Terror - 17 & 18/2 - Σαλόνικα & Αθήνα

Χαίρομαι που και Αθήνα ισοπέδωσαν!!! Μιλάμε για μπαντάρα!!!

Τριτη συνεχομενη φορα που τους βλεπω και καθε φορα γαμανε περισσοτερο απο την προηγουμενη. Με λιγα λογια γαμησανε οσο αφορα το λαιβ στην Αθηνα.

Επισης εχω την εντυπωση οτι ηθελαν να παιξουν περισσοτερο αλλα για καποιο λογο αγνωστο δεν τους αφησαν απο το κλαμπ να παιξουν παραπανω, αν ισχυει αυτο ΝΤΡΟΠΗ και ΞΕΦΤΙΛΑ, αν ειναι ετσι εγω δεν ξαναπαω σε λαιβ που θα γινεται στο 7 Sins. Αν καποιος ξερει περισσοτερα ως προς αυτο ας μας πει.

^γνωστή και πονεμένη η ιστορία.
Το 7σινς (ή άντεργορλντ, ή τέξας, ή τέξας νεκρόπολις, ή νεξτ, ή δημήτρης, ή σωτήρης, ή χριστόδουλος ξηρός) μετά τις 00.00 λειτουργεί ως κλαμπ οπότε όλα τα λάιβ εκεί (τουλάχιστον τα ΠΣΚ) κόβονται μαχαίρι στις δώδεκα παρά για να ετοιμαστούν για κλάμπιν οι γκοθάδες των αθηνών.

οι τερορ ειναι η καλυτερη λαιβ μπαντα.- εχοντασ μπει στα -αντα καθε φορα που σκεφτομαι τα καλυτερα λαιβ που εχω δει, στο μυαλο μου ερχονται τα πρωτα λαιβ τις ζωης μου. κυριως λογο της καυλας και του συναισθηματος που εχεις ως πιτσιρικας. απο ενα σημειο και μετα γουσταρεις αφανταστα αλλα τιποτα δεν ξεπερναει σε καυλα τα πρωτα λαιβ. οι τερορ σε ξανακανουν πιτσιρικι για πλακα! ο σκοτ ειναι κορυφαιος φροντμαν, δεν ξερω αλλη μπαντα που να κραυγαζει “this is not our stage this is your stage, this is not our mic. this is your mic. GET THE FUCK UP HERE! STAGEDIVE!” με τετοιο παθος. ο κοσμος χθες κρεμοταν απο τα ταβανια και τα air condition! περυσι ειχαν σβησει και τους τρισμεγιστους μαντμπολ. οτι και να πω για τα λαιβ τους ειναι λιγο. καθε ανθρωπος που γουσταρει λαιβ, ασχετος αν ακουει μεταλ, πανκ η οτι σκατα πρεπει να δει τερορ! ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ!

ΞΕΦΤΙΛΑ !!! Για αυτο το λογο δεν προκειται να ξαναπαω. Ειναι μαλακια οταν ενα συγκροτημα που πολυ σπανια παιζει λαιβ πανω απο μια ωρα σετ, να ειναι προθυμη να παιξει λιγο παραπανω για να ευχαριστησει τον κοσμο που ηταν εκει αλλα και διοτι γουσταρει. Και να μην την αφηνει το κλαμπ. Oποτε DBD οσο και να θελω να τους δω δεν προκειται να τους εκτος και αν αλλαξει ο χωρος. Ασε που ειναι και τραγικος χωρος για λαιβ.

Παιδιά αυτά ήταν τα κομμάτια τους,αυτό είναι το setlist που επαίξαν και Σαλόνικα μου το παν οι ίδιοι πως δεν είχαν ετοιμάσει άλλα…Οπότε στο συγκεκριμένο θέμα δεν φταίει κάποιος άλλος…Και εγώ δεν το πάω πολύ το μαγαζί αλλά τι να κάνουμε;

Έκανα μαλακία που τους έχασα. Απλά.

Ω ναι… :frowning:

Πάντως και σαλόνικα που ήμασταν και λίγοι και ήταν πιο οικογενειακή η φάση τόσο παίξαν γιατί απλά δεν είχαν άλλα (όσο και αν ζητούσαμε)

ε ναι Inquisition που ειχα κατεβει απο θεσσ τελειωσαν ακριβως 12:00-12:05 παρολο που ειχα δει το χαρτι του σετλιστ στο πατωμα και ειχαν ακομα 3 τραγουδια… ο ορισμος της ξενερας…ασε που και πολλες φορες κατηγορουν και τις μπαντες αδικα οτι παιζουν λιγο κλπ
και το κακο ειναι οτι δεν γινεται μονο εκει αυτο και θεσσαλονικη στο Harley ο τυπας ειχε φτασει σε σημειο να κλησει και τον ηχο απο μπαντα την ωρα που παιζαν (Order of the Ebon Hand) επειδη περασε τις 12! και εχει και το θρασος να κανει δηλωσεις τυπου μονο εγω στηριζω το underground στην θεσσαλονικη κλπ
αι στο διαολο πια… ντροπη και ξεφτιλα οντως… θαρρεις οτι απο τα 10-15 λεπτα θα σωθουν οι τραγελαφοι

Παντως παιδες, εγω μονο τους Mayhem εχω δει εκει. Και επαιξαν κανονικα το σετ τους. Τελειωσαν κατα τις 1 παρα αν θυμαμαι καλα. Αν και συμφωνω, πως το 7σινς δεν ειναι οτι καλυτερο για συναυλια…