The Black Crowes - Eυρώπη Απρίλιος 2008

Ανακοινώθηκαν στο Pollstar οι πρώτες ημερομηνίες της ανοιξιάτικης περιοδείας των Black Crowes και στις 9 και 11 Απριλίου θα παίξουν σε Λονδίνο και Άμστερνταμ αντίστοιχα.
Λογικά θα ανακοινωθούν και άλλες Ευρωπαϊκές ημερομηνίες τις επόμενες μέρες.

Μακαρι να ρθουν και απ τα μερη μας!!

…μακαρι ρε παιδια…και οι Great White θα ειναι στην Ευρωπη τον Φεβρουαριο…αλλα δεν βλεπω να γινεται τιποτα…

Δύσκολο το βλέπω να έρθουν…

Όσοι ενδιαφέρεστε να τους δείτε στην Ελλάδα πάντως μπορείτε να το “δηλώνετε” εδώ:

http://eventful.com/demand/D0-001-001280230-3

Για να δούμε πόσοι είμαστε… :-k

Θα 'θελα πολυ να τους δω. Εχω ακουσει μονο το live με τον Page και παιζουν φοβερα !

Το live με τον Page είναι πολύ καλό αλλά και τα δικά τους (αυτά που είναι μόνοι τους εννοώ) δεν πάνε πίσω. Σίγουρα αξίζουν να τα ακούσεις.
Τους είχα δεί live στην περιοδεία για το 3 snakes αρχές '97. Δεν ήταν και η καλύτερη τους περίοδος -το συγκεκριμένο άλμπουμ παίζει και να είναι το χειρότερο τους- αλλά ήταν και πάλι αρκετά καλοί.

Δν εχω ακουσει σχεδον τπτ απ’τα δικα τους (η καταρα του dial-up σε συνδυασμο με καταραμενο pc - θα βαλω dsl σε λιγο καιρο ομως και pc σε καποιους μηνες οποτε ολα θα γινουν :wink: ).
Ψηφισα και γω στη σελιδα που εδωσες αλλα ειμαστε μονο 5 ατομα …

μακαρι αλλα χλωμο…:frowning:

Kανένας φίλος δεν έχει να σε καβατζώσει;
Aγαπημένοι μου δίσκοι είναι οι τρεις πρώτοι: Shake your Moneymaker, The southern harmony & musical companion, Amorica.

Νά’σαι καλά που ψήφισες! 8)

Μόνο 5 ε; Ούτε για το Rodeo οι Crowes στην Ελλαδάρα… :lol: :stuck_out_tongue:

Δν τους ζητησα και καμια φορα ειναι η αληθεια αλλα θα τα βρω οταν αποκτησω με το καλο καινουργιο pc και dsl.

Ψηφισα επειδη θελω πολυ να τους δω (πραγμα πολυ χλωμο για Ελλαδα)

Ποιο Rodeo ρε … ουτε το Ziggy δν γεμιζουμε … :stuck_out_tongue: :lol:

Ευτυχώς πρόλαβα κι εγώ πριν διαλυθούνε και ξαναφταχτούνε και ξαναδιαλυθούνε. Τώρα περιμένουμε να ξαναφτιαχτούνε :grinning:.

Το 2001 είχε γίνει αυτή η περιοδεία:

Συμμετείχαν οι Spacehog (δεν τους ξέρω, απλώς έχουν αδέρφια που πλακώνονται στη σύνθεσή τους), οι Black Crowes και οι Oasis. Οι δύο τελευταίοι διαλύθηκαν λόγω των κακών σχέσεων των αδερφών. Τρελό τρολάρισμα το όνομα της περιοδείας :joy:.

1 Like