Ποιο ειναι το αγαπημενο σας symphonic/power/gothic meta συγκροτημα?

Το δικο μου ειναι οι Ναιτγουις και οι Επικα

Power οι The gathering???

Κάπως γενικώς ο τίτλος.πιο πολύ θα πήγαινε ο όρος ατμοσφαιρικός αν και εκεί νομίζω ότι χρειάζετι να μούν και άλλα σχήματα,π.χ. Tiamat,Anathema,κτλ.

Πάντως απο τις παραπάνω μπάντες προτιμώ τους The Gathering.

Gothic οι Nightwish??? :lol:

Nightwish και Epica.

Gathering έχω ασχοληθεί ελάχιστα, με τα υπόλοιπα καθόλου.

ΒΑΣΙΚΑ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΗΚΑ ΣΤΟ SYMPHONIC ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΑ POWER,TA GOTHIC ΚΤΛΠ ΑΝ KAI OI NIGHTWISH ΑΜΑ ΚΟΙΤΑΞΕΤΕ ΣΤΗΝ WIKIPEDIA ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ POWER

Spellblast kai Gamma Ray apo Power kai fusika Epica apo Gothic…

Παιδες γραφετε με ελληνικα και με μικρα

Ον τοπικ

[SIZE=“6”]
HAGGARD[/SIZE]

Oι Cattle Decapitation

α)προφανως ο τιτλος αναφερεται επι το πλειστον στο στυλ των epica,Nightwish,κλπ

β)οι gathering δεν κολλανε εδω.

γ)σταματηστε να θεωρειτε (οσοι θεωρειτε) οποια μπαντα υπαρχει με γυναικεια φωνητικα στο μεταλ ως γκοθικ

δ)αλλο το στυλ των τελευταιων lacuna coil,within tempation και αλλο των epica,nightwish

ε)απο τις μπαντες του πολ εννοειται οτι οι gathering σβηνουν σχεδον οσες μπαντες ασχοληθηκαν τα τελευταια χρονια με γυναικεια φωνητικα

δ)απο τις υπολοιπες μπαντες του poll ολες παιζουν καλα,ολες εχουν προσωντα,ολες εχουν γραψει καλα κομματια,αλλα το στυλ αυτο δεν με συγκινει,με εξαιρεση τους nightwish που συνθετικα βρισκωνται χιλιομετρα μακρυα απο τους αλλους!

αυτα :slight_smile:

H καλύτερη επιλογή ε! Σε πάω!

Χαχα, αυτούς άκουγα τώρα κ είπα να τους ποστάρω. χαχα

Gathering δεν κολλανε αλλα απο μουρλα τους ψηφισα χωρις να κοιταξω τον τιτλο…
Οποτε προτεινω παντως Gathering (μιλωντας παντα για την εποχη nighttime birds κλπ), τους χαρακτηριζω ως atmospheric doom.:stuck_out_tongue:
Γενικα τα σχηματα δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους…

Το μονο συγκροτημα που ειχε χαρακτηριστεί gothic/power στην ιστορια ηταν οι Πορτογαλοι Heavenwood και αυτο λογω της συμμετοχης του Kai Hansen στον δισκο…(Στο swallow album…)…Oτι να ναι δλδ…:lol:

πριν μιλησετε για μπεστε λιγο στη Wikipedia και δειτε τι λεει για τα συγκροτηματα αυτα:bleh: :bleh:

Xωρίς ν ακούω τέτοια τους ψήφισα όλους για ν μη μείνει κανείς με 0…

Aπό αυτούς που είναι στη λίστα ψηφίζω Nightwish.

Κοίτα γενικά μην εμστεύεσε την wikipedia:wink: δεν είναι αξιόπιστη

αλλά αφού είσαι 12 και ακούς αυτά έτσι κι αλλιώς μπράβο σου αξίζει οπότε σου συνχωρούμε τα λάθη του πολλ:lol: :stuck_out_tongue:

Aπό τις επιλογές του poll, αν και ξεκάρφωτες θα πω The Gathering.
Μετά, μου αρέσουν αρκετά οι Nightwish, τα υπόλοιπα μου είναι αδιάφορα…

Ρε σεις λεει Symphonic/Power/Gothic για να είναι μέσα… Έτσι μαζεύει και γκοθάδες και παουεράδες και συμφωνικάδες…:wink: Κόλπο είναι…

Within Temptation αν και με παιδεψαν nightwish…
παντως, η Sharon ειναι κορυφή!

Από αυτά που έβαλες στο poll προτιμώ τους the Gathering με διαφορά και δεύτεροι έρχονται οι After Forever.