The Expanse

Και εκει που λεγαμε οτι υπαρχει μια σειρα που τιμαει τα βιβλια ηρθαν και μας Γ$#%σανε. Ανακοινωσαν οτι στην 6η σεζον θα τελειωσουν το στορυ. Μεχρι τωρα το πηγαινανε σεζον και βιβλιο. Δηλαδη με λιγα λογια η στην τελευταια σεζον θα δειξουν 4 βιβλια, πραμα απιθανο, η απλα θα κανουν καποια αλχημεια κουτσουρεμα. Κριμα

Πω κριμα. ειχα δει 1ο κυκλο οταν βγηκε, πολυ καλο και ακουω οτι μονο βελτιωνεται, ωρα για binge υποθετω.

1 Like

Βγήκε η 5η.
:sob:

1 Like

Fan here. Την άλλη εβδομάδα θα ξεκινήσω τη νέα σεζόν.

2 Likes

Πολυ δυνατη η 5η σεζον. Επεισοδιαρα το 4ο

2 Likes

Μου φαίνεται υπερβολικά αργή ως τώρα, άνετα τα 3 πρώτα επεισόδια χώραγαν σε 1.

Δες κ το 4ο :stuck_out_tongue:

Απόλαυση το 5, απόλαυση και το αργό storytelling που παίζει γενικότερα…επίσης δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί πιο καλογραμμένους ρολάκους σε random prison guards και μάλιστα διάρκειας ζωής λίγων λεπτών…αυτές οι λεπτομέρειες στο Expanse το έχουν εκτοξεύσει too far away, για μένα τουλάχιστον

3 Likes

Βγαλανε χαρακτηρα ολοι στην φυλακη

Αφήνω εδώ ένα σχόλιο αγάπης πριν το φινάλε της επόμενης βδομάδας, αφού αξιώθηκα επιτέλους να κάνω κατσάπ.

Δεν έχω ιδέα πόσο έχουν ξεφύγει από τα βιβλία. Δεν ξέρω γιατί περίμενα κάτι πιο γρήγορο αυτή τη σαιζόν. Ίσως λόγω λιγότερων επεισοδίων, dunno.

Σε κάθε περίπτωση. Camina. Φάκιν. Drummer. Μπίτσεζ.

C

2 Likes

Ρε! Τι σειράρα είναι αυτή! Είχα προσδοκίες, αλλά ήδη έχουν ξεπεραστεί και είμαι μόλις στις αρχές της δεύτερης σεζόν. Πάμε για πολύ μεγάλα πράγματα, βλέπω ακριβώς όλα όσα μπορούν να με κάνουν να κολλήσω με μια sci fi σειρά.

Φυσικά ψήθηκα ήδη να διαβάσω και τα βιβλία, θα γίνει και αυτό.

5 Likes

Kαλό λιώσιμο!

2 Likes

Δεν υπάρχει αποποτεειναιαυτηηεφημεριδα για το Expanse. Είναι ηδη all time classic, και το θρεντ πρέπει να τρωει bump τουλάχιστον κάθε 8 μέρες. Martian εδώ είμαι εγώ να σου πατάω καρδούλα σε κάθε καινούρια στιγμή παραφροσύνης σου για τη σειρά.

4 Likes

ΞΕΚΙΝΑ.ΤΩΡΑ.ΤΑ.ΒΙΒΛΙΑ.
Είμαι στο s6e4 πλέον. Ο μόνος λόγος που ξεκίνησα την σειρά ήταν γιατί είχα τελειώσει τα βιβλία και ήθελα ακόμα λίγο overdose απο Rocinante.
Πολύ καλή η σειρά, δεν μπορεί να εμβαθύνει όπως τα βιβλία, τα οποία είναι 5 σκαλιά πιο πάνω.
ΜΑΡΣΙΑΝ ΞΕΚΙΝΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ, ΘΑ ΤΟΝ ΧΤΥΠΑΣ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΑΠΟ ΧΑΡΑ. ΤΟΝ ΠΑΡΓΑΛΑΤΣΟ.ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ.

2 Likes

:rofl:

Είμαι μέσα 3ης σεζόν και έχω εκστασιαστεί. Κάθε επεισόδιο το βλέπω κρεμασμένος στην οθόνη.

NGUYEN ΓΜΜΝΕ ΣΕ ΨΑΧΝΟΥΜΕ

2 Likes

Ναόμι ήταν στην athenscon btw, ωραίο μωρό

2 Likes