The Cardigans

εκανα σχετικο σερτσ…δεν βρηκα κατι!..ανοιγω με επιφυλαξη!

Σουηδικη αλτερνατιβ μπαντα με πανεμορφη μουσικη…εχω ακουσει προσωπικα τα Life και gran turismo μετα απο παροτρυνση του Shaman…και δεν εχω βρει ουτε μισο ψεγαδι μεχρι στιγμης…ακομα ενα ρισπεκτ το sabbath bloody sabbath στο Life!..και ξαναλεω…πανεμορφη μουσικη…τις γνωμες σας :slight_smile:

The Cardigans :!:!!!πολυαγαπημένοι Σουηδοί!!! λατρεμένα κομμάτια My Favourite Game,Lovefool(γνωστό και από τις ταινίες Romeo + Juliet και Cruel Intentions) και Erase Rewind!!! αγαπημένα album Life,First Band on the Moon και Gran Turismo!!!

Παλιά που ήμουν λύκειο κ ήταν στα πάνω τους τους θεωρούσα φλώρους (χωρίς νάκούω όμως ιδιαίτερα alternative - ήμουν true τότες…) Τώρα άν ακούσω κανένα τραγουδάκι τους στο ράδιο ομολογώ ηχεί ευχάριστα στ’αυτιά μ :stuck_out_tongue:

Άπειρα μεθύσια στο Αβγό της Πάτρας υπό τους ήχους των Cardigans (και άλλων). Περάσαν 10 χρόνια από τότε βέβαια, αλλά ήταν η εποχή όπου παίζαν πολύ. Η πλάκα είναι ότι πρόσφατα ήμουν σε ένα καλοκαιρινό μπαράκι και άκουσα ένα μπιτάτο ρεμίξ στο χιτ τους και είπα “που τους ξεθάψαν και αυτούς”.

Κατά τα άλλα, papardela το ρίξαμε στα alternatives? αυτά δεν είναι τρου. :stuck_out_tongue:

Οποτε ακουω το carnival αγαπω ολο τον κοσμο :stuck_out_tongue:
Κατα τ’αλλα, μπαντα με πολλα αγαπημενα τραγουδια :smiley:

οφ τοπικ: MArtiaaaaaaaaaan!!! :lol:

ον τοπικ: από τις αγαπημένες μου alternative μπάντες (αφήστε που γενικά λατρεύω τα συγκροτήματα με γυναικεία φωνητικά) και ο προαναφερθής χρήστης ξέρει τι σημαίνει για μένα το my favorite game…
Έχει πολύ ωραία φωνή η Νina, (και στο κομματάκι που είχε κάνει με τους manic street preachers θεά!)

off topic: Με κανεις και φοβαμαι σε φασεις :stuck_out_tongue:

on topic: Λιγα πραγματα απο αυτο το γκρουπ. Κομματια μονο, τα οποια ακουγονται πολυ ευχαριστα. Θελω να τους ακουσω παραπανω παντως!

off topic 2: Παπαρδελα απο θρας σε Cardigans? Wow :lol: