Tι προτεινετε/συστηνετε απο

Ναι, έτσι φαίνεται. Περιοδεία με long distance calling και audrey horne την άνοιξη, δώσε ευρωπαϊκό στίγμα αν το πάρεις απόφαση.

θα’ναι στο δεύτερο σκέλος του τουρ, να έχουμε αφομοιώσει και το Τhe Flood Inside :slight_smile: στη θέση των Αudrey Horne θαναι οι Sahg βέβαια.

Σας εχω δυσκολακι… με τι αρχιζω απο Nadja???

Κάνε μια αναζήτηση στο topic, αν και δεν υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση.

αναμφισβητητα με το 2008 :!:

Θενξ.Ξεκιναω με το πρωτο που ειχες προτεινει σε καποιον αλλο και βλεπουμε.

Mε τον Neil Young πως να ξεκινήσω;

Χοντρικά: Ο Νηλ ξεκίνησε ως μέλος των Buffalo Springfield, έβγαλε προσωπικό δίσκο, προσχώρησε στους Crosby, Stills, Nash (& Young). Τότε και μέχρι το 72/73 έβγαζε το ψωμάκι τους ως folk/rock singer/songwriter. Μετά το πράγμα “σκλήρυνε”. Μέχρι το '80 γαμούσε και έδερνε και για αυτήν του την περίοδο ονομάστηκε “νονός του grunge”. Μετά και ιδιαίτερα το '82 με το Trans έκανε μια φοβερή αλλαγή στον ήχο του. Πέρασε από το rockabilly, ξαναθυμήθηκε folk/country, έκανε ένα αριστούργημα το '92 έχοντας ήδη 25 χρόνια καριέρας στην πλάτη του, και μετά αποφάσισε να συναντήσει τους…αναδεκτούς του στο grunge! Εν ολίγοις έχει πολύ μεγάλη δισκογραφία η οποία χωρίζεται σε διάφορες περιόδους ανάλογα με τον ήχο. Εγώ θα έλεγα να πιάσεις τις ρίζες του, Buffalo Springfileld (μέλος των οποίων ήταν και ο Stephen Stills), CSN&Y, να έρθεις στο παρόν (Psychedellic Pill), να βουτήξεις στο 2ο μισό των 70’s (Zuma, American Stars ‘n’ Bars, RUST NEVER SLEEPS), να ανηφορίσεις από το 89 προς τη δεκαετία του 90 (Freedom και παραπέρα Rugged glory, Sleeps with angels, Mirrorball) και τέλος να ξαποστάσεις με τα ακουστικά/folk πονήματά του (Unplugged, Harvest). Να είσαι καλά, μου θύμησες πόσο άσχημα κάνω που τον αγνοώ τα τελευταία χρόνια…

Από Fuck The Facts?

Πω κι εγώ θέλω να την ψάξω περισσότερο αυτή τη μπάντα.
Μόνο το προπέρσινο “Die Miserable” έχω ακούσει το οποίο είναι ένα math-o-grind έπος.

Πώς να καταπιαστώ με τους μεγάλους FAIRPORT CONVENTIOΝ;

Aκούς μέχρι το 1971 αυστηρά, δηλαδή τα 7 πρώτα τους. Από αυτά ξεχωρίζουν τα Liege & Lief (απερίγραπτο) και What We Did On Our Holidays, αλλά δε λέει να αφήσεις τα υπόλοιπα (Babbacombe Lee, Unhalfbricking, Fairport Convention, Full House δισκάρες).

Τι ακουμε απο Heaven Shall Burn ρε τσουτσεκια ?

Whatever It May Take Αλεξ

Την δικη σου απαντηση περιμενα αγορι μου.

ακου το remastered κατευθειαν ε

Kαλα μου παιδιά, τι προτείνετε σε έναν progster που αποφάσισε τώρα στα [I]γεράματα [/I]να ασχοληθεί με [B]Pantera[/B]; Να ασχοληθεί πρώτα με τη hard rock / hair metal περίοδο πριν το 1990 ή να βουτήξει κατευθείαν στα βαθιά;

Ποιος τα χέζει τα glam metal albums τους. Οι ΣΩΣΤΟΙ κάνουν πως απλά δεν υπήρξαν… ;p
Προτείνω να τα πάρεις με τη σειρά. “Cowboys from Hell” λοιπόν για ξεκίνημα. :slight_smile:

Cowboys from Hell και αναλόγως κάνεις ένα βήμα πίσω και τουλάχιστον 2 μπροστά :slight_smile:

ΚΑΟΥΜΠΟΗΔΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΛΟΙΠΟΝ. So say we all :wink: