Ten Years After

Δν εχω να πω τπτ παραπανω ! ! ! !
ΟΛΑ +100000000000000000000000000000000000000000000000
8) 8)

Alvin lee=respect:)

μετα απο 5 μερες απουσιας ενα εχω να πω!

ΑΙΣΧΟΣ!

Ιστορική μπάντα, μεγάλη εμφάνιση στο Woodstock, κιθαρίστας που έπαιζε γρήγορα για την εποχή του. Έχει έρθει αρκετές φορές Ελλάδα από ότι θυμάμαι, δυστυχώς κατάφερα να τον δώ μόνο τη μία.

διαολε!
οταν με την παρεα μαθαμε τον alvin lee μετα απο λιγες μερες διαβασαμε σενενα zoo κρητικη για ενα Live του! :frowning:
απο τοτε δεν ξαναειδαμε…

Θεούληδες!!!
Watt=EΠΟΣ!!!

Ωραίο τόπικ. γουστάρω μέχρι αηδίας ότι έχουν βγάλει! ο Άλβιν λη είναι ο λευκός ηγέτης του ροκ εν ρολ παύλα μπλουζ και ότι παίζει είναι τόσο μα τόσο γαμάτο γαμώ το φελέκι μου, που απορώ, πως είναι δυνατόν να έχει τέτοια τρομερή έμπνευση και να παίζει τέτοια κιθάρα, τη στιγμή που όλοι οι μεγάλοι κιθαρίστες της εποχής του, είτε πέθαιναν, είτε έπαιζαν μλκίες σκεφτόμενοι “το κοινό τους” (βλέπε οποιονδήποτε άλλο άγγλο κιθαρίστα). Βασικά τα συναισθήματά μου γιαυτόν τον άνθρωπα υπερισχύουν κατά πολύ της λογικής και σωπαίνω εδώ, γιατί ότι και να γράψω γιαυτόν αμφιβάλλω αν θα με καταλάβετε,…,.,.,δυοκαιτριαπεντεεπιεξιτριαντασυντριατριαντατρια

Πολυ παλιο θρεντ ομολογουμενως. Ηθελα να ανοιξω ενα τετοιο αλλα το βρηκα στην αναζητηση:p
Τους ανακαλυψα προσφατα και τελικα ειναι πολυ rock n roll. Μου αρεσει πολυ το the bluest blues. Aν και νομιζω το λεει ο Alvin Lee.

ειναι απο προσωπικο δισκο του Alvin Lee KOMATARA!

To ξερα ρε οτι ο Σακης θα το ειχε ανοιξει το τοπικ! :lol:

Ακουσα το i 'd love to change the world απο μια διαφιμηση, μετα διαβασα και ενα αρθρο στην αρχικη για τους ten years after, κατεβασα το πρωτο αλμπουμ τους και μετα… :blues:

Επεται η συνεχεια 8)

Πιστεύω με το Ssssssh! πρέπει να συνεχίσεις.Θα τρελαθείς!

ειναι ο καλυτερος δισκος τους με διαφορα μαζι με το undead(live)

Ήρθα να υπενθυμίσω πως το Sssssh είναι το καλύτερο studio album τους.Και ο Leo Lyons εξωγήινος.Στους δύο τρεις καλύτερους μπασίστες που πέρασαν από την blues rock σκηνή και έχω ακούσει.