The Alman Bros. Band ή Lynyrd Skynyrd?

Κλίνω σαφώς προς τους Allman Brothers, ένα από τα πολύ αγαπημένα μου southern rock συγκροτήματα. 8) 8) 8)

οι allman brothers ειναι φοβερη jam μπαντα…αλλα οι skynyrd γραψανε μερικα τραγουδια που θα μεινουν αθανατα στη rock μουσικη οποτε δεν θα μπορουσα να μην τους επιλεξω…

Ανετα Lynyrd Skynyrd…μου αρεσουν πολυ και ειναι προσωπικος ποθος να τους δω…Αυτο βεβαια δε σημαινει πως οι Alman δεν μου αρεσουν…αξιολογη μπαντα με πολυ καλους οντως μουσικους…Αλλα προτιμηση Skynyrd…!!

no comments

συμφωνω απολυτως!!!
αυτες οι 2 μπαντες δεν μπορουν να συγκριθουν.παρολο που παιζουν παρομοια μουσικη.

το οτι το φορουμ απαρτιζεται κυριως απο μεταλοροκαδες πιστευω οτι ειναι γνωστο σε ολους.οπωτε προς τι το “δυστυχως” του texas flood?γιατι φαινεται καπως υποτιμητικο για τους skynyrd.
1)δυστυχως ως προς το προφανες αποτελεσμα του δημοψηφισματος?θα πρεπε να το περιμενεις εφοσον ποσταρεις σε ενα τετοιο φορουμ.αν και τι στιγμη που ποσταρω εχουμε ισοπαλια.
2)δυστυχως ως προς την καταντια των μεταλλοροκαδων?που γνωριζουνε μοναχα τους lynyrd skynyrd?τα χουμε πει απειρες φορες και υπαρχει και θρεντ για υποτιμημενους και υπερτιμημενους.και επισης εφοσον ειναι οντως πιο κοντα στα γουστα τους τι να κανουμε?εφοσον οπως ειπες και συ,ποιον προτιμαμε ψηφιζουμε οχι τον καλυτερο!!

:thumbup: =D>

Οπως ειπα ποιον προτιμαει ο καθενας ειναι η ερωτηση και οχι ποιος ειναι ο καλυτερος , το οτι εγω ειπα και την προσωπικη μου αποψη αυτο δν εχει καμια σημασια .

το θεμα του θρεντ ειναι the allman bros ή lynyrd skynyrd?
Και στο πρωτο ποστ,το δικο σου δηλαδη,που οριζει το τροπο με τον οποιο υποτιθεται να διαλεξουμε αναμεσα στα 2 αυτα γκρουπς,λες οτι σου αρεσουν και θεωρεις καλυτερους τους allman brothers!οπωτε βαζεις και τον παραγοντα “καλυτερο” σαν κριτηριο.
επισης το “δυστυχως” που ειπες σε προηγουμενο σου ποστ και που σε ρωτησα επισης,ενισχυει την αποψη αυτη.

Ναι οκ σορρυ … για να καταλαβαινει ο κυριος signal σε καθε τι που λεω θα βαζω διπλα αν ειναι κριτιριο ή οχι ! Δν ηταν κριτηριο ρε παλικαρι μου … πρωπικη αποψη ήταν καταλαβε το επιτελους !
Και ελεος το δυστυχως το εγραψα για τσερτσελε … και εσυ εχεις κολησει .

οκ.καταλαβα.γι’αυτο εγινε η μικρη αντιπαραθεση με το somnambulist.για τσερτσελε!

Προσωπικώς δεσμεύομαι στο εγγύς μέλλον να ασχοληθώ και με The Allman Bros.:slight_smile:

[QUOTE=mandrake;212039]Ακόμα και τους ίδιους τους Skynyrd να ρώταγες Allman θα ψήφιζαν. Αλοίμονο δηλαδή.

σωστος ο mandrake.

Αlman Bros για το πιο ελευθερο παιξιμο τους.

Γιατι αρπαζεστε για ψυλλου πηδημα;:-s

χαιρομαι με τετοια θρεντς.εγω lynyrd λεω επειδη απλα τους κατεχω περισσοτερο.αδικοχαμενοι ρε γαμωτο.ας αναπαυνται οι ψυχες τους…

Περυσινός ήταν ο καβγάς αν προσέξεις τις ημερονμηνίες! :lol: :stuck_out_tongue:
Απλά ο Allman “ξέθαψε” το thread…8)

Ωπ ναι δεν προσεξα! :slight_smile:

Μεγαλη μπαντα οι skynyrd(στα 70’s γιατι μετα το 'χασαν)αλλα για μενα οι allman εχουν τη κορυφη λογω της παραπανω δισκαρας.Επισης και οι outalws ειναι αλλο ενα απο τ’αγαπημενα μου ονοματα της σκηνης.

Oι Outlaws είναι γκρουπάρα αλλά εδώ είναι off topic, :smiley:
Aν θες άνοιξε thread για αυτούς και σου υπόσχομαι να ποστάρω! :wink:

Οι Allmans δεν είναι μόνο η δισκάρα που πόσταρες. Κάτι που μας ξεφεύγει συχνά στην Ελλάδα είναι πως η μπάντα έχει και παρόν που λέει χοντρά. :wink:

Δες εδώ:

lynyrd skynyrd μου αρεουν πιο πολυ

Με τους πρωτους δεν εχω ασχοληθει και τοσο. Ψηφιζω Lynyrd Skynyrd:). Mε το θεικο Simple man:)

Ποτέ δεν είναι αργά να επανορθώσεις :wink: