Tει united

Αυτό ποιός σας το πε???
Γιατί αν σας το παν στα ΤΕΙ σας κορόδεψαν σας το υπογράφω υπευθύνα

ωφείλω να ομολογήσω ότι έχει προοδεύει το φοιτητικό κίνημα στην εποχή μου δεν τα λέγαμε αυτά δεν μιλούσαμε καν στου ΤΕΙτζήδες σιγά τα μούτρα

Ε ναι προφανως στο ΤΕΙ και προφανως και μας λενε υπερβολες, οπως σε ολους λενε οτι η σχολη τους ειναι η καλυτερη κ.λ.π. Αλλα πως μας το υπογραφεις ακριβως;

Κοίτα να δεις, κανονικά ούτε εμείς μιλάμε στα φυτουκλάκια των ΑΕΙ…:lol: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Και ποιος σας είπε πως θέλουμε να μασ μιλάτε??? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μάμμυ τι εννοείς…? Δεν κατάλαβα ποια είναι η κοροιδία…:oops: ,όχι ότι διαφωνώ.

ότι λόγω θέσης γνωρίζω ότι μεταξύ αποφοίτων τει λογιστικής πχ και αποφοίτων χρηματοοικονομικών ή ΟΔΕ οι δεύτεροι προτιμώνται χωρίς δεύτερη κουβέντα

Εννοείται πως προτιμούνται τα ΑΕΙ από τα ΤΕΙ. Βέβαια, είναι γεγονός πως μερικά ΤΕΙ είναι πολύ καλύτερα από αντίστοιχα ΑΕΙ.

Λιγο γενικο αυτο που λες. Για τι θεσεις; Με τι αποδοχες; Δεν αμφιβαλλω οτι για “μεγαλες” θεσεις θα προτιμουν αποφοιτους ΑΕΙ αλλα δοξα το θεω σε αγγελιες βλεπω υπερ του δεοντος ζητηση ΤΕΙτζηδων στον τομεα μου.

[FONT=“Comic Sans MS”]Αν θυμάμαι καλά… (γιατί και ο καφές στο Θησείο με το Σάκη ήταν το Νοέμβρη…)
και η μάμμυ στον ίδιο τομέα είναι, λογίστρια δηλαδή και μάλιστα προισταμένη… νομίζω μας είχε μιλήσει και για το πως διαλέγουν τους υφισταμένους εκεί που εργάζεται…μεγάλη εταιρία,χαλυβουργική(;).

Ναι οκ, τις έχω δει και εγώ τις αγγελίες για αποφοίτους λογιστικής Τ.Ε.Ι.Πειραιά…και είναι όντως αρκετές, αλλά έχεις προσέξει τη λεπτομέρεια; όχι Τ.Ε.Ι. …Τ.Ε.Ι.Πειραιά λένε πάντα,
γι’αυτό βάζουν κάμποσοι από τις άλλες πόλεις λυτούς και δεμένους στα τελευταία εξάμηνα και παίρνουν μεταγραφή, να γράφει Πειραιά το χαρτί τους.

Τελοσπάντων αυτό που ήθελα να πω και πριν στη μάμμυ
είναι πως σκέφτομαι σοβαρά να κυνηγήσω το να διδάξω,
δύσκολο θα είναι,πολύ δύσκολο…:frowning:

αλλά αν το καταφέρω είναι σίγουρα κάτι που θα το αγαπάω και θα το κάνω με κέφι :slight_smile:

για να δούμε…:-s
[/FONT]

σωστό αυτό για τα ΤΕΙ που λέει η λαροκα.
υπάρχουν και κατά καιρούς αγγελίες που λένε “εκτός ΤΕΙ Χαλκίδας”.
ένας φίλος από κείθε δλδ αντιμετώπιζε πρόβλημα

Eλα ομως που οι δευτεροι δεν ξερουν την τυφλα τους…:wink: :lol:

Εάν κάποιος απόφοιτος αυτών των σχολών ΑΕΙ περιμένει να τελειώσει την σχολή και μετά να τον ζητήσουν όλες οι επιχειρήσεις είναι πολύ γελασμένος.Ναι οκ στα ΤΕΙ υπάρχει ίσως περισσότερη πρακτική,όμως δεν θα υπάρξει μετέπειτα εξέλιξη.Και επίσης ένας απόφοιτος ΑΕΙ με προυπηρεσία είναι φυσικά περιζήτητος.Όπως και να χει το πτυχίο ΑΕΙ μετράει περισσότερο

You think so…:stuck_out_tongue:

Ολα αυτα που λετε ειναι παρα πολύ σχετικα κ γενικα ρε παιδια…Ατοπα…

Δεν είναι όλοι σαν κ και του λόγου σου ντε!

#-o :stuck_out_tongue:

Γενικως εμίλησα,δεν μιλησα για μενα…:wink: :stuck_out_tongue:

Καλα καλα…!

Πάντως όλα αυτά που λέμε και συγκεκριμένα αυτά που είπα εγώ δεν είναι άτοπα.Απλα έχω συναντήσει περιπτώσεις που είχαν πρόβλημα εξέλιξης και αναγκάστηκαν να δώσουν κατατακτήριες για πτυχίο ΑΕΙ.

Δειτε ρε τι φοιτηταρες εχουν τα ΤΕΙ



:lol: :lol: :lol: :lol: TO έλεος!!!

E ναι αν θελεις να χτυπησεις ψηλες θεσεις λογικο ακουγεται. Παντως ειναι και θεμα ικανοτητων, δεν πιστευω οτι μονο το χαρτι παιζει ρολο.

Μοκιντος σβηστο, ξεφτυλιζομαστε.:-s