Tankard - Thirst ! NEW ALBUM!

Οι Tankard Εβγαλαν τελη του 2008 το νεο τους δισκο Thirst που περιεχει 10 κομματια
Δεν το εχω ακουσει ακομα για να εχω μια πληρη εικονα εκτος απο 1-2 κομματακια…
Υπαρχει και Limit edition me DVD μεσα
Ελπιζω να ξαναπερασουν απο την Ελλαδα μας να τα σπασουμε ολα

Tracklist:

  1. Octane Warriors
  2. Deposit Pirates
  3. Stay Thirsty!
  4. Hyperthermia
  5. Echoes Of Fear
  6. When Daddy Comes To Play
  7. Zodiac Man
  8. G.O.L.A.W
  9. Myevilfart
  10. Sexy Feet Under

Cheers mates!

http://www.rocking.gr/review2188.php

σκατά…ήθελα να το ανοίξω εγώ το thread. :stuck_out_tongue:
ο δίσκος είναι μαμιστερός απλά. οι tankard με το the beast of bourbon βγάλανε έναν από τα αξιολογα old school thrash άλμπουμς των 00’ς και νόμιζα ότι δύσκολα θα τα ξεπερνούσαν. Μάλλον αυτό δεν ισχύει πλέον. Το έχω λιώσει το νέο άλμπουμ κανονικά, όλα τα κομμάτια είναι εξαίσια και οι αδυναμίες μου μάλλον είναι το ομώνυμο, Galow, When Daddy Comes to Play (με το απίστευτικα κολλητικό γυναικείο chorus), Zodiac Man, Echoes Of Fear, Sexy Feet Under (τίτλος!!!), octane warriors… εντάξει γνωστά τα πράγματα, καμμία καινοτομία, αλλά who cares στην τελική? Αυτό που ξέρουν, το κάνουν με τον καλύτερο τρόπο! Και ας μας λείπει ο - i Love the Ramones- Βουλγαρόπουλος. Βάλτε μπύρα στην φωτιά ωρέεεεε! Όσο παχαίνει ο Gerre τόσο περισσότερο μας πορώνει.

χαχαχα σαν ζωο εχει γινει ο πουστης…
TANKARD RE M*****!!!

Βγαλανε και ενα απιστευτο βιντεο κλιπ για Stay Thirsty νομιζω! :drunk:

μια φορα που τακουσα και μαρεσει περισσοτερο απο το hordes of chaos!!

αρκετα περισσοτερο θα λεγα :D:D

edit
ειναι cult το βιντεο!! τελος!!

Τι βγάλανε πάλι τα παληκάρια??? Πολύ την γουστάρω αυτή τη μπάντα ! Sexy feet under :lol::lol::lol:

Τελικά ο Βουλγαρόπουλος έχει γράψει τους στίχους στα κομμάτια

Οctane Warriors
Stay Thirsty
Hyperthermia
Galow
Zodiac Man
Sexy Feet Under

δηλαδή σε 6 από τα 10 του νέου άλμπουμ! Ρε γιατί δεν τον βάζετε στην κιθαρα όπως παλιά να γουστάρουμε ακομα περισσότεροοοοοοοο???

Έχει και DVD όπου εκτός από το κλιπ του ομώνυμου κομματιού, έχει ντοκιμαντερ για την μπάντα και πρέπει να είναι γαμάτο! αλλα δεν το είδα ακόμα.

Το κατέβασα… ρε δεν υπάρχουν τα παιδιά…

Οι καλύτερες καφρίλες γίνονται με Tankard…

Το Hordes Of Chaos το καλύτερο τους τραγούδι.

:-k

?

…Aπό το Album…

είδα και το δβδ που συνοδεύει το δισκάκι! Έχει μέσα το κλιπ του stay thirsty που είναι πολύ κουλ! Μετά δείχνει σκηνικά από την πρόσφατη εμφανισή τους στο bang your head fest. Η βλακεία είναι ότι τα λένε στα γερμανικά και δεν έχει υποτιτλούς, αλλά όπως και να χει γελάς και έχει ενδιαφέρον μόνο κ μόνο να βλέπεις τον Gerre να τρίβει το προκοίλι του με ευτραφείς οπαδούς της μπάντας κλπ κλπ κλπ!!! χαχα! Σε μια φάση εμφανίζεται και ο Schmier των Destruction κάτι πάει να πει στον Gerre αλλά έχει πιει τόσες μπύρες κατά την διάρκεια του γυρίσματος και δεν καταλαβαίνει και πολλά χαχχαχα! Δείχνει επίσης και live από το συγκεκριμένο φεστιβάλ τα τραγούδια Zombie attack και Slipping from reality.