Tennis

Allez Roger! :muscle::muscle:

Ποιος ξέρει τί είχε στο μυαλό του,άκυρο όπως και να το δεις. Στα σημερινά, βλέπω Τζόκοβιτς να δυσκολεύεται αρκετά με Μπαουτίστα Αγκούτ και Ναδάλ να νικάει τον Φέντερερ, αν και θέλω να συμβεί το αντίθετο. Έχω την εντύπωση ότι ο Ναδάλ κάνει το καλύτερό του Γουίμπλεντον εδώ και πολλά χρόνια.

Συμφωνώ. Νομίζω πάντως πως και στους δύο ημιτελικούς, ειδικά στο #40 FEDAL (24-15 το h2h υπέρ Ναδαλ), θα δούμε μάχη μεγάλη…

Τρομερός ημιτελικός έχει αποδειχτεί ο 1ος!
Αγκουτ σκύλος !
Αν και Τζόκοβιτς έχει παίξει καταπληκτικά μέχρι τωρα.

1 Like

Θα του βγάλει το λάδι,είναι δύσκολο πιστεύω,αν φτάσει σε 5ο σετ να κερδίσει τον Νόλε. Αν ήταν στα 3 είχε πιθανότητες περισσότερες.

Και γω Τζοκοβιτς πιστεύω πως μάλλον θα επικρατήσει στο φινάλε, αλλά μου άρεσαν πολύ οι πιθανότητες του RBA για να πάρει σετ ή ακόμα και 2 σετ. Διαολε, ακόμα και για ένα πιθανό upset. Απ αυτά που σπανιότατα παθαίνει ο Djokovic.

Βασικα ο RBA πρέπει να τον νικήσει εγκεφαλικά και είναι πολύ δύσκολο, ο Νόλε είναι βράχος. Άντε να δούμε…

Συναρπαστικός ο α’ ημιτελικός των αντρών αλλά υπάρχει τρελή προσμονή και για τον β’ ημιτελικό, το “φιλέτο”. Θα είναι όπως ανέφερα και προηγουμένως το 40ο (!) FEDAL, ωστόσο μόλις το 4ο μεταξύ τους παιχνίδι (2-1 υπέρ Federer so far) σε γρασίδι… Πόσο μικρή είναι η grass court season… :-1:

2-1 σετ Φεντερερ, και ήδη με break πάνω στο 4ο… Μένει να δούμε εάν είναι mentally tough ώστε να κρατήσει 3 φορές ακομα το σερβις του και να προκριθεί στον μεγάλο τελικό… Δύσκολο να γίνει αναίμακτα, μιας κι ο Ισπανός είναι τόσα χρόνια η νέμεσίς του.

Τελικά άντεξε… Μεγάλος τελικός Φεντερερ - Τζοκοβιτς!

1 Like

Τέλειο παιχνίδι από Χαλεπ πραγματικά , μπράβο της. Πολύ γρήγορη και είχε απαντήσεις σε όλες τις κανονιές της Σερινας που υποχρεώθηκε σε πολλά λάθη μιας και δε μπορεί να τρέξει καθόλου.

1 Like

Ήταν συνδυασμός - απίστευτη Χαλεπ, τραγική Γουίλιαμς. Μπράβο στην Χαλεπ, είναι αρκετά underachiever μέχρι στιγμής (μόλις το 2ο της Slam), ίσως ανεβάσει κάπως τον ρυθμό στις κατακτήσεις των majors.

Μακαρι να παει καλυτερα στο μελλον, μην παει χαμενη και η μεγαλυτερη θυσια που εχει κανει για το τεννις!

1 Like

Αχαχαχαχα και μόνο για αυτό την παραδέχομαι

1 Like

2 Likes

Βλέπει κανείς τον τελικό? Ο Τζοκοβιτς δεν έχει φτάσει καν σε bp στα πρώτα 3 σετ, παρ’ολα αυτά κερδίζει τον Φεντερερ 2-1 μέχρι στιγμής (7-6, 1-6, 7-6). Ήταν κάκιστος στα δύο tie breaks ο Φεντερερ…

Εννοείται, instant classic είναι αυτό το ματς

Δυστυχώς πνίγηκε άσχημα όταν σέρβιρε για το 7-9 και τον τίτλο… Mental weakness

1 Like

Ε ντάξει, τόσες ώρες ματς, είναι και κάποιας ηλικίας… με τον Τζόκοβιτς παίζεις