Tavasilia.com

Να με συμπαθάτε, επιτρέψτε μου να σπαμάρω λίγο για ένα παιχνιδάκι ακόμα…

Χρειαζόμαστε όσο το δυνατόν την ευρύτατη συμμετοχή σας σε ένα RPG (role play game) που θα σας απασχολεί από 2 λεπτά (της ώρας) καθημερινά - εφόσον βαριέστε, δεν έχετε χρόνο ή σας έχουν ταράξει στις επιθέσεις - έως να λιώσετε σε αυτό επί 24ώρου βάσεως (αν είσαστε καμένοι σα κι εμένα :p)…

Το concept έχει ώς εξής…
Βρισκόμαστε στο 1457 και είμαστε (φυσικά) υπό τουρκική κατοχή… Παρόλαυτά, υπάρχει διοικητική αυτοτέλεια στην Ελλάδα (διοικείται από Έλληνες - προς το παρόν…)

Ο καθένας μας συμμετέχει με έναν χαρακτήρα που προσπαθεί να τον αναπτύξει… Ξεκινάει με 50 λίρες στο πορτοφόλι του και 2 καρβέλια ψωμί…

Η πρώτη εντύπωση, στο 90% των νέων παικτών είναι απλά μια ξενέρα… 2 κλίκ και τελείωσες…
Η αρχή είναι ανάλογη με την αρχή σε αυτό το game… αναπτύσσεσαι πολύ αργά… Οι υποχρεώσεις είναι να ταΐσεις τον χαρακτήρα σου, να τον βάλεις να δουλέψει και κατόπιν, όταν θα αποκτήσεις χωράφι να προσλαμβάνεις εργάτη για να στο οργώσει και να στο θερίσει…
Αυτά γίνονται μια φορά την ημέρα… αφού τα τελειώσετε, οι τυπικές σας υποχρεώσεις είναι πάλι για την επομένη (η μέρα ξεκινάει στις 6 το πρωί και τελειώνει στις 5 το άλλο πρωί)

Το νόημα;

Προσπαθούμε να αναπτύξουμε την ελληνική κοινότητα σε έναν ενιαίο server όπου ανταγωνιζόμαστε μαζί με τους άλλους λαούς που συμμετέχουν σε αυτό το παιχνίδι…

Όπως θα φαντάζεστε, σε μιά ελληνική κοινότητα, είτε real είτε virtual, οι αψιμαχίες και οι έριδες δίνουν και πέρνουν… αυτός όμως δεν είναι λόγος για να αφήνουμε τους Τούρκους, τους Βούλγαρους, τους Αλβανούς (και πιθανώς μελλοντικά τους Σκοπιανούς - πως να τους πούμε τέλος πάντων - που θα μπουν και αυτοί στο game) να μας περνάνε σε πληθυσμό και να μας απειλούν…

Πληροφοριακά, η χώρα μας έχει 3 πόλεις (Σέρρες, Κιλκίς και Άγιος Γεώργιος) - ένα δουκάτο (επαρχία) με 850 (περίπου) κατοίκους… Οι Τούρκοι έχουν περίπου 5500 κατοίκους (καμμιά 20αρια πόλεις και 3 δουκάτα), οι Βούλγαροι 2500 κατοικους (6 πόλεις - ένα δουκάτο) και οι Αλβανοί, με λίγους μήνες συμμετοχής, 300 κατοίκους (όπου να 'ναι μας φτάνουν :s)

Η απλή καθημερινή συμμετοχή σας στα απαραίτητα, η οποία δε θα σας παίρνει πάνω από 2 λεπτά (μετά από ένα μικρό χρονικό διάστημα εξοικείωσης) θα βοηθήσει ώστε να αποκτήσουμε την απαραίτητη (κρίσιμη) μάζα και να αναδειχτούμε σα χώρα σε ένα παιχνίδι με 155000 συμμετοχές…

Κάντε ένα κόπο λοιπόν…
Αυτή είναι η σελίδα εγγραφής

http://www.tavasilia.com/inscription-jeu-gratuit.htm
ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΑΣ, ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ «ΨΕΥΔΟΝΥΜΟ» ΚΑΙ «ΣΠΟΝΣΟΡΑΣ» ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ONOMA! ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ 10 ΛΙΡΕΣ (20%) ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ, ΣΤΟ ΒΑΛΑΝΤΙΟ ΣΑΣ:wink:

Δε χρειάζεται να κάνετε επιβεβαίωση από το e-mail σας, αφού εγγραφείτε, λογγάρετε κανονικά στο game, αποδέχεστε τους όρους και μετά…

Βλέπετε μια εικόνα μιας πόλης…
Κάτω δεξιά υπάρχει η «Εκκλησία»
Πατάτε εκεί και μετά πατάτε στο «Δούλεψε στην Εκκλησία»
Αυτό, την πρώτη και τη δεύτερη μέρα?
Τίποτα άλλο, ούτε νερό ούτε φαγητό!!! Η αρχή είναι δύσκολη

Αριστερά, υπάρχει το μενού:

Εγώ
Το σπίτι μου
Μηνύματά μου
Εκτός πόλης
Πόλη

και λίγο πιο κάτω:

Φόρουμ
Ο λογαριασμός μου
Εύκολο χρήμα;

Απλά στείλτε ένα μήνυμα (στο ίδιο nick - Lady_li) για να σας πει και τα περαιτέρω?

Αυτό είναι το άχαρο ξεκίνημα…

Οι δραστηριότητες που μπορεί να αναπτύξει κανείς είναι αρκετές όμως… Δε χρειάζεται να τις αναλύσω εδώ γιατί το κείμενο θα γίνει τελείως σεντόνι… Ήδη είναι μεγάλο? Απλά, επειδή ξέρω ότι θα σας αρέσει, σας λέω ότι έχει και στρατούς βέβαια… αλλά πάνω σε τελείως άλλη λογική…

Υπ’ οψιν, ο λογαριασμός διαγράφεται μετά από 10 μέρες αδράνειας. Και φυσικά απαγορεύονται τα multiaccounts…

Ευχαριστώ που με ανεχτήκατε, ελπίζω να σας δω και εκεί :smiley: