The answer-everyday demons

Χαιρετώ σε με σεβασμό και δέος για το avatar: Casanovas.:slight_smile:

πο ειναι και γαμω αυτη η μπαντα…προσφατα τους ανακαλυψα και κολλησα

Από πού τους ανακάλυψες, αν επιτρέπεις;

κλασσικα myspace…

Τς τς τς. Να διαβάζεις rocking.gr, πιο προσεκτικά, σαν καλό παιδί! :p:wink:
http://www.rocking.gr/review1500.php

μαλλον δεν θα ειχε τυχει να το δω…:roll::roll:

Ακούω το everyday demons τώρα. Όχι τίποτα αλλά θα τους δω τρεις φορές live φέτος. :slight_smile: Εντάξει ροκάρουν αλλά δεν έχουν το κάτι εξαιρετικό. Νομίζω βέβαια πρώτη ακρόαση είναι. Είναι λίγο ποζέρια όμως. Λίγο…

Tο Rise μπορεί να σου αρέσει περισσότερο…Λίγο πιο bluesy.:wink:

Eπίσης το rise βρίσκεται με 5 ευρώ στο ροκ σίτυ για όποιον ενδιαφέρεται…

Θα το ακούσω εννοείται. :wink:

To έβαλα μόλις. Ακούω το πρώτο κομμάτι και ήδη μου φαίνονται μεταμορφωμένοι. Καλό!!!

__Ακουσες το Under The Sky ε? Κομματάρα, ροκάρει πολύ “άσχημα” ο πρώτος τους. Το under, το Memphis Water (yeah!) και το Preachin’ (2 κομμάτια που ίσως να καταδεχτεί και ο Bluez να πει πως “οκ, δεν είναι και τόσο κακά” χαχαχα! :p), σούπερ κομματάρες και διαφορετικές, πολύ καλά και τα Come, Follow Me και Be What You Want, αλλά και τα άλλα μια χαρά είναι.

__Γενικά, χαρακτηριστικό δείγμα πρώτου δίσκου από μπάντα με έμπειρους μουσικούς που περίμενε χρόνια να κυκλοφορήσει και έχει ελάχιστότατα φίλερς (οκ, ίσως όχι όλα το ίδιο καλά, αλλά όχι και φίλερς). Ειδικά για 5 ευρώ, δε το συζητάμε καν αν σας αρέσει η ροκ μουσική. :slight_smile:

__Απ’ το νέο τους όμως, απ’ ότι άκουσα στο MySpace τους… δε θυμάμαι τίποτα! :frowning: Τα άκουσα όλα τα καινούργια (3 νομίζω) από 2 φορές και θυμάμαι κανέναν… Θα τους δώσω και μία δεύτερη ευκαιρία να ακούσω όλο το δίσκο και βλέπουμε. Πάντως με AC/DC μια χαρά κολλάνε και θα μας ζεστάνουν μια χαρά (αν πάμε! :?) 8).

ωραιος γιατι ηθελα να το τσιμπησω

μετα απο συνεχεις και ενδελεχεις ακροασεις (δυνατα στα ηχεια,με ακουστικα,με φως,με σβηστο φως,κανοντας δουλειες,διαβαζοντας και με ολους τους πιθανους τροπους τεσπα τι να λεμε τωρα…) ηρθε η ωρα να πω τη γνωμη μου για το νεο πονημα των Ιρλανδων θεουληδων…
οι πρωτες σκεψεις μου ακουγοντας τον δισκο ηταν οτι ειναι δισκαρα ρε παιδι μου…δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το ντεμπουτο αλμπουμ τους(εχμμ ισως μονο το come follow me που ετσι κι αλλιως αλλο τετοιο κομματι δεν ξαναβγαζουν ρε συ)…πολυ ωραια τραγουδια δυνατα και σε καμμια περιπτωση δεν κανει κοιλια ο δισκος…γω παντως φιλλερς δεν ακουσα…τεσπα με τον καιρο αρχισα να σκεφτομαι πως τελικα το everyday demons δεν μου εκανε τοσο την ιδια αισθηση οσο μου ειχε κανει το rise…αυτο μαλλον ισχυει διοτι γω προσωπικα οταν πρωτακουσα το ντεμπουτο επαθα τετοιιο σοκ που οτι θα ακολουθουσε δεν θα με ενθουσιαζε και τοσο…με λιγα λογια λεω οτι αν το ριζε εβγανε τωρα θα λεγαμε οτι οι ανσερ απογειωθηκαν ενω τωρα πιστευω πως η καλυτερη περιγραφη ειναι πως οι ανσερ εμειναν περιπου στα ιδια επιπεδα ιιιιιιισσως και ενα κλικ πιο κατω…

Δέχομε αυτά που λες, αλλά και αυτός ο δίσκος σπέρνει.
Μήπως να είναι οι The Answer head liners:-k:wink:…ok μη βαράτε ένα εφυολόγημα είπα:D:!:

…και το dvd ζόρικο είναι:!:

τι περιεχει?με το demons μαζι ηταν???το παρηγγειλα αλλα χωρις

Video+live clips+intereviwes…60min:!:

To ακουσα μονο και μονο για να δω ποιοι ειναι αυτοι π θα παιξουν μαζι με τους θεους κι εχω κολλησει.Ειδικα,Too far gone k οn and on ειναι τραγουδαρες.

γαμει ε???