The Devil's Blood - "The Time Of No Time Evermore"

Πρώτες ακροάσεις, και ο δίσκος σίγουρα πείθει με τη βιντάζζζζ αισθητική του.
Νταξει, δεν είναι κάτι που δεν έχουμε ξανακούσει αλλά είναι πανέμορφο.

Το House of 10000 Voices ξεχωρίζει σίγουρα, ενώ άλλα 3 κομμάτια ξέραμε από πριν πόσο κομματάρες είναι.

Παρόλα αυτά, και αφού διάβασα και τη συνέντευξή τους στο χάμερ, νιώθω πως αυτή η μπάντα θα καεί από το hype που την έχει περιβάλλει… :-k:-k

Του έδωσα τις ευκαιρίες που του αναλογούσαν. Όντως το δισκάκι είναι αρκετά καλό. Όχι τίποτα το εξαιρετικό, αλλά πολύ συμπαθητικό.

Αυτό που με “εκνεύρισε” είναι η τραγουδίστρια η οποία τραγουδάει με τον ίδιο ακριβώς τρόπο σε όλα τα κομμάτια και με κούραζε κάπως.

Ti κομματάρα αυτό το House of 10000 Voices γαμώ το φελέκι μου!!!

Και λιγα λες Bleedin !
Πιστευω οτι για ντεμπουτο ειναι πολυ καλο.
Η μπαντα γενικα δειχνει οτι εχει βρει τον ηχο της και πανω σε αυτον
θα γραφει μουσικη.Ενα point το εχει ο Mανος παντως.

To I’ll be your ghost επενδυμένο με το βίντεο που του αξίζει! :wink:

Προσκυνάμε τη ΘΕΑ Soledad Miranda!

Ομορφος δισκος,αλλα προσωπικα δεν τον θεωρω και τοσο καλο οσο λενε οι υπολοιποι.Ακουγεται ευχαριστα,ομως καποιες στιγμες τα φωνιτικα με ψιλο-κουρασαν,διοτι μου φανηκαν ιδια σε ολα σχεδον τα τραγουδια.

Παντως,οι στιχοι,το ονομα της παντας αλλα και τα πιστευω της δεν πολυ κολανε κατ’εμε στο στυλ της μουσικης τους.Θα προτιμουσα κατι πιο ‘βαρυ’.Εχει δημιουργηθει και μεγαλο hype γυρω απο το ονομα τους και αυτο ισως τους κανει κακο.Η σταση που κρατανε,να μην εμφανιζουν τα ονοματα τους,αλλα και τα οσα διαβασα στη συνεντευξη τους στο Hammer μου φενονται λιγο υπερβολικα.Τεσπα,σημασια δεν εχει βεβαια το τι λενε και κανουν,αλλα η μουσικη που δημιουργουν.Θα τους δουμε πως θα εξελιχθουν με τα χρονια.

Εκτος απο τα Christ or Cocaine και The Anti-Kosmik Magick,ξεχωρισα επισης και τα The Yonder Beckons και Angel’s Prayer που ειναι πολυ ομορφα τραγουδια.

Μπααα, ίσα ίσα. Μια σωστή σεβεντίλα ακούω εγώ, αν έπαιζαν βαρύτερα θα πήγαιναν προς πιο τρου μέταλ καταστάσεις, οπότε καλά το πάνε το γράμμα.

Ίσως μια ακρόαση να μη φαίνεται αρκετή, ειδικά αν δεν έχεις ακούσει κάτι πριν όπως εγώ. Αλλά εδώ αυτό που ακούω είναι καλοκουρδισμένο πράμα, μεστές συνθέσεις, με την απαραίτητη δόση από Uriah Ηeep, και λίγο King Diamond στα φωνητικά του (με τη σειρά τους επηρεασμένος από Heep). Εκτός από τα doom ροκ στοιχεία του, έχει μια μεηντενίλα με την πολύ καλή την έννοια, αυτή της ζωγραφιστής lead σχολής Wishbone ash, αυτή που δεν κουράζει και εκνευρίζει.

The yonder beckons και Ηοuse of… είναι πανέμορφα.

Εδιτ επόμενης ημέρας: τι κομματάρα αυτό το Αnti-Kosmik Magick!!!

πίσσα και πούπουλα στον ποτ που δεν αποθέωσε το δίσκο στο ριβγιου στην κεντρική.

…και η μωράκλα που τραγουδάει για πάρτη σου :har:

εγώ την έχω δει λάιβ όμως :bleh:

:tomato:

…παλιοσαβούρη!

Επιπολαια πρωτα ακουσματα.Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα μετα απο ενα μηνα,το αλμπουμ μ’αρεσει καθημερινα ολο και περισσοτερο.Ειναι στανταρ μεσα στην καθημερινη μου playlist και νομιζω οτι εχω φτασει σε θεση να το αποθεωσω!Ισως να φταιει οτι εχω μπει στην καταληλη φαση για να το ακουσω.Ισως να φταιει οτι το εχω ακουσει και καμια 25αρια φορες.Πλεον,ναι,δεν με κουραζει καθολου η φωνη της κοπελιας,ισα ισα.Επισης το σκεφτηκα καλυτερα και νομιζω πως η μουσικη που παιζουν ενισχυει και την ιδεολογια τους σαν μπαντα και εμενα προσωπικα μου βγαζει κατι πιο ‘‘αντριχιαστικο’’.

Δυστυχως τα πρωτα ακουσματα με εβγαλαν αμπαλο!Νομιζω επανορθωσα…:smiley:

Δεν πειράζει όλοι το παθαίνουμε αυτό, πόσο μάλλον εγώ.:wink:
Καιρός είναι ένας ένας να υποκλίνονται στον δίσκο της χρονιάς (Oh yes!).

παιδια μιλαμε για καταπληκτικη κυκλοφορεια , εχω παθει μεγαλη πλακα , φοβερα τραγουδια, καταπληκτικες κιθαρες και συνθεσεις βεβαια , ενταξη πρεπει να ακουσετε και το Come Reap το οποιο ειναι υπεροχο!!!

Νταξ, υπερβολές, αλλά όντως πολύ ωραίο δισκάκι.

πλασγουαν πανταγουαν

To άκουσα και εγώ το δισκάκι πριν αρκετό καιρό, και θα συμφωνήσω στα καλύτερα της χρονιάς.
Δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο πολύ, αλλά με κέρδισε.Όλο σαν σύνολο είναι άριστα, με τρομερά τραγούδια και έχει και σε ορισμένα ωραίους στίχους.


Now playing: Biffy Clyro - Bubbles
via FoxyTunes

Αφού σε συγχαρώ για την επιλογή σου:), ας βάλω μια υποσημείωση ότι να αποθεώνεις The Devil’s blood πριν λιώσεις Σάμπαθ, είναι σα να αποθεώνεις γαλοπούλα χωρίς να έχεις φάει κοτόπουλο.:-k:p

:lol3::lol3::lol3:

Ωραίο δισκάκι είναι, αλλά μην τρελαινόμαστε ε;

ε αυτο βασικα

για μενα (αρκετα) κατωτερη κυκλοφορια του come reap, ακομα και του demo που εβγαζε μια απιστευτη 70’s occult ατμοσφαιρα

πως και τετοιο hype οι devils blood παντως? :stuck_out_tongue:
το come reap μπορει να ηταν ep αλλα δεν εγινε (ουτε καν αναλογικα) τετοιος ντορος