Testament - The Formation Of Damnation

2 ερωτησεις…πρωτον που μπορω να βρω το κομματι και δευτερον ποιοι μουσικοι θα παιζουν στον δισκο; Ποιος μπασιστας και ποιος ντραμερ;

http://www.myspace.com/testamentlegions :wink:
Στο μπασσο θα ειναι ο Greg Christian και στα drums o Paul Bostaph.:smiley:

Το κομματι οντως κοβει κωλους! Ειναι ο,τι ακριβως πρεπει…επιθετικο, γρηγορο, μελωδικο!!! Γαμω…αντε να δουμε!!!

Απο οτι ειδα στο σαιτ της Nuclear Blast, ναι.:slight_smile:

Ε με 1 τραγουδι δεν γινεται δουλεια.Περιμενω να ακουσω ολο το αλμπουμ.
Τα τελευταια χρονια εκτιμησα αυτη την μπανταρα!

Στο γνωστο σαιτ κατα βοτκα μερια ανεβηκαν 8 απο τα 11 τραγουδια του δισκου.
Οποιος δεν μπορει να περιμενει ξερει που θα τα βρει.Αν δεν ξερει να μου πει. :stuck_out_tongue:

Και εγω Ξερω που ειναι αλλα τωρα να το ακουσω με δοσεις 8 τωρα και τα αλλα μετα!?!?:roll:
Χανεις την ουσια ρε παιδι μου!:frowning:

Αυτα που ακουσα σημερα 3-4 φορες δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασαν!Περιμενα κατι καλυτερο γμτ!Παρολαυτα υπαρχουν καποια καλα σημεια!Να δουμε οταν θα κυκλοφορησει ολοκληρος ο δισκος!

Εγώ 2 φορές που τα άκουσα ψιλοαπογοητεύτηκα. Κρίμα γιατί είναι τεράστια μπάντα. Βέβαια, αναμένουμε την κανονική κυκλοφορία. Ό,τι και να ναι δεν ξενερώνουμε ποτέ!

¶σχημα κομμάτια δεν τα λές σε καμμία περίπτωση.
Αλλά σίγουρα ακόμα και 9 χρονιά μετά το -συγκλονιστικό- The Gathering, το οποίο ακόμα και τώρα από το πρώτο δευτερόλεπτο τσακίζει, περίμενες κάτι καλύτερο από ένα ακόμα thrash metal testament album με βάση τα παλιά τους (πριν το Low) πρότυπα.

Ωραίο ακούγεται, αλλά σίγουρα κατώτερο των προσδοκιών με βάση αυτά τα κομμάτια.Ίδωμεν και ολοκληρωμένο πώς θα ακούγεται. Έχει σημεία όμως που σπέρνουν. Και ο Skolnick απλά φοβερός.

:?
Μάλλον άλλο άλμπουμ ακούσαμε… σιγά μην είναι αυτό το άλμπουμ στα πρότυπα των albums πού βγάλανε μέχρι και το Souls Of Black [-X

Αν εξαιρέσεις το “The Persecuted Won’t Forget” άντε και λίγο το “Henchman Ride”, τα οποία φέρνουν λίγο από Demonic, τα υπόλοιπα πάνε πιο πίσω. Προσοχή όμως, δεν αντιγράφουν ακριβώς ούτε επαναλαμβάνονται. Απλά κινούνται περισσότερο στον ήχο του Ritual και του Souls of Black. Πιο κλασσικότροπο thrash, αν σε μπερδεύει ο παραλληλισμός. Δεν είναι καθόλου άσχημα πάντως τα κομμάτια, μετά από μπόλικες ακροάσεις.

Και πάλι όμως, δεν είναι ολόκληρο το άλμπουμ. Μπορεί τα υπόλοιπα 3 κομμάτια να είναι στο γνωστό ύφος των 2 προηγούμενων και έτσι να υπάρχει μια ισομερής κατανομή επιρροών από τα προηγούμενα άλμπουμ.

Xμ, έτσι όπως το θέτεις τώρα συμφωνώ. Πιο πολύ κατι απ’όλα μου φαίνεται, αλλά πολύ κατώτερο από αυτά τα “όλα”

μακαρι να βγαλουν κατι εξισου καλο με το gathering αν οχι καλυτερο.μπραβο και στον chuck billy που νικησε τον καρκινο και επανηλθε δυνατοτερος

Όντως το σημαντικότερο είναι πως είναι ζωντανός και βγάζει ακόμα δίσκο… Αλλά από ότι φαίνεται είναι απίθανο να ναι καλύτερο από Gathering…

λοιπον το πρωι για καποιο διαστημα
κυκλοφορησε απο τους ρωσσους ολοκληρο το αλμπουμ
απο τα υπολοιπα κομματια το 1ο ειναι ιντρο
οπωτε ολοκληρα κομματια ειναι 2
δεν απεχουν απο τα υπολοιπα που χαν διαρευσει
οπωτε σε οποιον δεν του αρεσε
δεν προκειται να του αρεσει αμα το ακουσει ολοκληρωμενο
οσοι γουσταρανε
θα γουσταρουνε
απλα τα πραγματα!

το henchman ride μου φαινεται το καλυτερο του δισκου παντως
ιδιαιτερα οταν μπαινει το γρηγορο σημειο ειναι πολυ καυλα

forward
shifting years(gears?)
in the wind
the henchman ride

ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ pOST ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΟ ΝΕΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΩΝ NIGHTWISH…ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ:roll:

Δυστηχως ολοκληρωθηκε η αποψη μου οτι ο δισκος ειναι καργα μετριος!Ειδικα μετα απο δισκους οπως των Paradox που σπερνει και του αρκετα καλου Death Angel οι συγκρισεις ειναι αναποφευκτες…

Εμένα πάλι μου άρεσε περισσότερο απο ότι αρχικά… Πολύ καλή δουλειά απλά περίμενα ίσως πολυ πολυ περισσότερα πράγματα… Όντως όμως ποιοτικά το Paradox είναι πολύ ανώτερο…

το paradox οντως γαμαει!

προσωπικα ομως δεν μπορω να τα συγκρινω

διαφορετικα στυλ το καθενα

οι paradox υπηρετουνε πιο πολυ τον old school ηχο (χωρις να ακουγωνται ρετρο βεβαια)
και εχουν αρκετα εντοχο το power στοιχειο.(ουκ λιγες οι φορες που μου ρθαν στο μυαλο οι παλιοι καλοι guardian)

ενω testament εχουν εναν ποιο συγχρονο ηχο

και απλως να πω κατι που κανει,προσωπικα μιλωντας παντα,μπαντες οπως οι paradox, να “χανουν” σε σχεση με μπαντες οπως οι testament,ειναι τα φωνητικα.
χωρις αυτο να σημαινει οτι οι paradox εχουν κακο τραγουδιστη
απλα φωνες οπως αυτη τη chuck billy σε κανουν να πορωνεσαι μοναχα ακουγωντας την
σε σχεση με τον steinhauer που οκ τον ακους,αλλα δεν προκαλει κατι παραπανω

και αυτο το παρατηρω για πολλες μπαντες
τεσπα