The Answer live in Greece?

Eida sto official site twn The Answer, oti tha erthoun sthn Ellada gia sunaulies? Kserei kaneis perissoteres leptomereies?
26/01 leei sto Gagarin: http://www.theanswer.ie/gigs.html

Einai kleismeno?

Mακάρι ! Δισκάρα βγάλανε οι παίδες ! Να ξέρεις πάντως ότι μόλις έρθει η επίσημη ανακοίνωση για την συναυλία, θα την περάσουμε στο site !

Όλοι μέσα να τα σπάσουμε με Douglas & Guiness!

Αυτά είναι, άντε σειρά οι Fu Manchu… :twisted:

giati se mena giati;;;;;;;
toses livares fetos vrikan na pesoun;;;;
GIATI GIATI GIATI!!! :x :x :x :x :x

Wolfmother, Answer, Franz Ferdinand, Kaiser Chiefs και άλλοι πολλοί. Μου φαίνεται ότι υπάρχει μια κινητικότητα όσον αφορά τις νέες “μεγάλες” (ή μεγάλες) μπάντες. Αυτές που ξεπήδησαν τα 2-3 τελευταία χρόνια εννοώ κι έκαναν με τον έναν ή τον άλλο τρόπο μπαμ.

Και το καλυτερο ολων ειναι οτι η τιμη που αναγραφεται ειναι 20 ευρω. Θα μου πεις, ποσα να ζητησουν μ’εναν δισκο. Ελα ομως που ειμαστε Ελλαδα…

Παιδιά ισχύει. Το είδα χθες στο Gagarin, είχαν διαφήμιση!!
Θα τα σπάσουμε όλα!! :smiley:

Πω πω!!!

Δεν άκουσα κάτι γι αυτό το live, έχει κανείς extra πληροφορίες? :roll:

Πω πω!!!

Δεν άκουσα κάτι γι αυτό το live, έχει κανείς extra πληροφορίες? :roll:[/quote]
Κεκτημένη sorry, σε ξενέρωσα; Witchcraft εννοούσα :oops: :?.

Δε βαριέσε, με γλίτωσες από καρδιακό. :stuck_out_tongue:
Μακάρι να δούμε κάποτε και Wolfmother.

πεθανα στην διαφημιση με τους the answer ειναι και ιρλανδοι λεω δεν μπορει γκρουπαρα θα ειναι…δυστυχως ανθρακας ο θυσαυρος…

Γούστα…

Για μένα The Answer και Wolfmother τα καλύτερα συγκροτήματα που βγήκαν τα 2 τελευταία χρόνια. Μπορεί να μην σου αρέσει γενικά το στύλ τους… :roll:

idiaitera oi answer…evgalan DISKARARA!!!
SEVENTIES ARE BACK…YEEEEAH!!!

kai gamw tous diskous exoun vgalei oi The Answer. Twra vevaia, eksartatai kai ti mousikh goustarei o kathenas…

Βασικά αν και είμαι με τους Wolfmother, οι Answer έβγαλαν εναν αρκετά καλό hard rock δισκάκι που όμως απέχει παρασσάγας από το να χαρακτηριστεί αριστούργημα-πάντα κατά την ταπεινή μου γνώμη.Εκτός από 2-3 φοβερά κομμάτια,τα υπόλοιπα είναι ψιλομέτρια και ΠΟΛΥ αναμενόμενα ενώ και η “υπερπροσπάθεια” του τραγουδιστή τους κάπου καταντά βαρετή…
Τεςπα,παρόλα αυτά δεν με χαλάει ΚΑΘΟΛΟΥ-εννοείται-να τους δω λαιβ!
Γεγονός είναι πάντως πως για να βγει ενα αριστούργημα σε αυτο το στυλ είναι από απίθανο έως εντελώς αδύνατο! :smiley: Ακόμη και οι Wolfmother θέλουν λίγη προσπάθεια ακόμη… :smiley:

Τι ημερομηνία έχουμε;

Εσυ Ακατανομαστε απο πανω τι ακριβως εννοεις ??
Σημερα (τωρα) ακουσα για πρωτη φορα Answer, και ενθουσιαστηκα! Πραγματι η δουλεια τους ειναι πολυ καλη και μου θυμιζουν αρκετα Zeppelin! Ψηνομαι να παω στη συναυλια τους, αλλα μαζι με τη μανα μου που πορωθηκε κι αυτη! Κι η τιμη ειναι πολυ προσιτη! :smiley:

Κάποιοι τελειωμένοι Ιρλανδοί με το όνομα Answer είναι σύμφωνα με την εταιρία το απόλυτο hard rock συγκρότημα του 2005-06-07 και “είναι από τις σπάνιες φορές που οι φίλοι της συγκεκριμένης μουσικής (και οι 10) θα έχουν τη δυνατότητα να απολαύσουν ένα τέτοιο συγκρότημα ακριβώς την ώρα που γίνεται μεγάλο”.

Φανταστείτε τους απαίσιους Wolfmother, πολλαπλασιάστε το x10 και πάλι δεν είστε κοντά σε αυτή την αθλιότητα. Το εισιτήριο κοστίζει 22 ευρώ (ενώ το website των Answer λέει 20) και στην τιμή περιλαμβάνονται οι θρυλικοί (χαχα!) What’s The Buzz?.

cuddles
crackhitler.com

Για να είμαι ειλικρινής ούτε και εμένα με ενθουσίασαν. Καλούτσικοι και ευχάριστοι αλλά ως εκεί… Νομίζω ότι επειδή είναι η αρχή της καρίερας τους, είχαν τόσο θερμή υποδοχή. Δε θέλει κανένας να πει κάτι κακό για τους τύπους και αύριο μεθαύριο να είναι το πρώτο όνομα στην πιάτσα.

Αν αποφασίσω να μη δώσω τα 35 ευρώ (25 πριν από 2 χρόνια :o :frowning: ) για τους Archive που είναι την επομένη (και είναι εγγυημένη διασκέδαση!), τότε μόνο θα τιμήσω τους Answer με την παρουσία μου 8) 8)