The Damned live in Athens 2/5/2008

Απο Mixtape.gr

Την Παρασκευή 2 Μαϊου, η σκηνή του Gagarin 205 θα φιλοξενήσει μία θρυλική βρετανική punk / gothic rock μπάντα.

Ύστερα από είκοσι σχεδόν χρόνια από την πρώτη τους επίσκεψη στην Ελλάδα, και κουβαλώντας στις πλάτες τους πάνω από τριάντα χρόνια καριέρας, οι The Damned της μορφάρας, ας μας επιτραπεί, που ακούει στο όνομα Captain Sensible, θα βρεθούν στο συναυλιακό χώρο της Λιοσίων.

Από τους πρωτεργάτες του punk, οι Damned ήταν το πρώτο συγκρότημα του είδους που κυκλοφόρησε single (το περίφημο “New Rose” / Οκτώβριος 1976) και album (“Damned Damned Damned” / Φεβρουάριος 1977) στην Αγγλία. Με βασικό στοιχείο τη, συχνότατα, θεατρική εμφάνισή τους (στα χνάρια του Screaming Lord Sutch και του Alex Harvey), πρόσθεσαν - μέσα στα χρόνια - στη μουσική τους στοιχεία από garage και psychedelic rock, αλλά και από cabaret, αποκτώντας φανατικούς φίλους σε ολόκληρο τον κόσμο. Στην τωρινή σύνθεσή τους συμπεριλαμβάνονται τα δύο από τα τρία ιδρυτικά τους μέλη, ο τραγουδιστής Dave Vanian και ο, διάσημος από την προσωπική του καριέρα (με μεγάλα hits όπως το “Wot” και το “Happy Talk”) Captain Sensible (κατά κόσμον, Raymond Burns), μαζί με τους Monty Oxy Moron, Stu West και Pinch.

Η συναυλία θα ανοίξει με την εμφάνιση special guests το όνομα των οποίων θα ανακοινωθεί σύντομα.

Τιμή Εισιτηρίου: 25 ευρώ

Ωραία νέα!

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!! θα ειμαι εκει σιγουρα

Το μεγαλύτερο συναυλιακό γεγονός της χρονιάς!αυτά είναι.

Πήγα. Τα έσπασαν.
Άργησαν να βγούν (στις 12.10 πμ).
Μου άρεσε.
Κουράστηκα, αλλά δεν με νοιάζει. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Ηταν πολυ καλοι!! Φανταστικο live! Επισης χαρηκα που ειδα μετα απο αρκετά χρόνια τους Illusion Fades! :slight_smile:

Τους οποίους πρόλαβα στα 5 τελευταία κομμάτια και μου άρεσαν πραγματικά. Ο drummer φοβερό πόδι.

Ήταν ένα live που θα ήθελα να πάω αλλά δεν γινόταν λόγω υποχρεώσεων στη Σάμο. Σίγουρα σας ζηλεύω όσους τους είδατε. Συμπεριλαμβανομένων φυσικά και των μοναδικών The Illusion Fades, του μακροβιότερου gothic group της χώρας μας, αλλά αυτούς θα τους δω σύντομα έτσι κ αλλιώς!

Ποστάρω σε πρώτη φάση λίγες από τις φωτό των Damned στο Gagarin. Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ άμεσα να ποστάρω τις υπόλοιπες γιατί είναι αποθηκευμένες σε p/c που δεν είναι δικός μου. (τί σας λέω τώρα!!) Προς το παρόν μπόρεσα να βάλω αυτές που είχα ποστάρει η ίδια στο παρελθόν σε άλλο φόρουμ.
INP/WC αφιερωμένες !!









Ήθελα και να τις μεγενθύνω (επέλεγα μέγεθος που ήθελα) αλλά δεν μου το έβγαλε.:-k

Χιλια ευχαριστω , SC τις ποσταρα στο oficial site των Damned:)

Inp/WC

ακόμη περισσότερες…

κάντε κλικ

και κάτι από Illusion Fades

[URL=http://g.imageshack.us/thpix.php
Ερώτηση: Παρακαλώ ξέρει κανείς κάποιο άλλο site για να ποστάρω φωτό γιατί το ImageShak κάνει μια ώρα να τις ποστάρει; Θέλω να βάλω κι’ άλλες. thanks.

Γάτα, τσέκαρε αυτό ή αυτό :wink:

THANKSSSSS !!!

thanks again:)

Χιλια ευχαριστω , SC τις ποσταρα στο official site των Damned:)

πουτ@ν@ ολα λεμεεεεεεεεεεεε!