The Birthday Party

Μεγάλο respect στην μπάντα αυτή, αργότερα είναι που ο Nick Cave μας τα χάλασε λίγο. :stuck_out_tongue:

καλά και για μένα δεν το συζητώ, οι Birthday Party χαλαρά είναι ό,τι πιο αξιολογο έχει να επιδείξει ο Cave.

Δεν περιμενα οτι θα ακουγα ποτε κατι πιο αρρωστο και σαπιο απο τις στουντιακες εκτελεσεις του Hee-Haw.

[U]The Birthday Party - Live in Sydney 1980[/U] 8O

Και δωρακι (εξισου αρρωστα και τρανη αποδειξη οτι πρεπει να ξεπερασω το Hee-Haw και να ακουσω κι αλλες δουλεις τους :D):

[U]The Birthday Party - Peel Session 1980[/U]
[U]The Birthday Party - Peel Session 1981[/U]

απίστευτες και ονειρικές στιγμές.

Εκεί που ξεκινάω να ακουσω τα λινκς, ξεπηδούσα από peel session σε peel session και αφού άκουσα μερικά, τελικά κατάληξα σε αυτό

τους οποίους ομολογώ ότι δεν τους ήξερα και μου φάνηκαν πολύ ενδιαφέροντες…και σίγουρα όσοι γουστάρουν Birthday Party θα τους εκτιμήσουν…

Τελικά είμαι σίγουρος ότι άμα μαζευτούν όπως έχει το σχέδιο όλα τα peel session μαζί, όπως είχε γράψει και ο από πάνω κάπου, δεν θα ξαναχρειαστεί να ψάξουμε για άλλη μουσική για το υπόλοιπο της ζωής μας χαχα

Mα κι εγω τα sessions των Birthday Party τυχαια τα βρηκα και απο κει ξεπηδησε και η αναγκαιοτητα να ακουσω κι αλλα πραγματα τους εκτος απο το Hee-Haw.

Τα Peel Sessions ειναι ο παραδεισος …ή βασικα, αν υπαρχει παραδεισος, θα παιζουν μονιμα τα Peel Sessions. :smiley:

Κατα τα αλλα, Swell Maps ηθελα κι εγω καποια στιγμη να τσεκαρω, αλλα ξεχαστηκαν.