Symphony X live in Athens 28/10/2011 @ Gagarin205

Oι Psychotic Waltz ίσως ;:wink:

:-k WATCHTOWER, PSYCHOTIC WALTZ, SPIRAL ARCHITECT και πώς τούς λένε τούς άλλους… α , [B]RUSH[/B].

When All Is Lost?kai gamo tis mpalantes…

Ω ρε τη έχει να γίνει…:D:D:D

Ολα μαζεμενα πεσανε ρε γαμωτο. Θελω πολυ να ερθω και σε αυτο το live, αλλα θα κριθει απο τα οικονομικα μου την τελευταια στιγμη.

…μια απ’τα ίδια κιεγώ:):!:

Θα είμαι εκεί :smiley: !!!

Έχεις δίκιο… Ναι, οι RUSH!!! Αλλά επειδή δεν πρόκειται ποτέ να έρθουν εδώ, τους έχω βγάλει από το μυαλό μου. Επίσης, για SPIRAL ARCHITECT, το θέμα είναι να κάνουν live. Αν δεν κάνουν, πως να έρθουν; Αλλά και να κάνουν, πόσοι θα πάνε; 20; 50; Πάμε να βάλουμε έναν ακόμη διοργανωτή στη φυλακή!!!:smiley:

EΠOC!

Εχουν ξεκινησει ηδη. Η μπαντα πηρε ξανα μπρος κι ετοιμαζει νεο δισκο.

O Kaj (Twisted Into Form) ομως δε συμμετεχει στην επαναδραστηριοποιηση και… ξερω γω… κρινοντας απ το δισκο που κυκλοφορησε μετα εχω την εντυπωση οτι εκεινος ηταν το μισο ζουμι της υποθεσης.

Παρόλα αυτά όμως, δεν βλέπω τί θα μπορούσαν να μαζέψουν οι SPIRAL ARCHITECT στην Ελλάδα από κόσμο. Εκτός αν το κάνουμε στις αυλές των σπιτιών μας, τους κεράσουμε μπριζολίδια, πληρώσουν μόνοι τους τα εισιτήρια και δεν θέλουν αμοιβή :slight_smile: Γιατί νοήμων διοργανωτής, δεν βλέπω να πληρώνει για να τους φέρει.

Ναι, νταξ, να δουμε Spiral Architect στην Ελλαδα και αν ειναι πανω απο 100 ατομα στο λαηβ τοτε το 2012 τελειωσαμε οντως :Ρ

__Μη το λες αυτό! 2 εσύ και εγώ, βάλε και τους προηγούμενους… Χμμμ… Οι Cynic δε τα πήγαν και άσχημα!!! Οκ, spiral είναι αλλιώς, αλλά αν πρώτα βγάλουν album, χμμμμ και σε 300άρα ελπίζω…! :smiley:

[B]EDIT:[/B]
__Καλά, 200άρα :stuck_out_tongue:

__Αντε να δούμε πόσοι θα είμαστε Symphony!

Για πειτε ρε τι εγινε στη συναυλια?Χαμος?

__Ηταν φανταστικότατοι απλά… Τα παίξαν όλα (εκτός από το 1ο ίσως του Traced In Air και τα bonus του πρώτου δίσκου). Τα παίξαν ολόιδια. Φανταστική απόδοση και πολύ καλός ήχος για τον χώρο (με μεγάλη διαφορά ο καλύτερος ήχος από όλους, αλλά είχαν φέρει και πολύ μηχάνημα). Παίζαν σε απόσταση αναπνοής και… και καταλαβαίνεις τι είναι να έχεις τον Sean να παίζει στα 2 μέτρα από σένα…!

__Ολοι καταπληκτικοί, πήρε και ο Τιμόν σόλο και τα έσκισε και τα growl του πολύ καλά (και γενικά δε τα πολυπαλεύω να φανταστεί κάποιος), ο Πωλ… ΔΕΝ υπάρχει απλά και το μπάσο ωραιότατο (είχε να σταθεί στο ύψος ενός Malone!) λίγο από τον ηχολήπτη πιο πάνω να τον είχαμε και όλα τέλεια. Υπάρχει και θρέντ όπου θα είχαμε πει και εκεί, κάνε μια αναζήτηση! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ… και μετά το λάιβ το ίδιο καταπληκτικοί, μιλήσαμε, υπογράψαν… τα πάντα τέλεια! Ο Πωλ και ο Σίαν με μάγεψαν (τι κιθαρίστας, τι “αλήθεια”, και ο δε ντράμμερ, ω, ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ) και πάνω και κάτω απ’ τη σκηνή και οι άλλοι δύο εξαιρετικοί και κάτω και πάνω (και να δείτε τι χαρά έκαναν που πήρα το cd τους -Exivius- πολύ σεμνοί και μουσικάρες)

__Πωωωω, όσο σκέφτομαι και τι έχει να γίνει στους Symphony! Ελπίζω σε χώρο όχι μεγαλύτερο από αυτόν των Shadow Gallery για να γεμίσει και να είναι τέλεια η ατμόσφαιρα! Βέβαια, μακάρι να γεμίζαν και πολύ μεγάλους χώρους, αλλά ξέρουμε ότι αυτό… ΔΕΝ θα συμβεί… :?

__Και επειδή το λέγαμε πριν… ΠΟΣΟ γαμάτο θα ήταν θα έρθουν οι Psychotic (χεχε, που θα έρθουν) και να τους ανοίξουν οι… Spiral Architect που θα έχουν βγάλει νέο δίσκο…; πςςςς! :smiley: χαχαχα :lol:

Ανακοινώθηκαν τα συγκροτήματα που θα ανοίγουν τις συναυλίες των SYMPHONY X ευρωπαική τους περιοδεία,η οποία θα περάσει κι απο τη χώρα μας τον Οκτώβριο.

Πρόκειται για τους Noρβηγούς PAGAN?S MIND και τους Ιταλούς DGM.

http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=5459#.TkumRyrT42w.facebook

Απιστευτο διδυμο [B]Symphony X[/B] και [B]Pagan’s Mind [/B]!!! 8O

Κριμα που θα παιξουν μονο Αθηνα…

Ναι ρε και γαμώ!
Οι Pagan’s Mind έβγαλαν μεγάλη δισκάρα φέτος, οπότε το πακέτο είναι ακόμη πιο δελεαστικό…

DGM ρεεεεεεεεεεεεεεε!!!

Ρε παιδιά, εγώ άκουσα ότι δεν θα έρθουν τα δύο support… Και σιγά τους PAGAN’S MIND που αντιγράφουν τους DREAM THEATER και τους DGM που είναι καλοί αλλά είναι καρφί SYMPHONY X. Άσε που οι PAGAN’S MIND θα έρθουν και με τους PSYCHOTIC WALTZ, οπότε μικρό το κακό!!!:wink: