Synch festival(12-14/6)

Αν ενδιαφέρει κάποιον ανακοινώθηκαν τα πρώτα ονόματα για το synch

TORTOISE (LIVE)-US

THE MATTHEW HERBERT BIG BAND (LIVE)-UK

FRIENDLY FIRES (LIVE)-UK

JUNIOR BOYS (LIVE)-CA

FUJIYA & MIYAGI (LIVE)-UK

THE BUG (LIVE)-UK

MR. OIZO (DJ SET)-FR

AEROPLANE (DJ SET)-BE

MATHEW JONSON (DJ SET)-CA

3 CHAIRS (feat. Theo Parrish, Marcellus Pittman, Rick Wilhite / DJ SET)-US

FENNESZ (LIVE)-AU

MERZBOW (LIVE)-JP

SHIT ROBOT (DJ SET)-IR

CLUSTER (LIVE)-DE

:hippy::band::vibrate::bounce:

Επίσης εδώ(http://mhulotsnothingdays.blogspot.com/2009/02/synch-2009.html)λέει ότι παίζουν επίσης [SIZE=“3”]Devendra Banhart[/SIZE] και Vampire Weekend.
[-o<[-o<

8O8O8O8O

Ντάξει δεν ξέρω πολλά απο τα ονόματα που ανέφερες αλλά οι Tortoise είναι μπαντάρα απο τις λίγες…

8O8O8O8O8O

Αυτό ακριβώς! Merzbow?

Σε τι αναφέρεσαι?Merzbow που κοιταξα στο rateyourmusic λέει ότι έχουν καμμιά 100αρα lp’s…τι παίζει με αυτούς??

Ειναι Ο Merzbow.


Με τις περισσοτερες δουλειες του παντως δεν την πολυπαλευω.

O Merzbow είναι ο γκουρού του noise παγκοσμίως. όχι noise-rock, noise-core κλπ, Αγνός γαμημένος θόρυβος.

Ντάξ’ δεν είναι “μουσική” αυτό το “πράμα” που παίζει, και δεν πολυ-παλεύεται μετά από μερικά λεπτά, αλλά όσο να’ναι, είναι από τα ονόματα που δεν περίμενα με την καμία να έρθουν στην Ελλάδα, πόσο μάλλον σε ένα τόσο “μεηνστρημ” ηβέντ.
:respect: πάντως.

ψ. Αν και τώρα που το σκέφτομαι, ήταν να παίξει σε εκείνο το “καταραμένο” φεστιβάλ πριν κάτι χρόνια με Fantomas, Enslaved & DJ Spooky…

Merzbow είναι τρελή περίπτωση, δεν έχω ακούσει μόνο σαν όνομα τον ξέρω. Με τρώει μια περιέργεια για live εμφάνιση.
Από τον Ιανουάριο του 2009 μέχρι τον Φεβρουάριο του 2010 θα βγάζει ένα cd τον μήνα! (info)

Επίσης αυτό που είδα μόλις τώρα είναι οτι έχει κυκλοφορήσει ένα album με όνομα Somei μέσω της Ελληνικής (!) δισκογραφικής Low Impedance Recordings

Thanx Bleedin & Lasko…Δεν νομίζω να είναι καν κοντά στα γούστα μου αλλα thanx για τα info:)…Πάντως φαίνεται πολυδιάστατο το fest…

Πάντως για Tortoise τσεκάρετε όπωσδηποτε τα Millions now living… & TNT lp’s!!