TALISMAN live in Greece!

Soto πέρυσι ήταν μία από τις καλύτερες συναυλίες που έχω δει ποτέ… Ο τύπος είναι τρομερός performer, ενώ η φωνή κρατάει γερά, παρόλο που έχει πλέον τα χρονάκια του…
Όσο για τους Europe… Όντως θα έρθουν τον Φεβρουάριο, που κάνουν περιοδεία στην Βρετανία…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
[size=1]“Παίζει να πάω κι εκεί, για ψώνια κυρίως”[/size]

Μην παιζεις με τον πονο των αλλων. :cry: :cry: :cry:
Ηταν μαζι και οι Pink Cream 69. :cry:

Θα πέσουν πολλά εγκεφαλικά τον Απρίλη…Με αυτά που θα δούμε…Αν παίξουν κιόλας κάνα 3ωρο και βάλε… 8) Και παίζουν και οι Saxon την ίδια βδομάδα…Σώσον εαυτό σωθείτο…Τέτοια να ακούμε πάντα. 8)

Γα EUROPE δε γνωρίζω, με τα λεφτά που θέλουν δε ξέρω αν θα τους έφερνε κανείς Ελλάδα.

Σιγά τις πριμαντόνες που θέλουν και πολλά λεφτά.

Κλασσικοί φραγκοφονιάδες μου κάνουν. Χίλιες φορές να φέρουν 2-3 μπάντες από αυτές που παρουσιάστηκαν στο προηγούμενο τεύχος του Rock Hard ως Motley Sons… που είναι σαφέστατα πιο αληθινοί σε αυτό που κάνουν.

Υπάρχουν πολλές καλύτερες μπάντες να έρθουν.

πρωτον, έχω και γω ακουσει απο δω και απο κει για το κασσε των europe…συμφωνω με τον Sirjim…

δευτερον, Outshined, εγω μαζι σου ειμαι.γουσταρω να βλέπω φρεσκιες καλες μπάντες ή κατι το διαφορετικο απο τη συνιθισμένη ‘σουπα’ που τρωμε…αλλα μεταξυ μας…ποιος θα παει να τους δει; οι Outshined, Angmar και Sirjim θα ναι απο κατω και αλλοι 5-6…δε λεω πως δεν τους ακουει κοσμος. εχει διαφορα ομως ποσοι τους ακουνε απο το ποσοι αγοράζουν τα cd και πληρώνουν το εισιτηριο για τη συναυλια…

αμα με ρωτουσες, με τα χιλια θα σου λεγα ένα καρο μπάντες που θέλω να δω (γνωστες και μη), αλλα δε θα ρθουν ποτε ελλαδα, επειδη δε μαζευουν κοσμο…δε βαριέσαι. καλα να 'ναι το εξωτερικο…το βήμα ομως θα το κανω για κατι που να αξιζει τον κοπο…

καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες.

Αλλά όταν ακούω ότι οι Europe που για 15 χρόνια δεν υπήρχαν το παίζουν κυρίες και θέλουν ένα σωρό λεφτά για να παίξουν κάπου που είναι δεν είναι 500 άτομα που ξέρουν πάνω από 10 τραγούδια τους,έλεος.

Δεν λέω να παίξουν τσάμπα αλλά αν υπολογίζεις έστω και ελάχιστα τους οπαδούς σου και αυτούς που σε στηρίζουν δεν είναι αυτή αντιμετώπιση των πραγμάτων.

Είναι θέμα νοοτροπίας. Ρώτα όσους γνώρισαν ή γνωρίζουν τα παιδιά από τους Tankard…

αν και το θέμα πάει άσχετο από το topic των TALISMAN, μην αδικείτε τους EUROPE, έκαναν το πιο ουσιαστικό reunion που έχει γίνει μέχρι σήμερα νομίζω. έβγαλαν ένα άλμπουμ που προόδευσαν μουσικά, πήραν ρίσκο και δεν κάθησαν να παίζουν τα ίδια και τα ίδια. Πόσες άλλες μπάντες τόλμησαν να το κάνουν αυτό;

κοιτα, εγω συμφωνω…το καινουργιο το χω λιωσει…και δεν τους αδικησα :wink:

κοιτα, εγω συμφωνω…το καινουργιο το χω λιωσει…και δεν τους αδικησα :wink:[/quote]

ναι, γενικά το είπα…sorry…

Τελικά όλοι οι βάζελοι ίδιοι είστε… Φέρτε τον Καραγκούνη με 3.000 ευρώ τον χρόνο…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ε ναι. Καλύτερα Καραγκούνης με 3.000 παρά Γεκινι με 3.000.000… :stuck_out_tongue:

Δεν αδικώ τους Europe. Απλά αυτοί πρέπει να συνειδητοποιήσουν σε πιο επίπεδο μπάντας είναι (σε κασέ τουλάχιστον) και αυτό δεν απέχει πολύ από των Talisman π.χ.

