The Big Lebowski

είδα πως δεν υπάρχει θρεντ για αυτή την ταινιάρα.
Ακούω απόψεις για αυτήν την υπέρ-παραγωγή

πάντως από τότε που την είδα όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω Dude

Και να ησουνα ο μονος…

Πολύ καλή ιδέα αυτό το thread!!!

Τι να πω, για μένα είναι η αγαπημένη μου ταινία από τους αδερφούς Κοέν. Ο Τζεφ Μπρίτζες πολύ απλά έσπειρε στην ταινία αυτή, τέλεια ενσάρκωση του underground εναλλακτικού τύπου. Ο Τζον Γκούντμαν επίσης απίστευτος, ο ρόλος του είναι και αυτός πολύ χαρακτηριστικός!
Για μένα όμως κορυφαία σκηνή είναι όταν ο Jesus (τον κάνει ο Τζον Τορτούρο αν δεν κάνω λάθος, ηθοποιός φετίχ των Κοέν) παίζει μπόουλινγκ και ακούγεται η διασκευή των Gipsy Kings στο Hotel California (δεν είμαι 100% σίγουρος αν το κομμάτι αυτό ακούγεται εκείνη τη συγκεκριμένη στιγμή) και αναφωνεί ο τύπος: “Nobody fucks with Jesus!!!”:lol::lol:
Μιλάμε για επική σκηνή, ο Jesus εμφανίζεται 2-3 φορές μόνο στην ταινία και κλέβει άνετα την παράσταση.
Φίλε, ευχαριστώ που μου τη θύμησες, θα κατέβει με τόρεντ σύντομα να την ξαναδώ να τη θυμηθώ καλύτερα!

ΥΓ. Α επίσης είδα ότι στο imdb έχει 8.2/10. Καλό ε?

Ένα σωστό θρεντ άνοιξε ο άνθρωπος και τον φάγαν…

By the way χθες βράδυ, περίπου την ώρα δημιουργίας του θρεντ, έπινα white russian. Τυχαίο??

Eχω βαρεθει να μιλαω για αυτη τη ταινια…Καλυτερα να τη βλεπουμε παρα να μιλαμε…Ο μυθος παει να ξεπερασει την ιδια αξια της ταινιας…:!:

nobody fucks with [B]the[/B] jesus νομιζω…στο the βρισκεται ολη η φαση :stuck_out_tongue:

:lol: