System Of A Down

“KROQ Christmas, there’s nothing acoustic about this”.
Μπορεί η απόδοσή τους να μην είναι αντίστοιχη με αυτή του Rock Am Ring το '11 ας πούμε, αλλά πάντα θα με ανατριχιάζουν. Ίσως το μεγαλύτερο συναυλιακό μου άχτι.

Και οι νύξεις του Daron περί αστυνομίας :’’’’)
Αλλά Sweet Danny and Lisa/I really miss ya. Δεν ξέρω αλλά ράγισα λίγο.

[B]There is no flag that is large enough…[/B]

To hide the shame of a man in cuffs
You switched your signs then you closed the blinds
You changed the channels and you changed our minds

Στο Ηypnotize με πήραν και τα ζουμιά…:cry:
Φερτε τους ρε!!!

Ειμαι δουλεια και δεν εχω ηχο, αλλα ενταξει τι να λεμε, το setlist τα σπαει και οι System ειναι ενα απο τα μεγαλυτερα συναυλιακα απωθυμενα μου. Απο την αλλη οσο περναει ο καιρος πλεον φοβαμαι μηπως δεν εχουν πια μεταξυ τους το απαραιτητο δεσιμο, μηπως ο Serj ειναι περισσοτερο σε αλλη φαση πλεον και ερθουν και δεν ειναι αυτο που φαντασιωνομαι εδω και χρονια…

Ε καλα δεν ισχυει αυτο που λες.Oι SOAD ειναι πλεον οσο επαγγελματιες οσο πρεπει για να κανουν ενα γαματο σοου.Απτην αλλη εγω σε καμια περιπτωση δεν θα περιμενα να δωσουν τωρα συναυλια σαν αυτες που εκαναν τοτε.Οχι μονο εχουν μεγαλωσει,αλλα μαλλον εχουν ελλατωσει και τα ναρκωτικα so there’s that.

Επισης για σους δεν το χουν δει.Clinic/συνεντευξη του Shavo στο BassPlayerLive!2014.

https://www.youtube.com/watch?v=0yOXM9FQ8RU

Για όποιον δεν το πήρε χαμπάρι παίζει λάιβ στριμινγκ από Αρμενία. Αρχικά είχα μερικές αμφιβολίες γιατί καναδυό αντίστοιχα περσινά-προπερσινά που είχα δει με είχαν ενθουσιάσει, αλλά δω ήχος και εικόνα είναι μπόμπα, ακούγεται αρκετά κοινό, τα πάντα όλα γενικά. Στο BYOB πήγα να αρχίσω μοσπιτ με το λαπτοπ.

ναι. είναι σε καλό επίπεδο τα πάντα. επίσης χάλασα χειρότερα το κάθισμα μου. μην ακούτε soad, χαλάνε τα πάντα γυρω σας!!

Χεχε ωραίοι είναι που να πάρει…πότε θα τους δούμε και απο κοντά ρε διάολε…

απιστευτα βαράει τωρα ! της πουτάνας . συγκροτημα που δεν πτώχευσε ηθικα

Marmalade!!! Δεν το περίμενα!

έτσι θα έπρεπε να είναι και τα υπόλοιπα λαιβ των soad και οχι μικρά και διαδικαστικά. εστω και με όλους τους τους λογικούς περιορισμούς που προσφέρει ενα φεστιβάλ ή μια μακρά περίοδος στον δρόμο.

*μεγαλος καυλαντης ο Malakian

[“I’d like to dedicate this song to all the world leaders that are watching right now. All the world leaders that they are here with us today and all the world leaders that they are around the world.
MY COCK IS MUCH BIGGER THAN YOURS”

-Daron Malakian](https://youtu.be/NYblpyVo_cc?t=6715)

Έπαιξαν και τσάμπα, χωρίς εισιτήριο.

Η κιθάρα είναι λίγο θαμμένη, κατά τα άλλα :thumbup:

μεταφορικό είναι, αλλά γάμησε η φάση

Σαν Αρμένιος, μπορώ να πω ότι ήταν πολύ συγκινητικό το χτεσινό live…

Και ήταν η πρώτη φορά που είδα τον Τανκιάν να το απολαμβάνει τόσο πολύ σε μια συναυλία… ήταν συνέχεια με το χαμόγελο μέχρι τα αυτιά :slight_smile:
και γενικά νομίζω σαν μπάντα η απόδοση τους ακόμα διατηρείται σε πολύ ψηλά επίπεδα :wink:

γιατί; μπορεί να μετρήθηκαν πριν τη συναυλία.

περίεργα soundcheck κανουν οι soad

Δεν ειδα το live streaming αλλα εχω δει σκηνικα απο το video στο YouTube και η αποδοση τους ειναι μακραν η καλυτερη απο οσα live video τους εχω δει τα τελευταια χρονια. Η ιδιαιτερη σημασια αυτης της συναυλιας τους εβγαλε τον καλυτερο τους εαυτο, αντε να δουμε ποτε θα μας τους φερουν να μας φυγει το απωθημενο. Η δηλωση του Malakian που μου αρεσε ηταν

[B][I]“Αυτό δεν είναι ένα rock and roll σόου. Για τους δολοφόνους μας, είναι η εκδίκηση”…[/I][/B]

:respect:

[B][SIZE=3]ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ[/SIZE][/B]

Έλειπα μια εβδομάδα εκτός Αθηνών και είχα δει αποσπάσματα. Μόλις την είδα ολόκληρη. Δεν ξέρω τι να συμπληρώσω. Η κοπέλα που κλαίει στο Holy Mountains, οι κεραυνοί στο Aerials, ο Daron ανάμεσα σε χαβαλέ και σοβαρότητα, ΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΤΟ SARDARAPAT, ο λόγος του Serj, το ATWA, ο κόσμος να τραγουδάει. Σχεδόν ζηλεύω που δεν ήμουν εκεί, μα δε θέλω να γίνω ο κλασσικός που παρακαλάει να τους φέρουν ή να γκρινιάξει που δεν τους έχει δει εν Ελλάδι (μιλάμε για τη μόνη μπάντα που πραγματικά καίγομαι να δω). Και δε μ’ ενδιαφέρει. Και χέστηκα και για τις αυξομειώσεις στην απόδοσή τους. Απλά επιβεβαιώθηκε μέσα μου γιατί 12 χρόνια μετά εξακολουθώ να τους υπερασπίζομαι μέχρι κεραίας και να τους θεωρώ τη σημαντικότερη μπάντα της δεκαετίας που πέρασε, αν δεν προβώ σε συγκινησιακά φορτισμένες υπερβολές και πω ολόκληρου του μοντέρνου σκληρού ήχου.

Έπεσε και κουτί με το ξέθαμα της δισκογραφίας τους που γίνεται όποτε ανοίγει ο καιρός και τους συνδέω με γλυκόπικρες αναμνήσεις. Σχεδόν σεντόνι, over and out.