Testament or Megadeth

Tα 2 μεγαλυτερα thrash metal συγκροτηματα,ολων των εποχων για εμενα.Εσεις ποιο πιτευετε,πως ειναι το καλυτερο απο αυτους τους 3 μεταλ θεους?:slight_smile:

Οι μεταλλικα δεν ειναι μεσα γιατι θα καταψηφιζονταν,για αυτο και ειπα,για μια φορα να εξυμνησουμε και καποιους αλλους)

Testament χαλαρα.

Μεγαθάνατος.

Ωχ ξεχασα να βαλω πολλ.Θα παρακαλουσα ενα μοντ να βαλει ενα πολλ.

Και θα προτιμουσα να δικαιολογουσαμε και την απαντηση μας(μιας και εγω δεν μπορω να την δικαιολογησω,θα πω πως συμφωνω με καποιον:P:P)Αντε μη βγαλω καμια φωτογραφια στη φορα.(Baciwar,this i getting old)

Δυο μεγαλες αγαπες μου. Θα πω Megadeth ομως. Ηταν απο τα πρωτα συγκροτηματα που ακουσα και θεωρω πως εχουν περισσοτερα αριστουργηματα…

Mπορεις και ο ιδιος Nightwing να βαλεις πολλ ακομα.

Tα δυο πιο αγαπημενα μου thrash συγκροτηματα παροτι το μεγαλυτερο μερος της δισκογραφιας των Megadeth δεν ανηκει και τοσο σε αυτο το ειδος.
Λιγο πολυ αναποφευκτα θα πω Megadeth. Τους γνωρισα και τους αγαπησα πολλα χρονια πριν τους Testament οποτε λογικο να τους προτιμησω. Αν και στην τωρινη τους κατασταση (μελη, τελευταιοι δισκοι) προτιμω σαφως τους Testament.

Kαι τον Φλεβαρη, θα’ναι ωραια…με αυτους και τους Judas για παρεα… :stuck_out_tongue:

Aνετα Testament.

Μπερδεμένο το πολλ καθώς είμαι της άποψης ότι οι καλύτεροι δίσκοι των Megadeth δεν ανήκουν στο thrash(έχω πει και σε άλλο thread ότι οι αγαπημένοι μου δίσκοι τους είναι από το Rust in Peace μέχρι και το Cryptic Writings). Aπό την άλλη οι Testament είναι μεν thrash αλλά οι δίσκοι τους δεν είναι τόσο ποιοτικοί όσο του MegaDave…και ψηφίζω τους δεύτερους.

Megadeth φυσικα,μονο και μονο για το rust in peace :stuck_out_tongue:

Τα πράγματα είναι απλά. Ψηφίζω Testament γιατί μου αρέσουν περισσοτερο τα τραγούδια τους. Τόσο απλά.:slight_smile:

Megadeath…θεοι…

Μεγαλη αγαπη οι Testament. Τους λατρευουμε, τους ακολουθουμε, τους αγαπαμε, αλλα… Megadeth.

Megadeth…

Testament (ή οπως λετε πολλοι “Testallica”)
Γιατι ο Chuck Billy εχει φωνη σε αντιθεση με τον Mustaine που νιαουριζει…
Γιατι δεν εχουν γινει ουτε μια στιγμη εμπορικοι…

Megadeth για μένα.

Ο δίσκος που τους έμαθα. :slight_smile:

Megadeth γιατί έχουν 2 τεράστιες δισκάρες (Peace Sells κ’ Rust in Peace) και γιατί από Testament δεν μπορώ να ακούσω ούτε μισό δίσκο πλέον.

Eπίσης, τους heavy δίσκους των Μegadeth τους βαριέμαι όσο και τους thrash δίσκους των Testament. :stuck_out_tongue:

What do you mean, “I don’t believe in God”?
I talk to him every day.
What do you mean, “I don’t support your system”?
I go to court when I have to.
What do you mean, “I can’t get to work on time”?
I got nothing better to do
And, what do you mean, “I don’t pay my bills”?
Why do you think I’m broke? Huh?

Megadeth, από τις αγαπημένες μου μπάντες γενικώς, αν και δε μου αρέσει η φωνή του Mustaine. Αλλά τους Testament τους βαριέμαι κάπως, ενώ οι Megadeth κρατάνε (σχεδόν πάντα) αμείωτο το ενδιαφέρον από δίσκο σε δίσκο και από τραγούδι σε τραγούδι.