Tennis

Δεν παρακολουθώ τέννις αλλά μιλάμε για θρίαμβο του Τσιτσιπά !! Απίθανη επιστροφή από 0-2.

2 Likes

Πρέπει να είναι ο δεύτερος που τον νικάει ενώ προηγείται με 2-0 sets. Το είχε κάνει ο Fognini πριν μερικά χρόνια. Με Medvedev τώρα, που είναι φαβορί να το σηκώσει για μένα.

ακραια πραματα, δε το πιστευα ουτε στο τελευταιο γκοεημ που εβαλα λεφτα να νικησει ο Ναδαλ με αποδοση 10…

μπραβο στο κωλοπαιδο τσιτσιπα

Τεράστια επιστροφή, με πολύ μεγάλη σημασία για το τι χρειάζεται για να πάει στο επόμενο επίπεδο, δηλαδή την κορυφή (ειδικά για έναν παίκτη ψυχολογίας και ρυθμού, όπως ο Τσιτσιπάς).

Μακάρι να φτάσει στον τίτλο. Ε, τώρα, φίλε @Giasonas, πιστεύω ότι ο “κουβάς” σου είναι δίκαιο να πανηγυριστεί!

Εννοειται

Αν και δεν κρυβω οτι στενοχωριεμαι λιγο για Ραφα, γιατι θελω παρει και αλλα GS (που θα παρει), παιζει ακομη εξαιρετικο τεννι

1 Like

Κι εμένα μου είναι συμπαθής. Απλά, το σημερινό ήταν πέρα για πέρα επικό.

Σωστός ο παίχτης, αλλά δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από έναν περιποιημένο

stoixima_koyvas_47292243

4 Likes

“Περπατητά” ο Στέφανος σήμερα, αλλά δύσκολα τα πράγματα στον επόμενο γύρο. Μάλλον το ξέρει και αυτός, και ίσως γι’ αυτό απέφυγε να απαντήσει στο πώς βλέπει τον επόμενο αγώνα. Για να δούμε…

2 Likes

Φαίνεται πολύ βελτιωμένος ο Ρώσος στο χώμα φέτος. Ακόμα βέβαια δεν έχει παίξει σοβαρό παιχνίδι. Και το σημερινό του Τσιτσιπα παρά το 3-0 ήταν με έναν παίκτη που μπορεί να σε εκνευρίσει με τις μπάλες που επιστρέφει συνέχεια.

2 Likes

Θα τον βρίσκει συνέχεια μπροστά του τον Ρώσο στο μάλλον μακάρι να εξαφανίσει το ψυχολογικό μειονέκτημα με μια νίκη μεθαύριο που δεν θα είναι εύκολο. όχι ότι σήμερα ήταν εύκολο με το νο12 έπαιζε και μάλιστα ο Ισπανός έκανε καλό ματς.

Δεν ξέρω τι θα κάνει φέτος αλλά αλλά οδηγούμαστε σιγά σιγά στην πρώτη του επιτυχία σε grand slam. (αν συνεχίσει έτσι φυσικά).

ΥΓ Αποσύρθηκε ο Φέντερερ απ το Παρίσι λόγω τραυματισμού στο γόνατο που τον ταλαιπωρεί καιρό τώρα. Ακούγεται πολύ έντονα ότι θα πάει Ολυμπιακούς, Wimbleton και τέλος. Αν ισχύει end of an era…

40 έφτασε. Και που παίζει ακόμα, σπουδαίο είναι.

1 Like

Το ξέρω μωρέ αλλά για μας τους πιο πιτσιρικάδες είναι λες και παίζει μια ζωή θα λείψει

Μωρέ και για μας τους μεγαλύτερους, που προλάβαμε μέχρι και Μποργκ, πάλι μια ζωή παίζει ο υπέροχος Ελβετός…

3 Likes

Τι λέτε τώρα ρε μαλάκες! ΟΥΣΤ!

1 Like

Συγχαρητήρια στην Σάκαρη. Χεστήκαμε για τον άλλον.

Για να δούμε μέχρι πού θα φτάσουν τα παιδιά.

Με Ζβέρεφ ημιτελικό τώρα ο Τσιτσιπάς. Μου έκανε εντύπωση που δεν παράτησε το τελευταίο γκέιμ στο 40-0 υπέρ του Ρώσου και πήρε το παιχνίδι με μια τελευταία κίνηση απελπισίας του Μεντβέντεφ, ο οποίος σε ματς πόιντ σέρβιρε με under arm. Με το καλό και στον τελικό.

1 Like

Τεραστια νικη βασικα, ο Medvedev ειναι νουμερο 2 αυτην την στιγμη. Μετα απο αυτο το French Open ισως ανεβει πρωτη τριαδα ο Τσιτσιπας αν συνεχισει κι αλλο. Δεν αποκλειεται πλεον καθολου να παει στον τελικο.

Τρομερό παιχνίδι σήμερα ο Τσιτσι - μπράβο του !

πρόλαβα κ είδα τα τελευταία 2 σετ πολύ καλός ο Στέφανος μπορεί και τελικό

Τρελή εμφάνιση από Τσιτσιπά, ίσως μία από τις ωριμότερες της έως τώρα καριέρας του. Σημαντική νίκη και για την ψυχολογία του, κρίνοντας ποιον αντίπαλο είχε απέναντί του (με τον οποίο οι σχέσεις είναι το λιγότερο τεταμένες και το ρεκόρ του στα μεταξύ τους ματς δεν ήταν και ζηλευτό). Πάμε για τον επόμενο τώρα.

1 Like