System Of A Down

Η φραση μεγγενη σταρχιδια ειναι κλασικη φραση απο τα 90ς, και ειχε χρησιμοποιηθει για μπολικο κοσμο, ειδικα οσον αφορα τους πιο κλασικομεταλ ή παουερμεταλ τραγουδιστες. Αν το ειχαν παει για Ray Alder, δεν μπορω να πω οτι διαφωνω κιολας. Μου αρεσουν γενικα οι Fates Warning, αλλα ειδικα στα παλια τους απλα δεν ακουγεται για μενα ο Alder.

Μιας και λεμε για αιματα και τετοια, καπου πιο πανω γραφτηκε νομιζω απο καποιον πως ειπωθηκε οτι το Science εχει καλυτερο ριφφ απο οτι ειχαν γραψει οι Maiden τα προηγουμενα 16 χρονια σε κριτικη καπου στα early 2000s. Πλεον αυτο το διαστημα ισως να ειναι 30 χρονια λοιπον, στα οποια το Science παραμενει οντως τραγουδι με καλυτερο ριφφ απο οτι εχουν βγαλει οι Maiden απο το 1990 εως σημερα :smiling_imp:

Απο το 1985 εννοουσε λογικα ο συντακτης. Δυσκολευουν τα πραγματα :stuck_out_tongue:!

1 Like

Εκει δε θα ακολουθησω, γιατι το Somewhere In Time το λατρευω. Αναλογα ποτε εγινε η κριτικη στο Toxicity.

παρόν! ήμουν γυμνάσιο όταν βγήκαν

1 Like
2 Likes

Ερχομουν να βαλω το Behind The Scenes! Καλη φαση.

1 Like

Πολύ ωραίο το protect the land, επικό κομμάτι :sunglasses:

Μπράβο τους που συγκεντρώνουν χρήματα για καλό σκοπό. Οποιος μπορεί ας κάνει μια δωρεά μέσω youtube.

2 Likes
9 Likes

Πριν 3 χρόνια αλλά αφού δεν είχε ποσταριστεί…

:rofl:

3 Likes

Μιας και τα διάβασα όλα τα μνμτα, αναρωτιέμαι αν υπάρχει ακόμα στο ελληνικό κοινό τους, μεγάλο ή μικρό, η διαμάχη Τανκιαν ή Μαλακιαν… που είναι όλα εκείνα τα ημο/νουμεταλ/αλτερνατιβ οπαδάκια να ανάψουν τα αίματα… Άντε να βγάλουν έναν ακόμα δίσκο ν’ ανοίξει νέος κύκλος αψιμαχιών.

Τα οπαδάκιαν.

7 Likes

Μην είναι Μαλακιαν όμως ο δισκος.

5 Likes

Άντε, γιατι ψωλαρμενιζουν τόσα χρόνια

13 Likes

Προσπάθειες για νέο “sympetherion” ε; :joy:

10 Likes

Ας μας επισκεφθούν λοιπόν! Μετά από από τόσα χρόνια κανείς δεν θα τους κατηγορήσει ότι έκαναν… αρμένικη βίζιτα!

5 Likes

Stamata Luben GIF - Stamata Luben Paisios - Discover & Share GIFs

6 Likes

Νταξει μωρέ μόνο 31 τραγούδια έπαιξαν (!!!)

Πω ρε μακάρι να μπορούσα να έχω πάει.

Τι σετλισταρα είναι αυτή.

5 Likes

Ναι αλλα στα αρχιδια μας εμεις ειδαμε μπρουτους που παιξανε 70 λεπτα.

Ξεθαματάκι, μέρα που είναι

(Περνούσε και στις ειδήσεις από τον κόσμο)

6 Likes