Terra Nova

μιας και δεν εχει ανοιχτει thread, το ανοιγω εγω διοτι μολις εμαθα για αυτη τη σειρα και την οποια θα ξεκινησω λιαν συντομως. το στορι εχει λιγο πολυ ως εξης, μια οικογενεια μεταφερεται πισω 85 εκατομυρια χρονια διοτι ο πλανητης ειναι στα τελευταια του. εκει συναντανε μια ομαδα ανθρωπων ωστε να φτιαξουν νεο πολιτισμο.

πολυ φουτουριστικη σειρα, οι sci-fi φανς νομιζω θα την δοκιμασουν. οριστε και ενα τρειλερ

Μετρια η σειρα, κριμα γιατι την περιμενα.
Πολυ κλισε, Αμερικανια (με τη κακη αποψη) και τιποτα καινουργιο.
Θα συνεχισω να τη βλεπω μπας και καλυτερευσει…

απο εκεινες τις σειρες οπου ο μπαφος κρινεται αναγκαιος…

Βλέπω κι εγώ τη σειρά,επειδή μου είναι ενδιαφέρον και οικείο το όλο θέμα της (sci-fi fan).Συμφωνώ οτι έχει αμερικανιές-πως θα μπορούσε άλλωστε-με τους στρατούς γαμάουα και τα κρυμμένα μυστικά,αλλα εγώ θέλω να δω γνώμες απ’όσους το βλέπουν,σε ένα άλλο θέμα,τελείως αθώα.
Υποτίθεται οτι η αποικία είναι 85 εκατομμύρια χρόνια πριν=Κρητιδική περίοδος (145,5-65,5 ε.χ.π.).Προσπερνώντας το οτι νομίζω οτι είδα γρασίδι,τα ζώα που έχουμε δει ως τώρα είναι Βραχιόσαυροι,Καρνόταυροι,έγινε αναφορά σε Αλλόσαυρο,βέβαια τους μυθιστορηματικούς “slashers” και στο τελευταίο επεισόδιο τους πτερόσαυρους Sordes.
Έρχομαι λοιπόν να ρωτήσω,πειράζει που εκτός απο τους Καρνόταυρους,τα υπόλοιπα ζώα είναι εκτός εποχής;:stuck_out_tongue: Ή είναι λογικό σε μια αμερικάνικη σειρά,να εστιάζουμε περισσότερο στη δράση,που προσφέρουν άφθονη οι Δεινόσαυροι και ελάχιστα στην πραγματικότητα;