The Black Keys - Turn Blue

Ηρθε η ώρα γιατί βγαίνει στις 13 του μηνός και οι προσδοκίες είναι φυσικά υψηλές.

Μέχρις στιγμής έχουμε το fever το οποίο έχει λίγο από MGMT και Gorilaz μέσα και μπορεί να μην άρεσε πολύ σε κάποιους (μαζί και εγώ), παρα ταύτα πέτυχε το σκοπό του που ήταν να φτιαχτεί ένα radio frinedly single που θα παίζει παντού. Και έτσι έχει γίνει. Άσε που οσο περισσότερο το ακούς, μπαίνεις στο ρυθμο…

Επίσης έχουμε τα πιο “μπλακκις” turn blue και Bullet In The Brain, αμφότερα φοβερά, ειδικά το τελευταίο.

Μολις “κυκλοφορησε” παιδια. Οποιος θελει, πμ :smiley:

Υπόψιν ότι είναι το webrip του streaming που έδωσαν μέσω iTunes. Που σημαίνει πιθανότατα όχι πολύ καλή πχοιότητα.

To Weight of Lοve είναι από τα ομορφοτερα κομμάτια που έχουν γράψει.

Οι πρώτες εντυπώσεις για τον δίσκο είναι πολύ καλες. Α, και είναι black keys, αυθεντικό πράγμα.

Καλύτερο από το El Camino, ίσως και από το Brothers… Σίγουρα στους δίσκους της χρονιάς!

Δε συμφωνω σε αυτο που λες, αλλα ειναι πολυ καλος δισκος.
Μεγαλωνει μεσα σου με τις ακροασεις!
Black Keys all over it.

Όλος ο πλανήτης στα πόδια τους μετά και από αυτόν τον δίσκο…

Αν ο Danger Mouse τους είχε χαρίσει τα “No Matter What You’re Told” και “Leave It Alone” τότε σίγουρα το album θα ήταν ένα-δυο επίπεδο πάνω…
Κατά τ’ άλλα ανάμικτα συναισθήματα ο δίσκος…
Νομίζω πως έχει αρκετά fillers… :?

Έχει κάποια πιο αδιάφορα κομμάτια -και γι’ αυτό ακριβώς είναι λίγο πιο κάτω από τις 3-4 προηγούμενες δουλειές- αλλά τα υπόλοιπα είναι πολλά και πολύ καλά. Τα καταφέρνουν περίφημα και εικάζω ότι όλες οι όμορφες “do i wanna know”-ηδισσες θα κολλήσουν με black keys εφέτο.

Γενικά, ωραίος δίσκος με εμπορικά/κολληματικά κομμάτια που σε κεντρίζουν με τη μία.

Να και η άποφσίς μου.

Ευχαριστουμε Μανο, ωραιο review και συμφωνω σε πολλα σημεια.
Η εμφανιση των αγαπητων στον Letterman :

Ακροαση με την ακροαση μου αρεσει και πιο πολυ και χαιρομαι πολυ που δεν ειναι τοσο εμπορικο οσο το ελ καμινο αλλα πιο κοντα στο μπραδερς

Κατώτερο των προσδοκιών, το ύφος και ο προσανατολισμός του με απωθούν να το ακούσω περισσότερο.

Δωστου δευτερη ευκαιρια, ειναι πολυ ωραιος δισκος,
Οπως λεει σωστα ο JTN εαν οι προσδοκιες σου ηταν προς το καμινο τοτε δες το απο αλλη πλευρα.
(Moλις τσεκαρα το lastfm 132 plays λολ.)

Οχι απλα καλο παρα πολυ καλο αλμπουμ!!!
Και εγω με τις πρωτες ακροάσεις δεν ειχα τρελαθεί αλλα τωρα το εχω λιώσει!

evil εγω στις 200+ ειμαι χοχο σε πέρασα 1-0

ΔΙΣΚΑΡΑ ρε παιδιά τι να λέμε τώρα!!

Στα καλύτερα της χρονιάς και από τις μεγάλες χαρές της χρονιάς επίσης που η ΜΠΑΝΤΑΡΑ ζει και βασιλεύει ακομη!

Τι να πεις για Weight of Love, In Time, Waiting on Words, In our prime κομματάρες. Γενικά τα μόνα που υστερούν ειναι το τελευταίο και το fever, τα άλλα σπέρνουν.

και το fever ωραιο ειναι και το Year In Review κομματαρα. Δισκαρα ενω πλεον ανεβηκε πολυ στα ματια μου και το El Camino