Teravibe or oaka

που θεωρειτε οτι ειναι ο καλυτερος χωρος για συναυλιες

Ακόμα και το οικόπεδο στη γωνία είναι καλύτερος συναυλιακός χώρος από το Τέραβαιμπ. Επομένως δεν υπάρχει δίλημα.

Τι συγκριση ειναι αυτη?απ’το κωλοχωραφο που σε βγαζει 10 κιλα βαρυτερο απ’τη σκονη(θυμηθηκα κατι Offspring τωρα)καλυτερα το ΟΑΚΑ.

Καλα και εγω οακα λεω αλλα ισως καποιος να πιστευει οτι ειναι πιο κοντα στο συγκροτημα στο τεραβαιμπ

Σκονη και χωματα στους Offspring?

Υπερβολες [-X

Listening to: Clint Mansell - Finish It
via FoxyTunes

Στο Terra Vibe απο τα γονατα κ κατω λασπη, πιο πανω μονο χωμα… Κατα τα αλλα ειναι κ γαμω το μερος…
Το ΟΑΚΑ παλι ειναι ψιλοξενερωτο…
Ενας συνδιασμος αυτων των δυο μπορει να ειναι κατι το τελειο…
Δεντρα γυρω γυρω, αρκετα εξω απο την πολη, δυνατοτητες για πανω απο 50.000, ευκολη προσβαση και… ΕΝΑ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΔΑΠΕΔΟ!!!

Ποιο Terra vibe ρε?

Στο ΟΑΚΑ δεν εχω δει συναυλια, οι AC/DC θα ειναι η πρωτη μου. Εχω την εντυπωση παντως πως συναυλια στο ΟΑΚΑ που δεν ξεπερνα τα 20000-25000 ατομα θα ειναι πολυ ξενερωτη με αδειες εξεδρες κτλ

Στο Terra Vibe εχω γινει θαμωνας απο τοτε που ανοιξε και αν και δεν ειναι ο super χωρος, τουλαχιστον καθε χρονο γινεται ολο και καλυτερος. Οσοι θυμουνται το Rockwave του 2004 θα καταλαβουν τι εννοω. Θα υπαρχει βεβαια το αθανατο προβλημα του parking.

Αυτο που μου την σπαει ειναι οτι υπαρχουν ΤΟΣΟΙ μα ΤΟΣΟΙ χωροι “προικα” απο τους Ολυμπιακους Αγωνες ΜΕΣΑ στην πολη και μενουν ανεκμεταλλευτοι… εχουν βεβαια πανυψηλο ενοικιο γιατι ειναι μεγαλα και τα εξοδα συντηρησης, αλλα αυτο ειναι το τιμημα της τελειομανιας του Ελληνα να φτιαξει σουπερ εγκαταστασεις χωρις να εχει ιδεα τι θα γινουν μετα… Ενω σε αλλες Ολυμπιακες πολεις εκαναν μερικες εγκαταστασεις προκατ ωστε να τις ξεστησουν μετα το περας των αγωνων και να μην τους μεινουν ενα ωραιο βαρος στον κωλο

Για live παντως 10000-15000 ατομων μ’αρεσαν πολυ σαν χωροι το κλειστο του Ελληνικου και το κλειστο του ΟΑΚΑ. Ειχαν προβληματα ηχου ομως, αλλα αυτα με καταλληλη δουλεια ξεπερνιουνται

Ωραιο μερος για το Rockwave και γενικα για καλοκαιρινες συναυλιες παντως θα ηταν το παλιο αεροδρομιο του Ελληνικου… μιλαμε για αχανη εκταση. Αν θυμαστε ηταν να γινει εκει το Rockwave 2002, αλλα βρεθηκε μια χαζη δικαιολογια (περι “ευφλεκτων” αεροπλανων) και ακυρωθηκε

ειληκρινά, το δίλημα “αγκινάρες ή πίτσα” μου φαίνεται δυσκολότερο. ΟΑΚΑ εννοείται!!!

Εννοειται ΟΑΚΑ,μονο και μονο την ταλαιπωρια για να πας και να’ρθεις Terra Vibe να βαλεις…

ΟΑΚΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙΙΙΙΙΙΙ!!!

ψηφίζω χαλαρά terravibe…
εχω ευχαριστηθεί όλες τις συναυλίες που έχω πάει…(εχει και δεντράκια :p)

πάω κάθε χρόνο από τότε που άνοιξε και δεν έχω ταλαιπωρηθεί σχεδόν ποτέ…

το ΟΑΚΑ είναι δίπλα στο σπίτι μου αλλά δεν το γουστάρω για συναυλίες…

Δεν έχω πάει ποτέ Τέραβάιμπ αλλά λόγο ευκολότερης πρόσβασης και επειδή είναι κοντά σε ΜΜΜ ψηφίζω ΟΑΚΑ:p

Βασικά και τα δύο καλά είναι αλλά και μόνο που θυμάμαι την κούραση και τη βρώμα όταν γύρισα από Priest πέρσι θα πω ΟΑΚΑ:p

OAKA με χίλια… Ποιος ξενιτεύεται τώρα…

Ντάξει όσο θυμάμαι πόσο ΜΑΥΡΟ έγινε το νερό στο ντους μετά τους Offspring … έλεος

  • το πήγαινε-έλα που είναι σκέτο βάσανο

OAKA anytime.

…και Καραισκάκη, και Ριζούπολη(αρκεί να ανοίγουν έγκαιρα οι πόρτες), και χωράφι για φεστιβάλ:!:
Να δούμε και το Ελληνικό:wink::!:

Kαραϊσκάκη

Το Rockwave πως μπορεί να γίνει στο Καραισκάκη:!:

E, OAKA βεβαίως βεβαίως! Αλλά εξαρτάται και για τι συναυλία μιλάμε, δεν μπορείς να φέρεις “μικρά” συγκροτήματα στο ΟΑΚΑ γιατί θα χαθούνε!