Tι προτεινετε/συστηνετε απο

οκ! θα το τσεκαρω και αυτό αν είναι:) θενξ:D

Βασικά dmembra όλα θα τα ακούσεις !!!
Είναι μια από τις λίγες μπάντες ,που δεν έχουν αδύναμους δίσκους. :wink:

Με τους Karma to Burn τι γίνεται?Ακούω καλά λόγια,έβαλα κ κανά 2-3 κομμάτια στο γιουτιούμπ κ ψήθηκα κ για το επερχόμενο λάιβ τους.Ε να μην πάω ντιπ άσχετος.

Το Almost Heathen είναι το πιο γνωστό τους και μάλλον και το καλύτερο. Παρ’ όλα αυτά, πιο αγαπημένο για μένα, είναι το προπέρσινο Appalachian Incantation με συμμετοχές από Γκαρσία (Kyuss) και Davies (Year Long Disaster). Ε αμα γουστάρεις πιάσε και υπόλοιπα γιατί λίγο-πολύ γαμάνε όλα.

Ωραίος…

sinister??

Ξεκινας απο την αρχη.Τα 3 πρωτα ειναι εγγυηση και δεν φοβασαι.Στα υπολοιπα,εχοντας ελαφρα γλυκανει τον ηχο,ακουγονται και πιο ευκολα απο ενα μη οπαδο του Death Metal αλλα οι συνθεσεις δεν φτανουν στο επιπεδο των 3 πρωτων.Συμφορουμιτης ανεφερε οτι το τελευταιο ειναι πολυ καλο,καλυτερο απο τα προηγουμενα και αυτο μου αρκει να σκεφτω(αφου μου αρεσουν και τα προηγουμενα αρκετα) οτι ειναι υψηλου επιπεδου.Παντως το σοκ των δυο πρωτων δεν θα το βρεις πουθενα,ειδικα αν το ακουγες τοτε που κυκλοφορησαν,τωρα ισως να εχουν χασει λιγο απο την αιγλη του.Θα σου κανω πλυση εγκεφαλου στην επομενη καφεδια!

ακυρο

Ξεκίνα με [B]Almost Heathen[/B] και συνέχισε με [B]Wild Wonderful… Purgatory[/B]

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=25031&highlight=sinister

Αν δεν βαριέσαι διάβασε. Δεν ξέρω τα γούστα σου αλλά ξεκίνα με Hate και Aggresive Measures. Μετά πήγαινε στα πρώτα μην σου φανούν βαριά. Αλλά αφού είσαι και “Deathakias” θαρρώ ότι θα το έχεις από την αρχή. :stuck_out_tongue:

ωπ ωραιος το ειχα ξεχασει αυτο…
thanks guys…
χρονολογικα θα τους ξεκινησω λογικα…

Έχετε να προτείνετε καμιά epic μπάντα σαν τους Bathory ;

inb4

“δεν υπάρχει”

Ακου οπωσδηποτε Ereb Altor-By Honour,Gjallarhorn-Nordheim,Atlantean Kodex-The Golden Bough,Crom-Vengeance και προσθετουμε και αλλα αργοτερα

PRIMORDIAL “Spirit The Earth Aflame” & “Storm Before Calm” & "The Gathering Wilderness"
DOOMSWORD “Resound The Horn” & “Let Battle Commence”

από Sólstafir?

Τέσσερις δίσκους έχουν, το ντεμπούτο τους “Í Blóði og Anda” (όχι, όχι, δεν το 'κανα κόπι-πέιστ) είναι ατμοσφαιρικό μπλακ, το οποίο το έχω ακούσει μόλις μία φορά, οπότε δεν ξέρω τι να σου πω.
Τα επόμενα τρία είναι ποστ-μέταλ, προγκρέσιβ, ατμοσφαρικές τελειότητες και πρέπει να τα ακούσεις και τα τρία.
Βέβαια το “Masterpiece of Bitterness” έχει [B][U]αυτό[/U][/B], οπότε δεν υπάρχει κάτι άλλο να πούμε.

σημερα εβαλα μετα απο καιρο asobi seksu, το album “citrus”.
ονειρικη dreampop <3

thursday
strawberries

Στα είπε όμορφα ο Keyser, αλλά να πω κι εγώ να χαρώ μόνος μου τον έρωτα που περνάω μαζί τους.
Πέρα από τον πρώτο που κοπανάνε και δεν τους πάει τόσο πολύ χωρίς να σημαίνει ότι είναι και είναι κακός δίσκος, έχεις τρία διαμάντια που για μένα έχουν προοδευτικά ανοδική πορεία. Καταλήγοντας στο τελευταίο, το πιο καθαρό από θέμα παραγωγής και πιο εύκολο από άποψη συνθέσεων, στο δεύτερο σιντι του οποίου -κυρίως-, γίνονται απίστευτα πράγματα με πολύ απλές ιδέες. Απίστευτη κλιμάκωση συναισθημάτων, περάσματα που λες ότι δεν θα τελειώσουν ποτέ, αλλά όλο θες κι άλλο, γενικά μια απίστευτη ομορφιά που διατηρεί έναν απόκοσμο χαρακτήρα και επειδή δεν έχεις ιδέα τι λένε οι στίχοι. Αλλά κάθε δίσκος τους έχει έπη σαν κι αυτό που σου προτάθηκε, το [B][U]Árstíðir Dauðans[/U][/B], το [B][U]Ritual of Fire[/U][/B], το [B][U]Ljós í Stormi [/U][/B], το [B][U]Djákninn [/U][/B] ξεχωρίζω εγώ. Πάρε τους δίσκους με τη σειρά και όπου κάτσει η μπίλια του γούστου σου.

thanks και στους 2, ξεκινώ από την αρχή λοιπόν, φαίνεται πως υπάρχει πολύ ζουμί εδώ…

με στόχο σε 3-4 μήνες να τους πετύχω και live όμως, φαντάζομαι το πρώτο το έχουν αποκηρύξει απο το σανίδι έτσι?