Synthwave - New Retrowave

1 Like

Λοιπον ο Volkor X εχει εξελιχθει σε μεγαλη λατρεια, και δεν εχω ακουσει τιποτα μετριο απο τον τυπο.

Το magnum opus του με τιτλο “This Means War” εκλεισε 5 χρονια, κι ετσι το εδωσε να το ρεμιξαρουν καποιοι καλοι του φιλοι, οπως οι Electric Dragon, Carbon Killer, The Algorithm και Hollywood Burns.

Το αποτελεσμα ειναι εκπληκτικο, ολος ο ρεμιξαρισμενος δισκος ακουγεται μονορουφι πολυ ευχαριστα, οπως αλλωστε και το οριτζιναλ.

Βαζω, αν και μαλλον το εχω ξαναβαλει, κι αυτο το επος με το οποιο εμαθα Volkor X

3 Likes

Τρελλή κομματάρα!

3 Likes

^ nice. Παιζει και cover απο το soundtrack του 1ου Metal Gear Solid οποτε εχω και μια εξτρα αδυναμια.

παρακατω το υπεροχο οριτζιναλ

2 Likes

δεν ξερω που να τα βαλω και δεν ξερω τι να πρωτοδιαλεξω, τα αφηνω εδω :slightly_smiling_face:

το the extreme ειναι ο μπαμπας των liquid tension experiment :face_with_monocle:

4 Likes

Σκεφτομουν να φτιαξω, αλλα υπαρχει ηδη θαμμενο το καταλληλο thread για videogame μουσικες:

Χρειαζεται αναβιωση!

2 Likes

oooops , δεν εψαξα ο τεμπελης πριν ποσταρω,η αληθεια ειναι :upside_down_face:

2 Likes

@QuintomScenario

3 Likes
2 Likes

Νεο Dynatron.

2 Likes

δεν ξέρω αν χωράει κάτω απο την ταμπέλα γιατί βαράει λίγο παραπάνω, κι έχει στην πλειονότητα vocals αλλά …

ότι κάνει ο τύπος είναι έπος

2 Likes

Τι έχουμε εδώ;

Γιατί το ένα άλμπουμ δεν ήταν αρκετό για φέτος.

4 Likes

Ταιριαζει γιατι αφενος λατρευουμε αυτα που βαρανε λιγο παραπανω, αφετερου τα φωνητικα δεν ειναι dealbreaker, ισα ισα που προσωπικα τα αγαπημενα μου τραγουδια στο ειδος ειναι αυτα με φωνητικα. Εξαιρετικο αυτο που εβαλες! Ειναι πολυ περισσοτερο electro απο οτι synthwave, αλλα ειδικα τωρα τελευταια νομιζω υπαρχει μεγαλο overlap σε αυτα τα δυο απο πολλους καλλιτεχνες.

1 Like

ναι., δλδ παροτι ειμαι κλασικοτροπος - a hook is a hook. δλδ και η μαντόνα έχει χιτάρες, δεν κολλάω στο είδος. κολάω στο να μου φαίνεται πιασιάρικο που πα να πει μελωδια που τραγουδιέται και ΡΕΦΡΕΝΑΡΑ. για πιο νέους είναι η γκρούβα (που δεν με χαλάει) και το μπρεικντάου. τεσπα. γούστα. Ναι πιο ελεκτρο απο συνθι - άλλα έχει πολλά άλμπουμ και σ αλλά ίσως ήταν πιο δόκιμο,

1 Like
3 Likes

Νεο αλμπουμ απο Carpenter Brut την 1η Απριλιου, και το πρωτο δειγμα ειναι απλα εξαιρετικο.

7 Likes

C A R P E N T E R
B R U T

Εχει και συμμετοχη απο Ulver σε ενα τραγουδι ο δισκος.

2 Likes

:sweat_drops: :sweat_drops: :sweat_drops:

1 Like