Ten Years After, Σάββατο 9 Μαϊου, Ίδρυμα Μείζονος Ελληνισμού

Για μένα καλύτερη στιγμή του Lyons στο Good morning little schoolgirl που ξεφεύγει τελείως.Ωραία πράματα!

Ti na pas na deis xwris tn Alvin Lee…

Εντάξει είναι μορφές και οι άλλοι,γι’αυτό προβληματίζομαι.

αμα ερχοταν o alvin με ασχτους μουσικους κ το ονομαζε Ten year after η Later(οπως εκανε καποτε)
κανεις δεν θα παραπονιοταν… τεσπα…

οσοι ξερουν να σεβονται ΟΛΑ τα μελοι ενος group θα τα πουμε απο κοντα!
γιατι οι Ten Years After αμα δεν ηταν ο μουστακιας ο μπασιστας δεν θα ηταν αυτο πο ειναι τωρα!:wink:

θα είμαι εκεί

Ξέρει παιδιά κανένας το tracklist ? Λογικά θα είμαστε εκεί…

O ορισμος της κοροιδιας και της αρπαχτης.Ας ειναι καλα η cosmote!Τen Years After χωρις Alvin Lee?Αν ειναι δυνατον!

Απλά προς υπεράσπιση των TYA, είναι μπάντα εδώ και καιρό με αυτόν τον πιτσιρικά. Δε δημιουργήθηκαν ειδικά για να έρθουν στην Ελλάδα! Έχουν βγάλει και δύο δίσκους (http://www.rocking.gr/review2320.php)… Μας αρέσει δε μας αρέσει, ας πάει ο καθένας μας να πει στους τρεις πάλιουρες “δεν είστε εσείς οι ΤΥΑ, ο Alvin Lee είναι” όταν έχουν περάσει όλοι τους τη ζωή στο συγκρότημα. Όλα τα άλλα είναι προσωπικές και απολύτως σεβαστές επιλογές του καθένα μας του τι θέλει να δει και αν πιστεύει ότι θα περάσει καλά.

Άρα η αρπαχτή (αν υπάρχει) δεν είναι από το συγκρότημα. Τώρα το γεγονός ότι τους φέρνουν εδώ εκμεταλλευόμενοι την επιτυχία μίας διαφήμισης είναι μάλλον οξυδέρκεια του διοργανωτή και δε νομίζω ότι θα έπρεπε να μας χαλάει γενικά. Εδώ έχουμε δει άλλους κι άλλους ξέρωντας μόνο ένα κομμάτι από διαφημίσεις. Κάθήστε να δούμε μήπως δεν το παίξουν κιόλας και γελάσουμε! Ο Alvin Lee πάντως δεν το παίζει…

Δεν διαφωνώ. Προσωπικά δεν έχω όρεξη να τους δώ, υπάρχουν άλλες συναυλίες που καίγομαι περισσότερο να δώ και θα δώσω και φέτος ένα σεβαστό ποσό για να τις δώ όλες. Αλλά δεν θέλω να ψήσω κανέναν πως δεν αξίζει.
Άσε που αν κατέβει και ο Bluezlick από πάνω μπορεί να με ψήσει και να έρθω για την παρέα. :slight_smile:

Συμφωνώ απόλυτα. Ήδη δεν με χαλάει να ακούω τόσο πολύ TYA από όλα τα mainstream media σε κάθε διαφημιστικό διάλειμμα εκεί που με τα μέχρι πριν μερικούς μήνες ισχύοντα θα άκουγα Χατζηγιάννη :? και ο ανταγωνισμός τους μας τα έχει πρήξει με τσιχλόφουσκα pop ο ένας και brit pop o άλλος. :wink:

Και αν δεν το παίξουν στη συναυλία θα πέσει πολύ γέλιο με τους “απογοητευμένους ακροατές” που θα έχουν πάει για αυτό το κομμάτι και μόνο…:stuck_out_tongue:
Υπάρχει αντίστοιχη ιστορία και από το παρελθόν, με την μοναδική Αθηναϊκή εμφάνιση του Dr. John όταν ένα κομμάτι του έγινε μεγάλη επιτυχία από διαφήμιση μπύρας και τον έφεραν να παίξει στο Παλλάς με χορηγό το περιοδικό ΚΛΙΚ (πρόγονος του Νίτρο για να καταλαβαίνουν και οι νεώτεροι τι εννοώ ) και ανάλογο κοινό.
Ο Δόκτωρας έπαιξε τα δικά του, αγνόησε το εν λόγω κομμάτι και είχαμε (μου λένε, δεν ήμουν Ελλάδα τότε) δράματα… #-o:lol::stuck_out_tongue:

Εδώ Scorpions και έπαιζαν κανένα Still Loving You κι εγώ ήμουν σε φάση"Ρε άμπαλοι πριν λίγο παίζανε το We’ll Burn the Sky"!:lol:

+2112 :wink:

με ολα αυτα θυμηθηκα το 2000 που ειχαν ερθει οι Purple Κ ειχε γινει χαμος κ ηταν μια κοπελια κ ελεγε
"αχ αυτο το soldier of fortune ΠΟυ λεει κ ο σφακιανακης θα το παιξουν? " :lol:#-o

Α καλά, αυτό είναι κλασικό με τους purple. Εδώ το διαφημιστικό σποτάκι που έπαιζαν στα Αθηναϊκά ραδιόφωνα οι διοργανωτές για τη συναυλία τους το 2006 και είχε Soldier of Fortune μέσα. #-o:lol:

Ρε παιδιά που πωλούνται εισιτήρια γιατί εκτός απο I-Ticket δεν γράφετε που έχει προπώληση. Πήγα και στήθηκα στην ουρά του Τίκετ Χάουζ για να μάθω ότι δεν φέρνουν αυτοί για Ten Years After!

Ελλάς το μεγαλείο σου.

Μετά απο τηλ. επικοινωνία που είχα με την Ιντερσοου πληροφορήθηκα ότι τα εισιτήρια θα διατεθούν μέσα στην εβδομάδα (απροσδιόριστα) και μάλλον από το Μετρόπολις

Das ist Griecheland - Unanistan…ψυχραιμία και κουράγιο :slight_smile:

Tο αποφάσισα!Αν έχω λεφτά θα πάω!

Ρώτησα για εισιτήρια και μου είπαν πως ξεκινάνε την Δευτέρα που μας έρχεται και θα διατίθενται στο Mall (Fnac) καθώς και στο Public και στα “μεγάλα δισκοπωλεία της Αθήνας”…

ακουστικαν φημες απο ροκ ραδιοφωνο της πολης οτι προσπαθουν να τους φερουν κ σαλονικα!

αντε αντε φερτε τους να γινει χαμος (να γλυτωσουμε κ την ταλαιπορια)

Γεια σου φίλε. Χρόνια και ζαμάνια!

Κατ’ αρχίν η διοργανώτρια είναι στην Θεσσαλονίκη, αλλά…

…ένα μήνα πριν την συναυλία και στο Μετρόπολις και στο Ticket House (πήγα πάλι χθες και στα δύο) δεν υπάρχουν εισιτήρια. Μάλιστα τα παιδιά στα γκισέ δεν γνώριζαν καν για την συναυλία.

Και ερωτώ. Εχει πάρει κανένας σας εισιτήριο; Αν ναι, από που ρε παιδιά;
΄

Θα πήγαινα εγώ να πάρω την Τετάρτη που ξεκίνησε η πώληση αλλά βαρέθηκα…Οπότε μάλλον σήμερα ή από Δευτέρα…