Kαλύτερα Γεκινί με 3.000.000 ευρώ παρά Καραγκούνης με 3.000… Στο μπάσκετ δεν εφτιαξες ομάδα με Καραγκούνηδες

Επίσης η σύγκριση Europe - Talisman είναι πολύ άκυρη… Στο κασέ παίζουν ρόλο πολλά πράγματα, πλην της ποιότητας μιας μπάντας… (Σε θέμα ποιότητας οι δύο μπάντες δεν απέχουν σχεδόν καθόλου)… Στο κασέ όμως παίζει ρόλο και το τι cd έχουν πουλήσει, τι κόσμο μαζεύουν στα live κι άλλα πολλά… Σε όλα αυτά δεν τίθεται θέμα σύγκρισης… Ακόμα και τώρα οι Europe που δεν έχουνβ την δημοτικότητα του παρελθόντος μαζεύουν πολύ περισσότερο κόσμο…
Και για να σε συγκλίσω… Αν θες μπορώ να σου ανεβάσω φωτό, όταν το 2002 στη Ρώμη σ’ ένα Εurope fans convent (2000 λαό μάζεψε) oι Soto, Akesson και Jacob, έπαιξαν τραγούδια των Europe… Cover band δηλαδή
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Αν οι Europe ζητάνε πολλά (50.000 ευρώ), τι να πούμε για τον Axl που ζητάει 300.000… Κι όσο κι αν μας ενοχλεί… Δικαίως τα ζητάει, αφού τα βγάζει…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

καλά η ποιότητα δεν είναι κάτι το οποίο μετριέται έτσι εύκολα.

Απλά, εμένα σήμερα η εντύπωση που μου δίνεται είναι πως οι Europe δεν είναι κάτι τόοοσο καλύτεροι από τις μπάντες τύπου Talisman, Gotthard κλπ άσχετα αν τις επηρέασαν ή όχι.

Η αληθεια είναι ότι τα λέω για να απαντήσεις κιόλας… :stuck_out_tongue:

Εδώ, οι Coldplay όταν προσεγγίστηκαν ζητήσαν 1,5 εκατ.

Ρε πάμε καλά? Με τόσα λεφτά κάνεις έργα ζωτικής σημασίας για μια πόλη…

σωστός…και θα πω το άλλο για το οποιο σιγουρα δε διαφωνεις:

μεγάλε…στην ελλάδα ζεις…

αλλά είμαι σίγουρος οτι ξέρεις τι εννοω και δε χρειαζεται περαιτερω κουβεντα περι αυτου…μη βγαινουμε και εκτος θέματος…

παρόλα αυτα σωστο το σχόλιο σου…

Όσο γι αυτό ουδείς λόγος ωστόσο στην αγορά εδώ και χιλιάδες χρόνια έχει επικρατήσει η λογικής της προσφοράς και ζήτησης… Ο Ροναλντίνιο νομίζεις ότι αξίζει τόσα λεφτά που παίρνει;

Στα δικά μας… Καλύτεροι μπορεί να μην είναι… Αλλά σε όλη την Ευρώπη και την Ιαπωνία μαζεύουν πιο πολύ κόσμο και από τους Talisman και από τους Gotthard…

ρε παιδια δεν καταλαβαινω αυτες τις συγκρισεις. Καθε μια απο τις μπαντες που αναφερατε ειναι αξιολογη και καλη σ’αυτο που κανει. τι ενδιαφερει τον οπαδο της καθε μια απο αυτες το κασε της? αυτο που εχει σημασια ειναι να τη δει και να την πετυχει σε καλη μερα. το πως αξιολογει η “αγορα” το κασε της μπαντας ειναι καθαρα “επαγγελματικο” ζήτημα. αλλα πιστεψτε με ειναι καλυτερα να μη γνωριζετε και πολλα απο τα “επαγγελματικα” του θεματος γιατι θα χασετε τη μαγεια…

Να πληρώσουμε τότε 80 ευρώ εισιτήριο για να μη χάσουμε τη μαγεία…

:lol:

Όλοι ξέρουν για το επαγγελματικό κομμάτι της μουσικής, άλλοι το παρακάμπτουν, άλλοι εθελοτυφλούν, άλλοι ξενερώνουν.

ποιος σου ζητησε 80 ευρω για τα παραπανω ονοματα?
και αν σου ζητουσε θα τα εδινες? μην τρελλαθουμε κιολας. ελεος…

μάλλον δεν κατάλαβες το σκεπτικό…
αν δεν μας νοιάζει πόσα ζητάει μια μπάντα για να παίξει, είναι σα να μη μας νοιάζει πόσα θα μας ζητήσει μετά ο διοργανωτής για εισιτήριο.

προφανώς και ήταν υπερβολή.