The clash of the Germans

Roth ή Michael Schenker, α? Μαλλον οι δυο καλυτεροι Γερμανοι κιθαριστες. Εμενα η ψηφος μου θα παει στον πρωτο μιας και γουσταρω πιο πολυ τον ηχο του. Μην πει κανενας Jabs, θα φαει σφαλιαρα και θα χω και δικιο.

Jabs! 8O

ενοειτε uli γιατι ειναι ΜΟΥΣΙΚΟΣ! αυτος εκανε σχολη οχι ο malmsteen!
ο jabs ειναι απλα για την λαικη!

Μιλάμε χαλαρά για δύο εκ των 10 κορυφαίων κιθαριστών όλων των εποχών για μένα…
Συγκρίνεις τον Θεό με τον Υπέρθεο…
Ψήφισα Μιχαλάκη επειδή πιστεύω ότι αν δεν ήταν ζάκιας μπορεί να είχε φτάσει στην κορυφή…
O Jabs δεν είναι κακός, αλλά κάθε σύγκριση με τους παραπάνω δύο είναι για την αναφέρω ως ανέκδοτο στην μπέμπα μου για να τρώει την φρουτόκρεμα…

Uli Jon Roth οποσδήποτε…

kai oi dio kitharistes fenomena.san sinthetis omos nomizo oti o schenker einai poli kaliteros afou exei grapsei to 80% ton epitixion ton ufo.o roth stous scorpions kata 80% aplos entine me tas apistefta solo tou tis sintheseis tou rudolf.(vasika ektos apo 2-3 kommatia auta pou egrafe o roth den mou aresan san sintheseis.

xoris loipon na thelo na ipotimiso ton roth giati san pektis epanalamvano einai apisteftos, nomizo oti o schenker ekane diasimous tous ufo giati egrafe kommatares alla o roth an den eixe apo piso tou ena rudolf den tha ginotan pote gnostos.

ρε πλακα κανω (ακου quote στον εαυτο σου! 8O )
:lol:
Ο starstruck τα λεει πολυ ωραια.

Οι δυο αγαπημενοι μου κιθαριστες, Θεοι και οι δυο, η ψηφος μου παει οριακα στον Roth γιατι δεν πηρε οση αναγνωριση του αξιζε, αλλα τους λατρευω και τους δυο.

(ΥΓ : Uli Jon Roth - Legends Of Rock DVD η απολυτη ονειρωξη, παιζουν μαζι στη σκηνη)

Uli jon roth.Απλά γιατί είναι ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ με την πραγματική έννοια του όρου.Το ότι έχει διασκευάσει πολλά κλασικά έργα δείχνει την κλάση του.Εδώ κοτζάμ Malmsteen τον έχει εικόνισμα :twisted:

Ωραίος ο Μιχαήλ,
αλλά ο άλλος είναι Θεός!

Uli.

o roth ομως εγρψε ενα EARTHQUAKE K ενα FIRE WIND(που απο αυτα ξεκινησε ολοκληρο κιθαριστικο κινημα) τα οποια συνθετικα ειναι πολυ ανωτερα απο doctor doctor, only you can rock me k αλλες @@ριτσες που εχει γραψει ο MIchael. Σιγουρα κοματια οπως Rock Bottom Lights Out σπερνουν αλλα το μυαλο του uli κανεις δεν το χει!

Ο Roth απο την αλλη, χαθηκε λιγο οταν εφυγε απο τους Scorpions γιατι η σολο καριερα του δεν ηταν τοσο πετυχημενη οσο θα περιμενε κανεις. Να μην ξεχναμε οτι εχει ομως στα υπερ του κι ενα αλμπουμακι called “Metamorphosis”…

ΥΓ: Σακη εμαθες επιτελους ορθογραφια. Να 'ναι καλα οι mods που σε αναγκασαν να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες. :stuck_out_tongue:

Τρελό cd

το δεν ηταν εμπορικη η προσωπικη καριερα του δεν σημαινει οτι δεν ηταν πετυχημενη!
ασε που περασε τα χιλια μιρια για να στησει τους electric sun!οι δυο δουλειες που ανεφερα ειναι οτι πιο καλο υπαρχει σε κιθαριστικο δισκο!


Δεν ειπα οτι δεν ηταν πετυχημενη, ειπα οτι δεν ηταν τοσο οσο θα περιμεναμε. Οι προσδοκιες ηταν μεγαλες…

Μην ξεχναμε ομως και τον τριτο δισκο με τους Electric Sun το “Beyond The Astral Skies” ειναι και αυτο δισκαρα!

Roth με άνεση.

oi dio gigantes mazi

:wink: :wink: :wink: :wink:

αλλαξε avata please! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :wink: :wink: