Symphony X live in Athens 28/10/2011 @ Gagarin205

Στο fb τους παντως πριν καμια βδομαδα απαντησαν σε καποιον οτι ‘‘Ελλαδα του χρονου’’(προφανως για Waltz).Οποτε ας πει καποιος υπευθυνα.

http://www.rockhard.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=332%3Asymphony-x-fragile-vastness-need-live—2810&catid=52%3A2011-07-29-07-00-52&Itemid=225

Τιμή: 33 ευρώ [-X

Ναι και εγώ δεν έβγαλα άκρη, θα δούμε 2 φορές Pagan’s Mind φέτος δηλαδη;; Ή μόνο με Psychotic Waltz (γιατί αν δεν έρθουν οι Pagan’s Mind με Symphony X θα πάω Psychotic Waltz μόνο για αυτούς!). Symphony X έχουμε κάνα νέο περι εισητηρίων;; Άντε να περνάει σιγά σιγά ο καιρός γιατί δεν μπορώ να περιμένω!!

Need + FRAGILE VASTNESS + Symphony X …ωραιο line up !

πατηστε το λινκ που ποσταρα και θα σας λυθουν οι αποριες :wink:

FRAGILE VASTNESS - NEED τα support και τιμη 33 ευρα
edit…με προλαβε ο φιλος slade

ούτε DGM δηλαδή? μα καλά μας δουλεύουν? τι σκατά είμαστε, ο απόπατος της ευρώπης? πάντα αυτό γίνεται με τα πακέτα, παίζουν παντού και εδώ έρχεται μόνο ο headliner… νισάφι πιά

Συγνώμη δηλαδή, τι παραπάνω έχουν να προσφέρουν οι απατεώνες του prog PAGAN’S MIND για να τους δούμε δύο φορές σε μερικούς μήνες και να αρπάξουν και μία περιουσία για να παίξουν και να μη δούμε δύο πολύ καλά ελληνικά σχήματα παρομοίου ύφους; Εκτός άμα μας ενδιαφέρει να δούμε τα απολιφάδια της Ευρώπης και να πάρουν και φράγκα… Εγώ χίλιες φορές προτιμώ να στηρίξω τους FRAGILE και τους NEED (που έσκισαν και στο Sonisphere), παρά εκείνα τα δύο σχήματα…

Όταν λέω να πάρουν φράγκα, εννοώ να πάρουν έναν σκασμό φράγκα, όχι πενταροδεκάρες που παίρνουν τα δικά μας σχήματα στην καλύτερη των περιπτώσεων… Αν είναι γκρουπ όπως τα support των CANDLEMASS πάω πάσο. Να έρθουν 10 φορές. Όχι και οι PAGAN’S MIND και οι DGM όμως (που οι τελευταίοι είναι καλό σχήμα by the way, αλλά μέχρι εκεί. Καλή κόπια των SYMPHONY X και μπάντα β’ κατηγορίας).

σιγά το σκασμό χρήματα! αν οι Pagan’s Mind παίρνουν πάνω από 500 ευρώ εγώ είμαι ο πάπας της ρώμης. και το απατεώνες του προγκ ομολογώ πως δεν μπορώ να το καταλάβω. μπορεί να μην σου αρέσουν αλλά ο χαρακτηρισμός φαντάζει άκυρος. πρώτος εγώ στηρίζω τις ελληνικές μπάντες (άσε που στους Fragile παίζει ο κιθαρίστας της μπάντας μου) αλλά όταν όλη η ευρώπη βλέπει ένα πακέτο, είναι κοροιδία εδώ να σου φέρνουν μόνο τη μία μπάντα και σε πολλές περιπτώσεις με ακριβότερο εισιτήριο!

Διαφωνώ με την αποπάνω άποψη γιατί εμένα προσωπικά μου αρέσουν οι Pagan’s Mind και ο καινούριος τους δίσκος μου φάνηκε πολύ καλός. Κρίμα γιατί δεν σκόπευα να πάω Psychotic Waltz. Τώρα ίσως πάω για Pagan’s Mind.
Υ.Γ.: TRAMPAKOULA όταν είπα αποπάνω άποψη δεν είδα ότι είχες ποστάρει και εσύ, μαζί σου συμφωνώ απόλυτα, εννοούσα το προηγούμενο πόστ!!

http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=5752

Λοιπον τα 33 euro για μια μπαντα ειναι μεγαλη κοροιδια κι αυτο δεν αλλαζει τουλαχιστον για τα δικα μου κριτηρια.Λοιπον προσωπικα χεστηκα για τους DGM αλλα ομολογω πως θα ηθελα πολυ να δω Pagans Mind και ειχα ψηθει ασχημα γι αυτο το πακετο. Το θεμα ειναι οτι οι Symphony X λογω του οτι θα ειναι σε tour και οχι σε καποια μεμονομενα σπεσιαλ shows θα παιξουν το standard set με τον προβλεπομενο χρονο δηλαδη τα 80-90 λεπτα αν δεν κανω λαθος.

προσωπικα οι Νeed και οι Fragile Vastness δεν μου λενε τιποτα και δεν νομιζω να ειναι αυτοι ο λογος που το τικετ ειναι τοσο ακριβο.Προσωπικα θα τα δωσω γιατι τους εχω τρελη αδυναμια και θελω να δω επιτελους Symphony X εστω για μια φορα στη ζωη μου αλλα η τιμη ειναι σκετη εκμεταλευση και ντροπη στη διοργανωτρια αρχη διοτι οφειλε να φερει ολο το πακετο.

Ολα τα αλλα ειναι φτηνες δικαιολογιες:wink:

Βασικά, ένα από τα ζητήματα που αφορούν τα support είναι αν έρχονται με tour bus (άρα δεν πληρώνει ο διοργανωτής αεροπορικά) και αν είναι να πληρωθούν (οπότε πρέπει να ζυγιστεί το πόσον κόσμο παραπάνω μπορούν να φέρουν για να είναι συμφέρον το πακέτο). Αν συμβαίνει το ένα από τα δύο ή και τα δύο (που είναι και το πιο πιθανό), γιατί να τους φέρουν εδώ και να μη βάλουν δύο γαμάτα ελληνικά σχήματα;
Αλήθεια πόσο κόσμο θα μάζευαν οι PAGAN’S MIND και οι DGM ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ, αν έρχονταν στο An για παράδειγμα; Όσες κόπιες πουλάνε; Δηλαδή 20;
Γιατί λοιπόν να τους φέρουν και να χάσουν λεφτά;
Όσο για τους PAGAN’S MIND, έχουν πολλά ψωμιά ακόμα για να φτάσουν σε αξιοπρεπές επίπεδο, αλλά αυτή είναι καθαρά προσωπική άποψη. Κλώτσησαν πολλές ευκαιρίες που τους είχα δώσει παλιότερα και δεν ασχολούμαι πλέον μαζί τους. Sorry guys. Μακάρι να συνέπιπταν τα γούστα μας, αλλά εγώ θα πάω για τους SYMPHONY X, όποιος και να ερχόταν μαζί τους…

Φιλε σορυ αλλα αυτη δεν ειναι λογικη.Τι παει να πει ποσο πουλανε οι μεν, ποσο πουλανε οι δε, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?

Δηλαδη ας παρω ενα τυχαιο παραδειγμα οι Lord Vicar που ειναι σαπορτ τωρα στο επερχομενο live των Candlemass ποσο πουλανε? Για ποιο λογο δεν τους εκοψε ο διοργανωτης? Η’ τους Hell για παραδειγμα? αυτοι εχουν προλαβει να πουλησουν πολυ στην Ελλαδα?

oi Valkyrja που ερχονται με Vader/Gorgoroth ποσο πουλανε.Γιατι αυτοι δεν κοπηκαν.
Και ποσοι αλλοι στο παρελθον. Αυτες με το συμπαθειο ειναι μπακαλιστικες λογικες.
Ενα πακετο η’ το φερνεις πληρες και βαζεις κανονικη τιμη στο τικετ η’ δεν το κανεις καθολου.Ετσι γινονται οι σωστες δουλειες κατ εμε.
Σαφως και ο βασικος λογος (βασικοτατος) ειναι οι Symphony αλλα 33 ευρω για 1.30 ωρα μουσικης (δεν βαζω μεσα τα ελληνικα σαπορτ) ε ελεος δηλαδη.

Δεν θα παω και δεν ξερω για τι μιλατε, αλλα εχει γαμω τα σαππορτ ε!

Εννοειται πως θα ειμαστε εκει…μας πεφτει και σε αργια…κομπλε κομπλε!!! Εχει ψηθει να οργανωθει κανα ατυπο rocking.gr Members meeting οπως εγινε και στους Dream Theater? Ετσι να μαζευτουμε ολοι εμεις τα παιδια ενος απροσωπου θεου (τι κομματαρα ρε φιλε!!!) να γνωρισω και κανεναν απο δω μιας και ειμαι ο πιο τζουνιορ της παρεας…

Εγώ όπως πάντα θα είμαι κάνα τετράωρο πριν ανοίξουν οι πόρτες για καμιά φωτογραφία :roll: . Αφού είναι και σε αργία τέλεια,μια χαρά. Το ψήνω για κανα meeting, καλή ιδέα όποιος θέλει να έρθει να μιλήσουμε κλπ. θα τα πούμε δυο-τρεις μέρες πριν το λαιβ αυτά!

Παιδιά, έχουμε κανένα setlist από πρόσφατες συναυλίες τους να δούμε τι παίζουν τα παλικάρια;

Προσωπικα το setlist μου ειναι αδιαφορο.Η καριερα τους ειναι γεματη ποιοτικα τραγουδια οποτε οτι θελουν ας παιξουν(το divine wings να τιμησουν αν γινεται).
Εγω θελω να απολαυσω τον τρισμεγιστο Romeo και να δω τι ψαρια πιανει ο ο σπουδαιος ALLEN live.

Μόλις πριν από 10 λεπτά έβγαλα και εγώ το εισητηριάκι μου 8) . Νούμερο 0008 :stuck_out_tongue: