TerraVibe Festival 2007

Θα συμφωνήσω!!
Παντως δίνετε μεγαλύτερη σημασία στο όνομα από ότι πρέπει. Αυτοί γουστάρουν τις συναυλίες τους να τις λένε φεστιβάλ και να τις κοστολούν όσο θέλουν. Οι τιμές αυτές δυστυχώς για όλους μας παγιώθηκαν. Όποιος θέλει ας πάει. Το θέμα είναι ότι όντως σαν πακέτο αποτελεί ένα από τα σημαντικότερα φετινά line up γιατι και τα 3 σχήματα είναι καταξιωμένα και επιτυχημένα στο χώρο τους και πιστέυω ότι την πλειοψηφία των φίλων του κάθε συγκροτήματος δεν θα τον χαλάσει να παρακολουθήσει ευχάριστα και τα υπόλοιπα.

Τ setlist

United States
Today
Stand Inside Your Love
Orchid
Doomsday Clock
Home
Hummer
Starz
Tarantula
Bullet
Gossamer
God and Country
33
Rocket
Witerlong
To Sheila
Glass and the Ghost Children
Cherub Rock
1979
Tonight, Tonight
Neverlost
That’s the Way
Disarm
Zero
Untitled

Shame
Silverfuck

Annie Dog
Muzzle

8a paiksoun tetoio setlist oi pumkins;;; an einai padws etsi mpravo tous…

γμτ…ηθελα πιο πολλα απ’το Adore…

Και το setlist των manics

You Love Us
Imperial Bodybags
Motorcycle Emptiness
I Am Just A Patsy
Faster
La Tristesse Durera (Scream to a Sigh)
Send Away The Tigers
Everything Must Go
From Despair to Where
The Second Great Depression
Born To End
Ocean Spray
Your Love Alone Is Not Enough
If You Tolerate This Your Children Will Be Next
No Surface All Feeling (acoustic)
This Is Yesterday (acoustic)
Stay Beautiful
Sleepflower
Autumnsong
You Stole The Sun Form My Heart
Little Baby Nothing
Condemned to Rock’n’Roll/Motown Junk
A Design For Life

Pumpkins ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

Για τους “Manics” δεν με νοιαζει το θεμα ειναι οτι ερχοναι οι θεοι pumpkins!!
θα ειναι απο τις ιστορικες συναυλιες που εχουν γινει στην Ελλαδα
το κακο ειναι οτι θα τους δουμε χωρις τα “ιστορικα” μελη τους james iha kai την μπασιστρια d’arcy

και το Playlist μακαρι να ειναι ολο αυτο αλλα εχουν αλλα 1-2 παρομοια με αρκετη μικροτερη διαρκεια:?
μακαρι να παιξουν το μεγαλο εδω!

2 πραγματα με χαλανε. 1ον, δε παιζουν το mayonaise που ειναι στα αγαπημενα μου. 2ον, το disarm απο video που εχω δει δεν το παιζουν οπως παλια που αντι για μπαλαντα, το χαν σε κανονική ‘χωσιμο’ εκτελεση. ήταν κάποτε highlight για τα λαιβ τους…[-X

+100. ο crabsody εχει απολυτο δικιο. οι pumkins παντα ηταν το διδυμο corgan/chamberlain, αφου αυτοι ουσιαστικά συμμετειχαν στη συνθεση

συγνωμη freedom, αλλα μεταλλικα που θα πας φωναζεις, γουσταρεις, και λες yeah yeah και δε σε πειραζει που σκας 80ρι. τους pumkins όμως επειδη ουτε 5 κομματια δεν εχεις ακουσει προφανως, σου φαινονται λιγοι και λες το παραπανω quote. οι pumkins για μενα συνουσιαζουν ασύστολα (:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: ) το 90% των alternative groups. τρομερα ιδιομορφοι, με ταλεντο και απ ολα.

αν τον σημερινο ελληνα μεταλλα τον νοιαζει για το αν μια συναυλία λεγεται φεστιβαλ περισσότερο απο το αν ερχονται καλα ονοματα…ε, ρε γελια…καποτε που δεν ερχοντουσαν, τα ζηταγαμε. τωρα ειμαστε αχαριστοι. το ποστ του φριντομ αντικατοπτριζει για μενα τη μιζερια του σημερινου ελληνα μεταλλα,σε ολο της το μεγαλειο.

  1. Metallica ξερω οτι ειναι κοροιδεια, αλλα επειδη γουσταρω τα δινω… Ποτε δεν ανεφερα οτι οι Pumpkins ειναι αμπαλοι οποτε μη δωσετε αυτα τα λεφτα… Και πραγματι, δεν εχω ακουσει ουτε 5 τραγουδια τους (1-2 μονο:p ), αλλα δεν σημαινει οτι δεν τους σεβομαι… Ουτε κρυο ουτε ζεστη…

2)Οσο για το αλλο με βρισκεις απολυτα συμφωνο… Καποτε γκρινιαζαμε που δεν ειχαμε πολλα λαιβ μεγαλων συγκροτηματων, και τωρα που τα εχουμε γκρινιαζουμε παλι, αλλα για αλλους λογους… Τη γκρινια και τη μιζερια την εχουμε εμφυτη σα λαος…:stuck_out_tongue:

τα παραπανω τα ειπα επειδη ουτε μια φορα δεν ανεφερες το θεμα φεστιβαλ για metallica… και δε πιστευω να εχω αδικο…:wink:

τεσπα. βιντεο που ειδα παντως απο pumkins σε φετινο φεστιβαλ δε τρελαθηκα. παλια ανεβαιναν στη σκηνη και τα σπαγαν ολα. χυμαδιο. φετος εχουν πιο επαγγελματικη εμφανιση και δε ξερω αν μου αρεσει αυτο…

θα τσεκαρω και αλλα βιντεος…που θα παει. μπορει να ετυχε…

Οχι, δεν εχεις αδικο… Μπορει να μην το εχω αναφερει, αλλα δεν σημαινει οτι συμφωνω κι ολας… Ειπα και πριν, το θεωρω κοροιδεια ολο αυτο, αλλα ας οψεται ο Hetfield…:stuck_out_tongue:

Το να ζητάς καλύτερες τιμές και συνθήκες δεν είναι γκρίνια φίλε μου… Γκρινιάξαμε ποτέ για τις συναυλίες των 25-30 ευρω? Δε νομίζω… Πήγαμε σε συναυλία με σωστές συνθήκες και γκρινιάξαμε άδικα? Μάλλον όχι. Αν τώρα είμαστε μίζεροι που ζητάμε αυτά που θα έπρεπε να εννοούνται, τι να πω? Πρέπει πρώτα να καεί κάποιος ζωντανός στο Gagarin πχ για να ανοίξουν τις γαμώπορτες?

Δεν ειναι μονο αυτο… Και παλι, συναυλιες με 30 ευρω σε τακτα χρονικα διαστηματα ειναι πολλα για το μισθο του Ελληνα… (μη πω καλυτερα για φοιτητες/μαθητες). Απλα αυτο που πρεπει να γινει ειναι να ανακοινωνονται στην ωρα τους ωστε ο καθενας να κανει τις επιλογες του…

αντε να ανεβαινουμε λιγο 1,5 μηνας εμεινε για τους Pumpkins:drunk:
και καθεστε και μου ασχολειστε με τους tool[-X

Ετσι ακριβώς!

Aς πώ και γώ τι νομίζω για να περνάει η ώρα…
ΝτιΝτι Μιούζικ ->Μαμημένοι κλέφτες.
Αυτό νομίζω. Το 98 στο Ρόδον είδα τους Μότορχεντ για 7.500δρχ, φέτος για 40 ευρώ , δηλαδή για διπλάσια τιμή. 'Αλλα ούτε οι μισθοί έχουν διπλασιαστεί απο τότε, ούτε οι Μοτορχεντ γίναν μπάντα για πλουσιόπαιδα σαλονιών. Μόνο ο μάγκας ο Λώρης έχει χτίσει 25 βίλες και μας δουλέυει με τις τιμές. Ακόμα και για τους λευτάλικα που ναι μεγάλη μπάντα θεωρώ τη τιμή απαράδεκτη ,κιαν οι ίδιοι δεν ζητάνε μείωση του εισητηρίου τους τότε αυτό δείχνει πολλά:-k .
Το Γκαγκάριν όπεν αίρ έδειξε οτι οι τιμές μπορούν να κατέβουν και πιστέυω η ταρίφα στην Ελλάδα πρέπει να είναι 40 ευρώ για φεστιβάλ κιούτε λεπτό παραπάνω. Για μεμονωμένες συναυλίες 25-30 και πολλά είναι.
Προσωπικά δεν ξαναγοράζω εισητήριο σε συναύλία της Ντίντι[-X .

Άντε να πάρουμε άδεια από τον κολωστρατό και θα πάμε και στους δύο…

40? 48 δεν ειχε για motorhead? ηθελα να παω και μολις ειδα την τιμη ζαληστικα, λεω ασε αλλη φορα

πραγματι τα εισιτηρια ειναι τραγικα ψηλα σε σχεση με τους μισθους
π.χ συναυλια πριν 1 μηνα Placebo στην ελλαδα 45 ευρω και 3 μερες αργοτερα στην σοφια βουλγαρια 15 ευρω#-o
οικονομικα ποιο κοντα ειμαστε σε βουλγαρια παρα σε γερμανια εδω αντε το πολυ 25 ευρω επρεπε να ειχε