The almighty - live dvd

Καλησπερα σε ολους σας.

Ξεκιναω αυτο το Topic για να ενημερωσω οποιον ενδιαφερεται για μια special κυκλοφορια απο τους ALMIGHTY.

Δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες για το συγκροτημα που σχετικα λιγοι γνωριζετε φανταζομαι.

Ο μπασιστας του συγροτηματος (τον οποιο ειχα την χαρα να γνωρισω κιολας πριν 5 χρονια) πριν μερικα χρονια ειχε διαγνωστει με λευχημια και μετα απο χημιοθεραπια ξεπερασε το προβλημα. Βεβαια
πρεπει να περασουν μερικα χρονια ακομα ωστε οι γιατροι θα μπορεσουν να πουν με σιγουρια οτι θεραπευτηκε τελειως.

Απο την αναρρωση του και μετα λοιπον το συγκροτημα με το πιο κλασσικο τους Line up μαζευτικε και παλι μαζι και εκανε μερικες συναυλιες στην Αγγλια. Ολα τα εσοδα μαζι με δωρεες πηγαν εξολοκληρου στο ιδρυμα ερευνας για Λευχημια ωστε να βοηθηθουν και αλλα ατομα. Σαν αρχικος στοχος ηταν να μαζεψουν 20.000 λιρες, ποσο το οποιο ξεπεραστηκε.

Μετα απο ενδιαφερον διοργανοτων στο Ηνωμενο βασιλειο το συγκροτημα εκανε και μια μικρη περιοδεια και περιση πριν τα Χριστουγεννα βιντεοσκοπηθηκε το παραπανο DVD στη γενετηρα τους τη Γλασκωβη.

Η βιντεοσκοπηση, παραγωγη και ολη η δουλεια εγινε αποκλειστικα με κοπο και εξοδα του συγκροτηματος και ολα τα εσοδα του DVD θα πανε αποκλειστικα και παλι στο ιδρυμα για την Λευχημια.

Μπορειτε να μπειτε στο site του συγκροτηματος για περισσοτερες λεπτομερειες στο: http://www.thealmighty.co.uk/homepage.htm

Επεισης για οσους γνωριζουν το συγκροτημα μπορειτε να παρετε μια ιδεα απο το DVD αλλα και για οσους απλα ειναι περιεργοι τι παιζει το συγκροτημα δειτε: http://wm9.easystream.co.uk/showstreams/Almighty_LR_DVD/Garage_06_LR_DVD_Clip.wmv

Τελος μπορειτε να το παραγγειλετε ΜΟΝΟ online απο:

Ευχαριστω που διαβασατε και ξαναλεω ολα τα εσοδα πανε σε ιδρυμα για ερευνες και οχι στο συκροτημα.

Το παρείγγειλα ήδη από χτες βράδυ.
Μπράβο και για το post, επί τη ευκαιρία.

Κι’αλλος συναδελφος All’fuckin’Mighty οπαδος?
Να πω την αληθεια δεν περιμενα και κανεναν να απαντησει και σιγουρα οχι τοσο γρηγορα.

Τους εχεις δει μηπως live?

Ναι.
Monsters Of Rock, 1992 (UK).
:slight_smile: :slight_smile:

Αν και δεν έχω ακούσει όλη την δισκογραφία τους, το crank είναι από τα αγαπημένα μου άλμπουμς. Παλία είχα μία τεράστια αφίσα του Ricky να διακοσμέι το δωμάτιο μου. Καλή φάση το dvd, δεν το ήξερα.

Μιλαμε δηλαδη οτι εισαι απο τους πολυ τυχερους που ειδες οχι μονο Almighty σε εκεινη την περιοδεια αλλα και Maiden, Thunder και ολους τους σε πολυ καλη φορμα και σε μεγαλες στιγμες. Εγω αι μεν τους ειδα 3 φορες αλλα τους ειδα αφου καναν το reunion το 2000. Πολυ καλοι παλι αλλα μαλλον οχι το ιδιο.