Ten Years After, Σάββατο 9 Μαϊου, Ίδρυμα Μείζονος Ελληνισμού

http://www.rocking.gr/article5626.php

θα τα πουμε παλι απο κοντα! :wink:

άντε γειά, δεν θα μας μείνει φράγκο φέτος…

ε ρε γούστα…

ασε κ εγω στα τρενα θα τα φαω φετος…:stuck_out_tongue:

oooooooooo ok νομιζω οτι τα συναυλιακα δρωμενα αναβαθμιζονται:D:D

Χωρίς Alvin ρε συ; :-k

Λογική αμφιβολία.

Κι εσύ να μην πάς, θα πάει ένα κάρο κόσμος να ακούσει το τραγούδι της διαφήμησης.

χαλάλι φίλε μου, χαλάλι :slight_smile:

Με Alvιn θα ήμουν ήδη εκεί. Τώρα θα δείξει…

Kαλά σίγουρα, η χορηγία Cosmote είναι δεδομένη… #-o

έτσι ντε… το άσμα σκοτώνει

Μακαρι να τα καταφερω να παω εστω και χωρις alvin αξιζει να δεις τα υπολοιπα μελη:)

Πραγματικά το περίμενα με όλο τον ντόρο που έχει γίνει με το γνωστό τραγούδι στη διαφήμιση. Έστω και με αυτό αφορμή είναι καλοδεχούμενοι. Και θα πάω και σίγουρα θα είναι και καλά, αλλά έχοντας πάντα στο μυαλό μου το εξής : Ten Years After χωρίς Alvin Lee δεν είναι το ίδιο…

Υ.Γ. περιμένω σε ανταπόδωση από άλλη διοργανώτρια εταιρία τώρα να φέρει τον Alvin Lee…Eεε; Ωραία δεν θα είναι

+1 στον αποπάνω. Και πραγματικά αναρωτιέμαι εάν υπήρχε περίπτωση να έρθουν εδώ, με όποια σύνθεση κι αν είχαν, με ή χωρίς Alvin Lee, αν δεν γινόταν όλο αυτό το … ‘‘πανυγήρι’’ φέτος με την γνωστή διαφήμιση. Η τεράστια δύναμη των ΜΜΕ κλπ. κλπ. κλπ.
Αλλά ρε παιδιά, ήμαρτον πλέον με τέτοιου είδους αρπαχτές! Νισάφι πια. :thumbdown:

Δεν με χάλαγε να τους δω…Αλλά δεν ξέρω ρε γαμώτο.Thin Lizzy(;)δεν πήγα…Oύτε Doors(;).Ούτε Queen(:wink: θα πήγαινα…Να πάω Ten years after?:(:-k

πωω, παλι μονο αθηνα τα ομορφα… :frowning:

Αν εννοείς ότι δεν πήγες Queen με Paul Rodgers, έκανεσ μεγάλο λάθος. Πήγα στη Βουδαπέστη και τα σπάγανε άσχημα. Δεν γίνεται καμία σύγκριση βέβαια με Freddie, έτσι; Μη τρρελαθούμε. Αλλά ήταν τόσο γαμάτοι live, που απλά δεν μπορώ να φανταστώ πως θα ήταν με τον Freddie. Τέλος off-topic…

Άμα είναι με αφορμή κάποιο τραγούδι σε διαφήμιση να έρχονται κάποια συγκροτήματα και καλλιτέχνες που αλλιώς δεν θα βλέπαμε ποτέ, έχω ακόμα να προτείνω πολλά πράγματα στις διαφημιστικές…
Αν και χωρίς Alvin Lee δεν είναι το ίδιο και δεν χωράνε συγκρίσεις (να έπαιζε o Alvin Lee την ίδια μέρα με διπλάσιο τικέτο, είχα πάει από το πρωί…) ακόμα κι έτσι θα τιμήσω με την παρουσία μου…

An δεν υπήρχαν άλλα live, μάλλον θα πήγαινα. Πάντως είναι καλοί στις συναυλίες τους! Τους είχα δεί να ανοίγουν το Arrow το 2004 και μάλιστα μέρα μεσημέρι, αλλά δεν τους εμπόδισε αυτό το γεγονός στο να παίξουν καλά!:smiley:

Ρε συ δε διαφωνώ.Και ειδικά Lizzy που είναι από τις αγαπημένες μου μπάντες δεν θα με χάλαγε να δω.Έτσι κι αλλιώς ποιοι μπορούν να τα εκτελέσουν αυτά τα κομμάτια καλύτερα?Απλά με χαλάει πάρα πολύ το όνομα.Δηλαδή όταν ακούς Thin Lizzy σκέφτεσαι Lynott.Doors-Morisson.Queen-…σίγουρα όχι Paul Rodgers.Θα έρθει σε λίγο και Rory Gallagher ή Stevie Ray Vaughan δηλ. τι να πω…

πιο πολυ θα παω για τον μουστακια τον μπασιστα!
ειναι απο τους αγαπημενους μου!

θα θελα πολυ να δω κ τον alvin αλλα μην τα θελουμε ολα σε αυτην την ζωη!:slight_smile:

XAXAXAXAXAXAXA TEN YEARS AFTER ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ALVIN LEE
XAXAXAXAXAXAXA ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΝΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ
XAXAXAXAXAXAXA ΕΛΕΟΣ ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

[SPOILER]

Πέρα απ’ την πλάκα και για να μην φορτώσουν ως συνήθως όσοι δήλωσαν εδώ ότι θα πάνε, sorry ρε μάγκες αλλά δεν κρατήθηκα. Όταν είδα τον τίτλο του thread πήγα να πάθω εγκεφαλικό, λέω αν είναι δυνατόν οι Ten Years After στην Ελλάδα; Και αμέσως μετά βλέπω “χωρίς Alvin Lee”. Έχουμε ξεφύγει ρε σεις, πως το λένε. Για να συμπληρώσω αυτό που είπε ο hopeto, το μόνο που λείπει είναι να βγει ο Billy Cox και να πει “επειδή είμαι το μοναδικό εν ζωή πρώην μέλος των Jimi Hendrix Experience και θέλω να τους κρατήσω “ζωντανούς”, βρίσκω ένα session κιθαρίστα κι ένα drummer και κάνουμε περιοδεία ως Jimi Hendrix Experience (με 35-40 ευρώ τη βραδιά κι όλας)” [-X [/SPOILER]