Syphon Filter vs Metal Gear

Οι 2 επιτυχημενες σειρες κατασκοπειας που εχουν βγει για το Playstation.Ποια η αγαπημενη σας?

Με διαφορά το Metal Gear.
Τι να πρωτοθυμηθώ. Το γεγονός ότι το πρώτο παιχνίδι το οποίο με καθήλωσε για τα καλά; Μιας και δεν το έπαιζα σπίτι μου, αλλά στον ξάδερφό μου, είχα κατά κάποιον τρόπο μετακομίσει στο pc του.
Η ατμόσφαιρα ήταν καθηλωτική. Ίδρωνες μαζί με τον Snake. Ζούσες την αγωνία του. Γινόσουν μέρος του παιχνδιού (πράγμα που δύσκολα συναντάς πέρα των πολύ καλών adventure). Ήσουν ο Snake…Ειδικά εκεί που χτύπαγες τους τοίχους για να τραβήξεις την προσοχή, απλά ήταν όλα τα λεφτά. Τρομερό A.I. για την εποχή του. Κάθε φορά που θυμάμαι το τέλος του δακρύζω. Πολύ δυνατή στιγμή, από ένα τεράστιο παιχνίδι. Το Metal Gear Solid δεν είναι απλώς ένα game. Είναι εμπειρία.

Δεν υπάρχει σύγκριση ρε. Το καλύτερο παιχνίδι εβερ εναντίον ενός γαμάτου παιχνιδιού?

Το Metal Gear ειναι απο τα κορυφαια παιχνιδια που εχουν εμφανιστει ποτε,αλλα και το Syphon Filter ηταν παιχνιδαρα.

Ιδου και το Logan’s Shadow(για PSP)

metal gear στο χαλαρο.δηλαδη μονο το τελευταιο να υπηρχε,μετα θα ταν το χαος

Πιο ταιριαστο θα ηταν το μεταλ γκηαρ εναντιον σπλιντερ σελ…οπως και να εχει παντως,μεταλ γκηαρ,οεο…πολυ καλο και το φιλτερ,αλλα εδω μιλαμε για κλασσικουρα απο τις λιγες…

Ε αυτο ακριβως. Απιστευτο δεος μου ειχε προκαλεσει το πρωτο παιχνιδι. Σε ολους τους τομεις. Πρωτοτυπια, gameplay, ΣΕΝΑΡΙΟ.

Και μόνο για την θεϊκά πανέμορφη, ανατριχιαστική, κινηματογραφική και εικαστικά ανεπανάληπτη 4η συνέχεια του Μέταλ Γκίαρ, η σύγκριση μοιάζει απελπιστικά άδικη για το καημένο το Φίλτερ…