Το Δόγμα των Αληθινών (The Dogma of True)

Επειδή πολλά έχουν γραφτεί,πολλά έχουν ακουστεί και ειπωθεί,πολλοί είναι διχασμένοι.Θα καταλάβετε τι εννοώ αγαπητοί μου?Η λέξη true είναι μια απ? τις λέξεις που χρησιμοποιούνται συχνότερα στο forum.Αναρωτηθήκατε ποτέ αν αυτό είναι ορθό, αν πράττουμε σωστά? Προσευχήθηκα και κατάλαβα?Αληθινοί(true) δεν είναι όσοι ακούνε βάρβαρα είδη metal,ούτε όσοι έχουν φετίχ με τη Ζήνα.Αληθινός μπορεί να είναι κάποιος δίχως να το ξέρει,μπορεί να είναι η μητέρα σας,η γιαγιά σας,ο σκύλος σας,οποιοσδήποτε! Υπάρχει μια βασική προϋπόθεση για να είσαι true,να ακούς από 3 διαφορετικά είδη μουσικής και πάνω.Αρχικά, αυτό ακούγεται κάπως παράλογο,αλλά αν σκεφτούμε λογικά συνειδητοποιούμε πως δεν είναι καθόλου. Απ? τη στιγμή που κάποιος ανακαλύπτει πως είναι Αληθινός, μπορεί να ακολουθήσει τη θρησκεία των Αληθινών.Βασική προϋπόθεση είναι η τήρηση των παρακάτω 15 εντολών:

[SPOILER]1. Να αγαπάς τον Κύριο* με όλη σου την ψυχή, με όλη σου την καρδιά, με όλη σου τη διάνοια και με όλη σου τη δύναμη.
2. Να αγαπάς τον πλησίον σου(ότι μουσική και να ακούει)
3. Να είσαι ταπεινός(μην είσαι ποζέρι)
4. Να είσαι ειρηνικός και πράος(μην είσαι βίαιος,μην ακούς manowar έχοντας στο μυαλό σου αποκεφαλισμούς,λεηλασίες,βιασμούς κλπ)
5. Να μη φονεύεις(έστω και λεκτικά) κάποιον επειδή ακούει διαφορετική μουσική.
6. Να μήν οργίζεσαι όταν κάποιος κακολογεί κάποιο αγαπημένο σου συγκρότημα.
7. Να μην υβρίζεις τον πλησίον όταν τσακώνεστε για συγκροτήματα και τη μουσική γενικότερα.
8. Να μην επιθυμείς τη γυναίκα του πλησίον όταν βρίσκεσαι σε συναυλίες.
9. Να αγαπάς τον εχθρό σου ακόμα κι αν ακούει διαφορετικά είδη μουσικής.
10. Να μη θησαυρίζεις εις βάρος κάποιου συγκροτήματος/καλλιτέχνη(πουλώντας εισιτήρια στη μαύρη πχ)
11. Να μην κατακρίνεις τον πλησίον για τα μουσικά του ακούσματα.
12. Να τιμάς τον πατέρα σου και τη μητέρα σου σε περίπτωση που σε μύησαν στη μουσική που ακούς.
13. Να μην κλέβεις στις συναυλίες.
14. Να μην είσαι πλεονέκτης,κάποια συγκροτήματα δεν θα έρθουν ποτέ στην Ελλάδα.
15. Να μη φθονείς τα υπάρχοντα κάποιου(cds,όργανα κλπ

*Όπου Κύριος,βάλτε τον frontman του αγαπημένου σας συγκροτήματος.[/SPOILER]


Θα παρακαλούσα τους mods να μη κλειδώσουν το θέμα.Θα ήταν ενδιαφέρον να γίνει μια συζήτηση και να δούμε ποιοι θέλουν να ασπαστούν τη θρησκεία.

Εδω τι υποτίθεται οτι πρεπει να ποσταρουμε:-s

προλαβα

Εγω περνάω μέσα απο τοίχους.

Πας μη Metalli-fan, βάρβαρος! [-X:lightsabre::x:twisted::evil:

Ποσο λιωσιμο εχεις ριξει στο forum ρε dead??Ποσο??:p:p
Με τη καλη εννοια παντα…Αν δεν εισασταν και εσεις οι spammers θα ηταν σχετικα νεκρα εδω μεσα…
Εγω ακουω Coldplay τωρα,αρα,δεν ειμαι true??:-k

Δεν είναι θέμα λιωσίματος,είναι θέμα τακτικής.Ο καλός ο spammer ξέρει(ίσως ανοίξω και topic τώρα που το σκέφτομαι).Γιατί δεν είσαι true? Μια χαρά σε βρίσκω.

ανοικω στο δογμα…ανετα…

τα αν οίκω μη εν δήμω όμως.

ητω δια ταυτα απολυσθαντα,δια το πατρι και το καλλιπατειρα δησκοποτηρον,ουκ ανδρως σοφου,εγεννετω!Μα τοις χιλίες πυραμιδαις.

ελιωσα:lol::lol:

:papas: πιστευα πως σε αυτο το φορουμ τα εχω δει ολα. το δογμα των Αληθινων αλλαξε τα δεδομενα!
ειναι πολυ κουλες οι εντολες. με το ζορι τα 5 να μπορω να τηρησω.
το 6 ειναι ΑΔΥΝΑΤΟ!!!