The Dillinger Escape Plan - Option Paralysis

Αξιζει δικο του τοπικ.

  1. “Farewell, Mona Lisa” − 5:23
  2. “Good Neighbor” − 2:30
  3. “Gold Teeth on a Bum” − 5:22
  4. “Crystal Morning” − 2:02
  5. “Endless Endings” − 2:32
  6. “Widower” − 6:23
  7. “Room Full of Eyes” − 4:15
  8. “Chinese Whispers” − 4:06
  9. “I Wouldn’t If You Didn’t” − 4:14
  10. “Parasitic Twins” − 4:41
    Japanese bonus track
  11. “Chuck McChip”
    Limited Edition bonus track
  12. “Heat Deaf Melted Grill”

The Dillinger Escape Plan - “Farewell, Mona Lisa” Season of Mist / Party Smasher Inc

Πωπω ρε γμτ. Γιατι;

Δεν ειναι κακο, αλλα πωπω ρε γμτ. Δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο.

ΚΡΙΣ ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ. Νταξει, ο Ben εμεινε μονος του κι ο Πουσιατος ειναι ταλενταρα απο τις λιγες. Αλλα, δεν αρκει. Ποιο Calculating, ουτε Miss Machine δεν προκειται να αγγιξουν ξανα, καθ οπως φαινεται.

Λολ άμα είναι σε επίπεδα Ire Works τότε απ’τη μία λογικό να μη σ’αρέσει εσένα (:p) απ’την άλλη δεν ξέρω σ’εμάς τους υπόλοιπους τι εντύπωση θα κάνει.

Μεταξύ μας δεν έχω ακούσει ούτε το Farewell Mona Lisa που βγάλανε πριν κάποιες βδομάδες. Δεν είμαι για φάση DEP τώρα.

Πάντως έχω αρχίσει να τσουτσεκώνομαι επικίνδυνα … για τους μπούλλετ μου πέρασε απ’το μυαλό να ανοίξω θρεντ, για τούτο όχι.

Θα επανέλθω με εμπεριστατωμένη γνώμη (κάααποτε :P)

μετά την ΠΑΤΑΤΑΡΑ ιρε γορκς δεν περιμένουμε τίποτα πια απ’τους ντεπ.
Μόνο μια περιοδεία που θα τους φέρει από δω και να κλαίμε όταν παίξουν κάνα ντέστρο’ς σήκρετ ασπούμε.
Κατά τα λοιπά, όταν διαρρεύσει/κυκλοφορήσει/βολτάρει τίποτις ολοκληρωμένο ρίχτε κάνα σήμα τι λέει.

το ire works ειναι παταταρα συγκρινομενο με calculating the infinity

κατα τα αλλα ομως εχει γαμω τα κομματια μεσα
και αναφερομαι σε αυτα που δεν ειναι dep :stuck_out_tongue:

δηλαδη milk lizzard,black bubblegum,mouth of ghosts (κομματαρα!) και το horse hunter!

αμα εχει τετοια το καινουργιο θα γουσταρω
κατι διαβασα για συνεργασια με εναν πιανιστα του bowie…

υπομονη!

Πρώτο δείγμα θετικό για τα γούστα μου.

Πολύ σωστός!
Για να δούμε τί λέει και το καινούριο (όταν το βρώ)…:stuck_out_tongue:

Διερευσε στο γνωστο ρωσικο site.

Eμενα το ire works μ αρεσε πολυ!!! αρα εχω προσδοκιες!

+1 για να δουμε…

Εντάξει, κατανοώ τις κουλτουριάρικες αντιδράσεις δεδομένης της συγκεκριμένης ηχητικής πορείας του συγκροτήματος αλλά… πατάτα?? το ire works???
I am very blind right now.

Ξέρει κανείς πότε κυκλοφορεί το Option Paralysis, για μας τους technologically challenged που αγοράζουμε?

το ire works ειναι σε αλλη διασταση απο τα υπολοιπα…οποτε τι να συγκρινουμε…το “επιλογη παραλυση” κυκλοφορει στις 22 μαρτιου απο την party smashers…αλλα ειναι ηδη λιακντ…απο τις πρωτες ακορασεις αφησε καλες εντυπωσεις…αλλα απαιτει και αλλες…θα επανελθω

Kανείς άλλος ακόμα? Μάλιστα.

Λεπόν το κατέβασα και του αφιέρωσα σχεδόν μια ολόκληρη μέρα ακροάσεων.
Ντάξει το περίμενα χειρότερο, αλλά και πάλι.
Το θέμα είναι ότι δεν είναι και τίποτα σπουδαίο.

Πέρα από το υπεροχότατο “Widower” (μεγάλη κομματάρα!) έχουμε ένα κλασικό χαμερικό οχταράκι. Ένα δίσκο που πασχίζει πρώτα να ακούγεται “σαν Ντεπ” και όχι να ακούγεται καλός. Καλά κομματάκια έχει, καλές ιδέες έχει, κάνα-δυο ριφς θυμίζουν ότι αυτή η μπάντα κάποτε έβγαλε ένα καλκιουλέητιν ινφίνιτυ αλλά ως εκεί.

Καλούλι το σινγκλ “Farewell, Mona Lisa” αλλά φυσικά δεν συγκρίνεται καν με κάτι πανασόνικ γιουθς κλπ., συμπαθητικότατα τα “Endless Endings”, “I Wouldn’t If You Didn’t” και “Chinese Whispers” αλλά δύσκολα θα αντέξουν στο χρόνο.

Στο τελευταίο “Parasitic Twins” ξαναβγαίνουν έντονα οι Faith No More επιρροές μπροστά και σε κάνει να αναρωτιέσαι, αφού πια η μπάντα δεν το’χει να γράψει έναν mathcore ογκόλιθο, γιατί δεν την ψάχνουν παραπέρα σ’αυτή την κατεύθυνση (FNM/NIN)? Ταλέντο έχουν, ψαγμένοι μουσικοί είναι, παιχταράδες είναι, κρίμα να χαραμίζονται κυκλοφορώντας αδιάφορα DEP άλμπουμς…

έντιτ:

όχι πατάτα. ΠΑΤΑΤΑΡΑ είπαμε. :smiley:

:cry:
να το πεις φανμποϋστικο να το καταλάβω αλλά όχι και ευμέγεθες ζαρζαβατικό!

Δηλαδή (και κρίνοντας και από τις FNM επιρροές που αναφέρεις) το “option…” το ακούς προς την ίδια ανάλαφρομανιακή κατεύθυνση, ε?
δεν με χαλάει. a perfect time to see them live.

ΚΑΛΑ ΣΕ ΓΑΜΑΕΙ ΧΡΗΣΤΗ ΜΠΛΙΝΤΙΝΧΙΣΤΟΡΙ

χαχαχ. Άντε μπράβο ξυπνήστε επιτέλους! οι ντεπ έβγαλαν δίσκο ρε και δε θα περάσουμε τις 2 σελίδες? αμαρτία.

Λοιπόν, βασικά μακάρι να με γάμαγε καλά. Και κακός δίσκος δεν είναι. Αλλά είναι επιτηδευμένα “μάθκορ” και δεν βγαίνει.
Απλά να, οι κάποτε συνοδοιπόροι τους στην κορυφή του μάθκορ έβγαλαν κι αυτοί πρόσφατα δίσκο και οι συγκρίσεις είναι αναπόφευκτες. Ε και το όψιον παπαράλυσις μοιάζει φτωχός συγγενής μπροστά στο αξ του φωλ παραδεχτείτε το.

Ποιό Αξ του Φολ ρε? Μη συγκρίνεις άσχετα.

Και το Αξ του Φολ είναι ο καλύτερος κονβέρτσ δίσκος, το Όπσιον είναι απλά καλύτερο απ το ΙρεΓουορκς.

Ωχ, σκούρα τα πράματα.

Ο ψηλός το θάβει και ο σχαμαν το αποθεώνει.

Τί να κάνω; Να το ιεραρχήσω ανάμεσα στα επόμενα ακούσματα ή όχι;

Ο ψηλός είναι τρουίλας και μεταλλοπατέρας, εγώ είμαι γαμάτος.

Δε βοηθάς.

Άκου το 2 φορές http://www.youtube.com/watch?v=A_mnTjGibXs