The Black Crowes

Εντάξει, το βίντεο αυτό είναι τρομερό ρε, είναι από το Monsters Of Rock που είχε γίνει στη Ρωσία το 1991 όπου οι Black Crowes έπαιζαν πρώτοι-πρώτοι! Τα υπόλοιπα ονόματα ήταν Patera, Metallica και AC/DC, για να καταλάβετε :lol:!

Εμένα από τις πολλές πολλές διασκευές τους μου αρέσει απίστευτα το Torn And Frayed που παίζει μερικές φορές να το λένε καλύτερα κι από τους Stones!

Hopeto, αν σου αρέσουν οι διασκευές ψάξε για τα δισκάκια Cover Me With A Good Dream :wink:. Είναι 11 νομίζω. Δώσε βάση σε εμφάνιση από Haloween 2005 όπου βγήκαν στη σκηνή ως BC/DC (μασκαρεμένοι ως AC/DC :lol:) και ξεκίνησαν το σετ τους με Rock N Roll Damnation, Hell Ain’t A Bad Place To Be και Highway To Hell 8) (υπάρχουν σε αυτά τα δισκάκια).

Έχω τέτοια, έχω!:slight_smile:

[SPOILER]AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA[/SPOILER]

ΘΑ ΠΑΣ και τις δύο μέρες. ΜΩΡΗ ΚΟΥΦΑΛΑ :lol:.

Άντε να βγουν εισητήρια. Έρχεται και ο Neil Young τον Ιούνη και λογικά θα τον χάσω ελέω Crowes…

ρε χοπιτο ποσο θα κοστισει ενα ταξιδι πηγαινελα για μια συναυλια αγγλια?

πχ για νιλ?

Τα εισητήρια για Neil είδα είναι στα 50-75 λίρες περίπου.

Βάλε και 2-3 κατοστάρικα λίρες αεροπορικά αν τα κλείσεις σχετικά νωρίς.

Το πρόβλημα είναι τα ξενοδοχεία στην Αγγλία,πανάκριβα και δεν θα δοκίμαζα ποτέ χόστελ ή κάτι τέτοιο.

Λύσε τα υπόλοιπα και αν είμαι πάνω μένεις σε μένα.

Μια χαρα το χοστελ που εμεινα το 2010 με 20 ευρω.

Ηοpeto εκλεισες για δαυτους? Θα ειμαι την πρωτη μερα με Cozy, η δευτερη επεφτε με Gaslight Anthem που εχουμε κλεισει ηδη

Δεν έκλεισα γιατί είναι αβέβαιο το που θα βρίσκομαι στο μέλλον…:frowning:

Σε καταλαβαινω, μια απο τα ιδια ειμαι εγω με τις συναυλιες του Ιουνιου στο Λονδινο (Springsteen, Young). Θελω να παω αλλα δεν ξερω αν θα ειμαι ακομα UK

Και φαντάσου πως έχω κλείσει και κλάπτον τον Μάη για τον οποίο αν δεν βρίσκομαι εδώ σκέφτομαι να κάνω μονοήμερο ταξίδι. Ανεβαίνει πολύ το κόστος αν κάνω το ίδιο και για Crowes…
Ελπίζω μόνο να μην ξεμείνω εδώ και δεν υπάρχουν εισητήρια…:?

Αυστηρός χωρίς λόγο. Μετά το '72 ούτε ο ίδιος ο Plant δεν μπορούσε να πιάσει τα ψηλά του. Ο Chris κάνει εκπληκτική δουλειά στο Live At The Greek. Δε νομίζω να μπορούσε κάποιος άλλος να πει τα τραγούδια τόσο καλά.

Φήμες λένε ότι όταν πριν μερικά χρόνια ο Page και ο Jones ήθελαν να νεκραναστήσουν τους Zep (χωρίς τον Plant, οποίος ήταν πάντα εναντίον κάποιου reunion) είχαν κάνει πρόβες με τον Myles Kennedy. Ούτε στα χειρότερά μου όνειρα :yum:!

Δεν είναι φήμες … Αλήθεια είναι .

Εντάξει δεν τον λες λίγο τον Kennedy. Είναι σε μια πολύ μεγάλη μπάντα της εποχής μας , τραγούδησε με τους υπόλοιπους Guns n Roses στην ένταξή τους στο hall of fame ( περα απο τις δουλειές - συναυλίες με τον slash ) και έχει κάνει πρόβα για Live με 2 από τα μέλη των Led Zeppelin.

Not bad …

Άκου το live των Black Crowes με τον Page. Είναι τρομερό.

2 Likes

Already done ! Μπορεί να μην είμαι χωμένος τόσο στο underground του ακραίου ήχου αλλά τέτοια πράγματα τα έχω ξεκοκκαλισει σχεδόν από την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας .

Θα το σκεφτώ αν θα σου ξαναμιλήσω.

1 Like

Λιώνω και πάλι με τη μπαντάρα. Είχα γράψει παλιότερα πόσο τρομερά λένε το Torn And Frayed των Stones. Να ένα παράδειγμα: https://www.youtube.com/watch?v=5smge7OrXDo

Να και πως λέει ο Chris Robinson με την …αδελφότητά του το It’s All Over Now Baby Blue του Dylan: https://www.youtube.com/watch?v=y1wJAWdAR1w. Το έχουν φέρει σε μορφή Grateful Dead. Τι να λέμε, ξεχειλωμένο σε σχέση με το κανονικό και ο Chris ο πούστης δίνει ρέστα πραγματικά.

Από τους αγαπημένους μου τραγουδιστές, πολύ παραγνωρισμένος. Έχει ΨΥΧΗ ο τύπος. Και οι Black Crowes μεγάλο rock ‘n’ roll συγκρότημα.

1 Like

Δυστυχως για αυτους βγηκαν πριν ή μετα την ωρα τους (οπως θες πεσ’το) .

1 Like

Κοντά στην τελειότητα των Stones (δε γίνεται να τη φτάσει βέβαια):

1 Like