The Dillinger Escape Plan - Option Paralysis

Ε αυτό κάνουν.

ε α μπράβο, τώρα έρχεσαι στα λόγια μου.
Δε θα θελες το παπαράλυσις να είναι το ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ αξ του φώλ? Να το βάλεις να τ’ακούσεις και να σε διαλύσει με τη μία και να παραμιλάς? Εγώ αυτό ήθελα, έτσι τους έμαθα τους Ντεπ μέχρι το 04 που αγόραζα τυφλά οτιδήποτε έβρισκα με το λόγκο τους γιατί ήξερα ότι θα μου βιάσει τα αυτιά. Αυτό θέλω από μια μπάντα με το όνομα των Ντεπ. Ένα δίσκο που θα με διαλύσει, όχι ένα δίσκο που θα’ναι καλύτερος από έναν άλλο.

Έκανα το λάθος πέρσι με το Ισις που τελικά του έδωσα πολύ περισσότερο χρόνο απ’όσο του άξιζε και σ’αυτό το χρόνο έχασα σπουδαία ακούσματα. Για κάθε επιπλέον ακρόαση που δίνεις σε μετριότητες με βαρύ λόγκο, χάνεις ένα ανερχόμενο διαμάντι και ένα παιδάκι στην αφρική χάνει ένα τετράδιο.

Γιατί να κάνεις εκπτώσεις στη μουσική που αγαπάς?

με πορδούλες όμως δεν βάφονται αυγουλάκια. :slight_smile:
Ήθελε πολύ περισσότερο.

δε κάνω εκπτώσεις ρε γιούφτο, δεν είναι η εποχή τους.
απλά θέλω να ακούω την ταλεντάρα τον πουσιάτο να τραγουδέρνει σε καινούρια κομμάτια. αυτό μου προσφέρει το όπσιον παράλυσις. Είχες προσδοκίες? κακώς. Ο pennie έχει φύγει

Ωραία, να γίνω Νομιστεράκι και να βάλω βαθμό στις δουλειές τους να συμφωνήσουμε?

10-9-3-6

και όλοι ευχαριστημένοι?

7,5 στο τελευταίο και κόλλα το αγορίνα μου.

εφταράκι γιατί έχουμε οικονομική κρίση και παω να ακούσω ινβεράσιτι. γιέα. 8)

Kι σεύ ρε βρούτε Shaman?
Δηλαδή συμφωνείς με το 3 :? [-X [-X [-X [-X

Καλά εντάξει δεν σας μιλάω άλλο.:evil:

Τι να σε πω φίλε φέθρη, είναι το λιγότερο αγαπημένο μου ντίλλιτζερ, απ’την άποψη ότι δε με πόρωσε όσο τα άλλα, δε με κράτησε στη ζεστή του αγκαλιά ρε παιδί μου.

το 3 είναι αστείος βαθμός, χαμμερικά παίρνει άνετα 8αράκι, αλλά συγκριτικά με τα άλλα ντίλλιτζερ, παίρνει 3.

Με ψήσατε και αρχίζει η ακρόαση.

Edit

You should never put your trust on any of us
There is nothing to take from this interference

στιχάκια από το farewell, mona lisa - που θα μπορούσαν να αναφέρονται στους παραπάνω διαλόγους του θρεντιού.

Edit2

Είχε δίκιο ο ψηλός, μα πόσο κομμάταρος το Widower?
Συνολικά εγώ κάτι τέτοιο περίμενα από τους ΝΕΠ, και μετά από την πρώτη ακρόαση είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Θα πάρει το χρόνο του δεόντως και επανερχόμαστε.:roll:

Κοίτα. Τώρα πια έχουν αρκετά εφενεμ στοιχεία ώστε να έχουν ένα κοινό 50 φορές μεγαλύτερο απ’ ό,τι αν δεν τα είχαν, αλλά δεν είναι και τόσο πολλά ώστε να χάσει ο μέσος ακροατής το μαθκορ άλλοθί του για να τους ακούει.

Εν πάση περιπτώσει, τούτο εδώ μοιάζει καλό πράγμα. Ο καιρός θα δείξει πόσο θα το αγαπήσουμε, αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι είναι σαφώς καλύτερο από το Ire Works, το οποίο παρόλες τις μαύρες τσιχλόφουσκες και τις λοιπές ωραίες στιγμές του έμενε σε ρηχά νερά, ενώ έβλεπες ότι με κάμποση έμπνευση ακόμα θα μπορούσε να απογειωθεί. Κάτι που κατά τα φαινόμενα πετυχαίνουν εδώ πέρα, έστω και χωρίς Pennie. Εξάλλου ο λόγος που χάθηκε η παράνοια από τα ρυθμικά μέρη στους 2 τελευταίους δίσκους δεν είναι αυτή η αποχώρηση. Ήταν συνειδητή επιλογή. Και εντέλει αν θέλετε Pennie, πάντε ακούστε το καινούριο κοχηντ που θα μας κάνει παρέα όλο το καλοκαίρι =)

Οι συγκρίσεις δε με Miss Machine αφήνουν οτιδήποτε βγήκε μετά κάμποσα μέτρα πίσω, αλλά αυτό δε σημαίνει κάτι.

Πάντως σε αυτό που έχεις δίκιο μπληντιν, είναι ότι οι μαθκορίλες και τα χωσιματικά σημεία δεν τους “βγαίνουν” πια.

Εντάξει, εμένα με πόρωσε πιο πολύ από τα άλλα, αλλά μου άρεσε σαφώς λιγότερο. If that makes sense.
Έχω επίγνωση της ρηχότητάς μου :stuck_out_tongue:
Τεσπά, λόγω αυτού τού παράδοξου σχήματος διστάζω να βαθμολογήσω τις κυκλοφορίες τους. Aναμένω χειροπιαστό cd για να εκφέρω γνώμη

Μετά από 2 ακροάσεις διακρίνω επιστροφή σε πιο dep ήχους σε σχέση με το ire works (που μ’ αρεσε πολύ). Ωραίο δισκάκι, που δεν σε κολλάει στον τοίχο, αλλά λέει πολύ…

Καλά οk ,πηγαίντε 13 Νοέμβρη να τους τσεκάρετε,κι άμα δε σας πέσουν τα σαγόνια στο πάτωμα να μου τρυπήσετε τη μύτη (old-school ατάκα κι έτσι)

Δεν υπάρχουν τα παδιά. Απλά, στεγνά, [SIZE=“3”]δεν υπάρχουν[/SIZE].

Θα το διαπιστώσετε :wink:

παει ολοταχως να συμπεριληφθει στα κορυφαια της χρονιας για μενα…
μπανταρα.

και εγω το ακουσα 3/4 φορες στην αρχη αλλα μετα το αφησα στην ακρη! ισως ηρθε η στιγμη να το ξαναπιασω… :stuck_out_tongue:

Γαμώτο έπρεπε να ρθει το λαιβ για να λιώσω σοβαρά τον δίσκο

Μ’ αρέσει!