Textures

Τι λέτε λοιπόν; 8)

www.texturesband.com

γκρουπαρα

παιχτουρες

νταξ χανουν λιγο στο originality

αλλα γραφουν φοβερα τραγουδια

ιδιαιτερα το τελευταιο ειναι μεγαλη δισκαρα

και το παλικαρι erik kalsbeek φοβερο λαρυγγι (προσκυναει patton και αυτος)

ο broks ειναι χταποδι

και ο jacobs πολυταλαντος μουσικος

ειχα φαει σκαλωμα με το ντεμπουτο τους που ειχε θαφτει απο το χαμερ παρεπιμπτοντως

μια μιξη meshuggah - at the gates με μπολικες πινελιες syl και καποιες πατροπαραδοτες αξιες (death,cynic-απο τραγουδι των οποιων πηραν το ονομα τους)

στη συνεχεια βεβαια αλλαξαν λιγο
ριχνωντας αρκετα τις ταχυτητες
και μενωντας περισσοτερο στο πολυρυθμικο μεταλ των meshuggah

στο τελευταιο βεβαια δωσανε πολυ βαση στις συνθεσεις και τελικα με το περασμα του χρονου με κερδισε

νιωστε τελειοτητα βιντεο και μουσικης

ξεχασα να προσθεσω οτι μου κανε εντυπωση το γεγονος οτι ειχαν κερδισει σε ενα διαγωνισμο στη χωρα τους, ανερχομενου ταλεντου, το οποιο τους εξασφαλισε μια θεση σε ενα μεγαλο φεστιβαλ
και χρηματικη υποστηριξη για τη συνεχεια της καριερα τους…μιλησε κανεις για κουλτουρα???

Νομίζω πως ο φίλτατος Signal με κάλυψε πλήρως! Από τα πολύ ελπιδοφόρα συγκροτήματα…

μολις σημερα ανακαλυψα το εξης για το βιντεο που εχω ποσταρει

The video was shot at the beginning of October in the Belgian Ardennes under supervision of director Rob Hodselmans (GEM, Room 11) and producer David Leite from Hazazah. The video has been made possible thanks to a generous grant from the Dutch TAX funds an incentive from the Dutch Government to assist Dutch artists with audio/visual output.

8O8O8O8O

Κάνεις πλάκα τώρα!!! Α ρε κακομοίρα Ελλαδίτσα…:frowning:

χαχαχαχ

Καλά άμα γινότανε κάτι τέτοιο στην Ελλάδα θα γέλαγε ο κόσμος όλος.

Αφενός γιατί το κλιπ θα’βγαινε σκατά (μιας και σιγά μην πήγαινε όλο το ποσό στην παραγωγή)

Αφετέρου γιατί μετά όλοι θα κράζανε την μπάντα ως “κρατικοδίαιτη”

Ον τόπι, όμορφη μπάντα οι τεξτουρς. Κρίμα που πέρυσι δεν κατάφερα να τους δω.

Και φαντάσου να γινόταν αυτό με τους WEB :lol:

Με τους Moral θα γινόταν :stuck_out_tongue:

Σίγουρα η ατάκα του μήνα!:stuck_out_tongue: