Terra Tenebrosa ? The Purging

Βρίσκεται εκεί έξω αλλά στηρίζουμε και αγοράζουμε εδώ το cd. Το βινύλιο θα αργήσει λίγο
“The first testpresses were not approved by either the band or the labels as we felt that they were not up to par with the standard in which Terra Tenebrosa’s music should be present.”

Βγάζοντας από τη μύγα ξύγκι, είναι κατά μισό σκαλί κάτω από το “the tunnels”.

Δηλαδή από τώρα δίσκος της χρονιάς με τεράστια απόσταση από οτιδήποτε άλλο βγει φέτος.

Μικρό δείγμα ακόμη μιας και άκουσαμε μόνο ένα κομμάτι αλλά προβλέπεται καλό. Με βάση και άλλες μαρτυρίες.

Συμφωνώ για το ενα κλικ κάτω από τον προκάτοχό του, ίσως φταίει το ότι τώρα ξέραμε τι να περίμενουμε. Και πάλι δισκάρα, όμως.

Επίσης τρανό αγκάλιασμα του depressive black / dark ambient, σε σημεία μου θυμίζει Lurker Of Chalice.

+1

Disintegration, Nucleus Turbine αρρωστημενα οσο δε παει.
To soundtrack μου για το επομενο μεγαλο διαστημα

28,5? το βινύλιο μαζί με τα μεταφορικά :confused:

^μαλακία

ο δίσκος με κολλάει στον τοίχο κάθε φορά που τον ακούω. μεγαλειώδες, τουλάχιστον ισάξιο με το πρώτο

Πρώτη αυτιά σήμερα!! Εντελώς χαοτικός, black-ίζει όπως πρέπει, δυνατές συνθέσεις πάρα πολύ… Θα ξεθάψω και τον πρώτο σήμερα να τα βάλω να παίζουν μαζί :roll:

Γιατί τόσα λίγα σχόλια όμως σε αυτό το thread;;

Οι warlord είναι πιο επικαιροι φέτος.

Το πρωτοακουσα σημερα, στην 3η ακροαση ειμαι αυτη τη στιγμη, μ’εχει βαρεσει κατακεφαλα, σκετη γκαβλα.
Εχει να πεσει χοντρο λιωσιμο.

Με την πρώτη ακρόαση ξέρω ότι θα το ακούω για πολύ καιρό ακόμα, και προσωπικά -μόνο με μια ακρόαση, ξαναλέω- μου αρέσει περισσότερο από το tunnels

TI ΔΙΣΚΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΑΜΩ. Παιζει ασταματητα 3 μερες σερι, στη δουλεια, στο τρενο, στο σπιτι, στο χεσιμο, παντου.

Το Tunnels σοβαρα ειναι καλυτερο οπως λετε καποιοι? Θα το ακουσω απο βδομαδα και κεινο.