Telecaster Style Partcaster σε χρώμα Seafoam Green

Μπορείτε να βρείτε την αγγελία και στο Noiz. Ανέβηκε από καλό φίλο, οργανοποιό, που ασχολείται με επισκευές και κατασκευές μουσικών οργάνων, κυρίως κιθάρες (μπορείτε να δείτε και τo Instagram Page του στο Rigged Guitar Workshop).

Πωλείται η κιθάρα του τίτλου σε κατάσταση καινούρια. Δεν έχει παιχτεί παρά μόνο για να δοκιμαστεί καθώς αποτελεί partcaster project (σώμα paulownia, λαιμός 1pc maple, ταστιέρα rosewood). Έχει δεχθεί τροποποιήσεις στο σώμα με contour για το χέρι και bellycut στο πίσω μέρος για περισσότερη άνεση όπως επίσης και λέπτυνση του λαιμού σε ένα thin c, όλα χειροποίητα. Έχει γίνει πλήρες setup και leveling /crowning/γυάλισμα τάστων αλλά και ταστιέρας με ψιλό γυαλόχαρτο με αποτέλεσμα ένα πολύ χαμηλό action,έχουν τοποθετηθεί και καινούριες χορδές. Το φινίρισμα είναι gloss ακρυλικό υψηλής σκληρότητας βιομηχανικού τύπου στο σώμα και crimson finishing oil στο λαιμό, και αυτό χειροποίητο. Οι μαγνήτες είναι oem που όμως ξαφνιάζουν με τις δυνατότητές τους. Επιπροσθέτως έχουμε pastic nut, pearloid inlays, nickel frets (radius 15”), chrome hardware , μαύρο πλαστικό pickguard, τριθέσιος επιλογέας, tone, volume. Είναι ένα εξαιρετικό οικονομικό όργανο, πολύ προσεγμένο που μπορεί να παίξει από καθαρά μέχρι rock και modern metal (ναι, το έχω δοκιμάσει χαχαχα) πολύ καλό και για mod project κλπ. Θα χαρώ να απαντήσω σε οποιαδήποτε ερώτηση και φυσικά είναι δεκτός κάθε έλεγχος στο χώρο μου. Δε με ενδιαφέρουν ανταλλαγές. Ευχαριστώ πολύ!

1 Like

Δεν ξέρω πως παίζει, αλλά το χρώμα σπέρνει! :love_you_gesture:

1 Like