιρών κάνω…άλλο σαματά θα έκανε τότε και άλλο τώρα…

Για μένα καθαρά ενδιαφέρον έχει το [B][U]μουσικό[/U][/B]. Δεν ακολουθώ τα trends της μουσικής. Άμα είναι να βγει καλός δίσκος θα ματώσω τα αυτιά μου και τώρα. Αυτή είναι η λογική μου.

Στα πάνω τους μπορεί να είναι ανάλογα με το πως το βλέπει ο καθένας και όχι εγώ. Είναι τελείως υποκειμενικό.

Τώρα άμα θα βγάλουν απο το όλο εγχείρημα δεν με κόφτει. Δεν είναι δικά μου τσέπη.

ναι ρε συ…δεν είπα κάτι διαφορετικό…αν ειναι καλός ο δίσκος ολοι θα τον ακούσουν και θα γουστάρουν…
εγω μίλησα για το ενδιαφέρον που δείχνει ο κόσμος αυτήν την εποχή…έχουν αλλάξει τα πράγματα…

απλά έκανα μια σύγκριση στις δυο εποχές…και δεν βγαίνει οτι τώρα είναι περισσότερο το ενδιαφέρον…

Έχεις δίκιο. Μπορεί να είναι έτσι με τον κόσμο αλλά όχι με μένα. :slight_smile:

Πάντα περιμένω να ακούσω κάτι καινούργιο απο Tolkki και Matos ασχέτως αν αξίζει η όχι. Πρώτον γιατί θεωρώ “πολύ καλό” κιθαριστά τον ένα και μια απο της top φωνές της δεκαετίας '90 τον άλλον. Δεύτερον γιατί μου άρεσαν τα RR και οι Shamann + τα προσωπικά καθενός. Δεν είμαι κολλημένος ή κάτι τέτοιο αλλά απλά γουστάρω να ακούω και τους δυο. Δεν έχω το δικαίωμα? Το ότι αρκετοί είναι στην φάση μπα και αυτό δικαίωμα είναι και καλά κάνουν. Δεν παύει να είναι ένα ευχάριστο νέο όμως για αυτούς που γουστάρουν.

Προσωπικά θα το ακούσω και άμα μου αρέσει θα το αγοράσω. Δεν πα να είναι από τον θέοτρελο Τolkki ή την λούγκρα τον Mikki (δεν ισχύει κάτι απο αυτά που λέω). Άρα καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι ανεξαρτήτως τι θα δείξει ο κόσμος ή η εποχή για το συγκεκριμένο είδος ο AngelCryGr θα το ακούσει. Εδώ έχω ακούσει άλλα και άλλα εκεί θα κολλήσω?

Α και η λογική αυτή μπορεί να είναι λάθος, δεν τρέχει κάτι όμως γιατί είναι δικιά μου. :wink:

ναι ρε…σιγά…μουσικές να ακούμε να γουστάρουμε…

That’s the right spirit!

Σε άλλα νέα σχετικά με την μπάντα αναφέρω τα εξής απο τον ίδιο τον Tolkki:

Σχετικά με το είδος μουσικής και το downloading:

[I]Words are always limited anyway and easily misinterpeted. That’s why downloading is a cool way to check out if one likes the stuff or not.
Of course having the guys that I have in Symfonia, it’s not gonna sound like Motorhead, that’s for sure.
Presently we have 12 new songs, one really long one, the title track (not so long as Elysium) and I am sure the “style” for the lack of the better word is what people expect to hear from me…Everybody who has heard the 3 demo songs we made has said the same word: Finally. That’s why we put it to the web page[/I]

Για το πότε θα κυκλοφορήσει:

[I]The album comes out at the end of March.
Marquee Avalon is releasing the album at the same time 25.3.(Japan)[/I]

Για την τρέλα του:

Question: Since I’ll probably never get the chance to meet Tolkki himself, I’d like to express how grateful I am to Tolkki for all the fucking incredible Stratovarius music he’s made. My all-time favorite metal band, no question, and I’ll admit the past couple years I thought you were pretty nuts, man, but you’re a fucking incredible guitarist and musician and I’m expecting amazing things from Symfonia. Take it easy, Timo!

Answer: [I]Well you would meet me after a gig but I tell you, my wife doesn’t think I’m nuts.
Neither does my daughter. I’m not saying I’m “normal” and neither I think I wanna be and I certainly dont wanna start a discussion about that, but probably [B]25%[/B] of the stuff you have read about me in the press is true Smile
Thanks a lot for your words!! Strato music was and always has been a collective energy of 5 people, not just me.[/I]

Για την διαδικασία ηχογράφησης και για τα live:

[I]Well my friend, we will for sure keep everybody who are interested, updated with videoblogs from the studio.
Yeah, touring. We are getting the stuff together but we have a great booking agency, promotion agency and record companies so it’s gonna be cool.
And as far as the ego stuff goes, everybody in this band is seasoned enough to leave those out of the studio and concentrate on what’s best for the music and songs. It still makes me wonder how it is possible that these guys moved to Scandinavia and we could put this together. But I’m bot complaining [/I]

Για τα VIP tickets: #-o:lol:
[I]
No VIP tickets for this band. Over my dead body. Fan meetings should be for free.
Well fuck me but I just never understood this. I would refuse to do this for sure although I know that the promoters insist this in the US. Sometimes I’ve been tricked to do this but I know better now.
I think it’s pathetic to charge money from the fans for meeting the band. It should be clear to everyone that it’s just not something you do. Makes me really pissed off.[/I]

…και ο Μπομπ μπουκάλα:? :slight_smile: :!:

Γιατι εχουν το ιδιο συμβολο με stratovarius:-k